Eiks teitä elämäntapagootteja koskaan ota päähän, kun joku teini-wannabe kulkee tuolla kadulla joku H&M-riepu päällään ja on niin goottia, että... ?
Mua vituttaa, kun sellaset keskenkasvuset räkänokat kantaa jotain wannabe-goottikuteita niskassaan ja katsoo paheksuvasti mun aitoa pissis-tyyliä. En mäkään niille irvistele ( tai ehkä se irvistys on jotain wnb-synkistelyä, kuka tietää ).
Lisäks näillä wnb-gooteilla on tapana arvostella pissixii joka helkkarin tyylipalstalla. Daa, ehkä kaikilla on vielä oikeus pukeutua omalle tyylilleen uskollisesti ?
No joo, eihän tämä teidän ongelma ole. Laitoinpahan vaan tänne, kun täällä noita wannabeita näyttää kulkevan.
Sallitteko, jos ensi viikonloppuna heittelen niitä siideripullolla otsaan ?
wnb-teinit suxx
9
1531
Vastaukset
- wnb-gootti
mieluummin wnb gootti ku aito pissixteinix*XX
- jaajaa
kumpikin ihmisryhmä on suurta jaskaa täynnä.
- TeinixPissix
Perusteletko mielipitees ?
Mikä tekee wnb gootista tai mistä tahansa teinixpissistä paremman persoonan ?
Ei mikään.
Katsos, me ihmiset ollaan samanarvoisia. Meillä on oikeus olla millasia me tahdotaan ilman, että tarvitsee kestää minkäänlaista vittuilua / veemäistä mulkoilua toisten taholta.
Tästä lähin, jos huomaan näillä keskustelupalstoilla pissixien haukkumiseen keskittyviä tekstejä, ilmoitan niistä suomi24:n valvojille ja perustelen viestien poistamista sillä, että pidän niitä rasistisena tekstinä. - villevalosuxpissix
TeinixPissix kirjoitti:
Perusteletko mielipitees ?
Mikä tekee wnb gootista tai mistä tahansa teinixpissistä paremman persoonan ?
Ei mikään.
Katsos, me ihmiset ollaan samanarvoisia. Meillä on oikeus olla millasia me tahdotaan ilman, että tarvitsee kestää minkäänlaista vittuilua / veemäistä mulkoilua toisten taholta.
Tästä lähin, jos huomaan näillä keskustelupalstoilla pissixien haukkumiseen keskittyviä tekstejä, ilmoitan niistä suomi24:n valvojille ja perustelen viestien poistamista sillä, että pidän niitä rasistisena tekstinä.Voitha sä pyytää poistaa ne, mut ei ne poista, koska pissikset on kaikkien mielestä yhtä urpoja
- witching.hour
(Ei sillä että gootiksi tunnustautuisin..)
..Neuvoisin, että jättäisit pikkukuutit omaan arvoonsa, ei se sinua sentään koske jos heillä on tietty aikuistumisprosessin vaihe meneillään.
Eivät ne onneksi kauaa kestä kenelläkään.
Voit olla varma, etteivät heidän tuntemuksensa sinunlaisiasi kohtaan paljoa poikkea.
Teininä se on aina tuommosta.
Lapsosia hekin vielä ovat.
Sanoisin, että ompahan mille nauraa ;) - Mayfaeryan
Sattuuko se enemmän jos eri tavoin pukeutuva ihminen arvostelee kuin samoin pukeutuva?
Onko tiettyjä vaatemerkkejä tai värejä joiden suosijoiden haukut sattuu kovemmin? - Mystica_24
jonkunlaista kiistaa kai aina teinixeillä (toivottavast en kutsu ketään loukkaavasti tolla ^^ ) ja nuoremmilla ns. teinigooteilla on ollu...
mutta ainaki mitä mä sain joskus kuulla oli että teinixit yleensä aina vittuili...tai alotti kaiken paskan puhumisen ja ite joutu vaan sanoo takas...mut voihan olla et on jossain toisinki päin, yhtä tyhmää molemmilta.
mutta sellasesta nyt kannattaa olla välittämättä, kyllä ne sen lopettaa. ei kannata turhaan alkaa kaljapulloja viskelemään, turhaa riitaa vaan kahden erilaisen nuorisoporukan välillä... jotka oppivat vasta näin vähän myöhemmin ymmärtämään erilaisuuden...;)
varjoisia päiviä kaikille! - höh
Sanoa ettei oikein kantsis heitellä... sillä siitä ei sitten mitään kaunista nähtävää tulis...!!!
- Pissisteinixxxx
pissiteinixit on täyttä P-A-S-K-A-A!
Hankkis elämän (y)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1053651
Satuit vain olemaan
Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se472590- 982380
24/7 sinä mielessä, ihan jatkuvalla syötöllä
Aamulla herätessä, päivällä melkein nonstop, illalla nukkumaan mennessä, öisin herätessä. Mikä viddu tässä on 🤣401934Jotain pitää nyt keksiä että sinut näkisi
Ensiviikolla viimeistään. Tälle on pakko saada kunnon piste tai sitten aloitetaan loppuelämä yhdessä, tulen hulluksi muu261614- 271512
Mulla tulee vaan niin
Paha olo siitä mitä teidän välillä on. Vaikka se on sun päätös mitä haluat. Tuntuu että menetän jotakin vaikka tiedän et211468- 221308
Olikohan se
Kuitenkin niin, että kiinnostuit minusta ihan tosissaan. Loukkaannuit, kun en ollutkaan valmis tapaamaan sinua.. Pelkäsi81231Mitkä olivat viimeiset sanasi ikävoinnin kohteellesi
Ja milloin? Mitä olisit sanonut jos olisit tiennyt että ne jäävät viimeisiksi -ainakin toistaiseksi?681214