Heille maksetaan siitä, että saavat yleensä olla töissä, tarjoamalla heille työtä, jota ilman he eivät olisi töissä. Tarviiko tähän päälle enää mistään rahasta ruikuttaa?
Vastaukset 2
- Anonyymi
Tarvii ja pitää jos palkka on huono niin silloin valitetaan ja vaaditaan lisää palkkaa. Jos ei niin tapahdu, nii pomon on turha odottaa seuraavana päivänä enää töihin.
- Anonyymi
Mitä vähemmän työssäkäyvät saavat rahaa/palkkaa sitä vähemmän työssäkäymättömät saavat yhteiskunnalta rahaa/ avustuksia/tukia.
Mitä enemmän työssäkäyvät saavat rahaa/palkkaa sitä enemmän työssäkäymättömät saavat yhteiskunnalta rahaa/ avustuksia/tukia.
Työssäkäymättömien etu on että mahdollisimman moni muu käy työssä ja saa mahdollisimman hyvää palkkaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791356
- 851246
- 96987
- 48833
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40733Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83609Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30538Leski ja Volvomies
Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..7526Mikä on vahvuutesi palstalla?
Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr111520Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su44512