ikävöin ystävääni

mulla on kova ikävä
laitan tämän tähän
kun halusin sen sanoa
ikävöin häntä kovasti
ilahtuisin postista
ei voi soittaakaan
mulla on kauhian ikävä
3915
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Miksi et voi ottaa häneen yhteyttä?

Äänestä
  • Kait varattu..dont nou...

    Äänestä

...ollut tätä samaa kaipausta kun toisesta ei kuulu mitään; ei vastaa puheluihin ei viesteihin, lupaa kaikkea mutta ei pidä lupauksiaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jota ei voi tavata kirjoitti:

mulla on kova ikävä
laitan tämän tähän
kun halusin sen sanoa
ikävöin häntä kovasti
ilahtuisin postista
ei voi soittaakaan
mulla on kauhian ikävä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu