Kansanedustajilla on 1. käsi pystyssä osallistumiselle vaaleihin.
Siis he keksivät yhden boonuspalkkion tuloihin.
Kyllä menee virat ristiin. Sama tilanne kunnanjohtajilla.
Molemmat jäävejä ko. paikoille.
Kepu pettää taas.
Siis he keksivät yhden boonuspalkkion tuloihin.
Kyllä menee virat ristiin. Sama tilanne kunnanjohtajilla.
Molemmat jäävejä ko. paikoille.
Kepu pettää taas.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Esitän, että Kemijärveltä aluevaaleihin Keskustan puolueesta laitetaan ehdokkaaksi Massaliikkeen johtaja entinen kaupunginvaltuuston puheenjohtaja Nivala ja nykyinen kaupunginhallituksen puheenjohtaja Tapio.
Tämä puljuhan ei toimi ilman johtajia ja apulaisjohtajia.
Samoin pitää rakentaa uudet toimitilat ja kokoustilat.
Kallis operaatio ja lisää veroja tulee.
Byrokratia ja korruptio vaan lisääntyy.
On niin sairasta touhua että pistetään Vatanen ja asiat järjestyy.
Onko sotealuevaaleissa vaihtoehtohoitoja tarjoavia ehdokkaita?
Mikä on tilanne? Ketkä ovat ehdolla tai tyrkyllä ehdolle täältä päin?
Joka tapauksessa isot syövät pienet. Kansanedustajat eivät ehdi näihin kokouksiin, mutta ylimalkaan he ovatkin kokoamassa ääniä ja samalla muistuttavat presenssistään.
Ei oikein natsaa koko äänestystouhu tammikuussa vai milloin nyt sitren vaalit pidetäänkin.
Äänestysprossan arvioin 40 prossaan, jolleivät satu kovat pakkaset, jolloin aloitetaan kolmosella.
Nurmikumpu on kuollut. Harjula on muuttanut Pohjanmaalle. Vaihtoehtoja esittävät on pois.
Toivottavasti SDP asettaa oman ehdokkaan ja että se Työväenyhdistys ei riitele nyt, vaan tekee työtä OMAN KEMIJÄRVEN EHDOKKAAN PUOLESTA!
SDP on IHANA ONNEN puolue, se on meille kaikki tuonut. Kaikki äänestämään SDP:tä
se on Kemijärven ONNEN puolue.
Kiitos kiitos kiitos !
Voi+nenä+tämä+matkija+se+matkii+aamulla+ja+yöllä+voi+mikä+tyyppien+tyyppi+oikein+tosi+matkija!+Kuule,+oikea+nimimerkki+ei+sano,+että+SDP+on+kaiken+tuonut,+mutta+on+100+%+Marinin+hallituksen+takana,+koska+se+on+KESKUSTA+PUOLUEEN+hallitus!+SDP+ei+ole+tuonut+mitään+Lappiin+sen+paluumuuttaja+tietää,+mutta+jos+se+tekee+yhteistyötä+isiemme+puolueen+yhteistyöpuolueen+kanssa+niin+olemme+kiitollisia.
Äänestämme+Keskusta+puolueen+ehdokkaita+tietenkin!+Nyt+nimimerkki+kuitenkin+jatkaa+"lomataukoa"+eikä+osallistu+keskusteluun+lähitulevaisuudessa.+Syy:+matkinta+ja+kiusaaminen+sekä+yksityiselämässä+tapahtumat,+joita+on+100+%+heterolla,+eronnut+mies,+mutta+tämä+ei+ole+yksityiselämän+keskustelu+palsta,+puhutaan+Kemijärvestä+ja+sen+palveluista,+joita+on+mm+kirjasto,+musiikkiopisto,+liikuntahalli,+uimahalli,+pururadat,+kalastus,+marjastus,+ruokailumahdollisuudet,+ruokakaupat,+harrastustoiminta,+kerhot,+kirjasto,+kuorotoiminta.
Kepu = kadotus
Kemijärven ykkösehdokas on maanmittausneuvos Markku Harju SDP.
Paljonko on tulevan hyvinvointiveron suuruus?
Persuthan on sitä esittäneet.
Joo on ykkösehdokas, mutta vois mainokseen laittaa hänen toiminnat eikä vain eläkeläisjärjestöä KIITOS!
Ja ikää on .
Jo pelkkä tietokone ohjelmien yhdistäminen syö yhden kunnan vuosibudjetin.
Torso himmeli.
ENTÄ SELLUTEHDAS ? Pitäskö sinne sellutehtaalle perustaa oma kuoro? Osaakohan Vatanen laulaa? Entä Huuhaa? Ja kumpi olis parempi kuoronjohtaja? Eihän ne vain ole kepulaisia? Varmaan ovat. Siksi siitä tehtaastakaan ei tule mitään.
Onko kuka sen sellukuoron johtaja? Hammaslääkäri oli ainakin gospelkuoron johtajan työtä lopettamassa?
Nyt pitää ymmärtää että ei olla valitsemassa kyläpolitikkoa tai kuntapolutikkoa.
Tärkein kriteeri on oman järjen käyttö eikä puolueen joo joo ääni.
Kova pää pitää olla ja luja. Yhteistyökyky on tärkeä
Kempassa ei näitä ole !!!