Asuntoa hakeva epärehellinen hakee vanhaa maatilaa tai taloa Kolari,Kittil ja Pello alueelta

Anonyymi

HUOMIO HUOMIO!!!! Kolarissa on ilmennyt asuntoa tai maatilaa etsivä huijari,joka etsii myös osto/vuokraus kohteita Kolarin lisäksi Kittilän,Muonion ja Pellon alueelta. Älkää lentäkö lankaan,pirun ovelasti osaa toimia ja olla erittäin vakuuttava,ja esittää hyvävaraista,luotettavaa ja hänelle käy kaikki mahdolliset vaihtoehdot vuokrausta ja osto mielessä tai kauppaa tehtäessä. Ehdottaa myös vuokra optiolla tapahtuvaa ostamista ja tosiaan kaikki vaihtoehdot hänelle myös käy. Kaikki varovaisuus on nyt tarpeen,tämä kyseinen tapaus jättää valtavasti sotkua ja tuhoa jälkeensä,ja hänen kanssaan ei voi keskustella mitään siinä vaiheessa kun totuus paljastuu hänen käytöksestään ja toimintatavasta,eli valehtelee ja liioittelee kaiken ja ns poliisin kautta ainoastaan keskustelee vuokraajan/myyjän kanssa. Loppujen lopuksi kolmas osapuoli ostajan tai vuokraajan tahdosta astuu kuvioihin,eli tämä joka aluksi on se joka vuokraa tai ostaa,ei ota mitään vastuuta tekemisistään enää sen jälkeen,eikä itse hoida omia sotkujaan. OLKAA KAIKKI NYT VAROVAISIA JOTKA OLETTE EHKÄ MYYMÄSSÄ TAI VUOKRAAMASSA VANHAA MAATILAA TAI TALOA,EI PÄÄTY HYVIN TÄMÄ TARINA VAAN TIEDOSSA ON TOTISESTI ROPPA KAUPALLA HARMIA,MIELIPAHAA JA YLIMÄÄRÄISTÄ RAHAN MENOA. JA JOS TEETTE YLEENSÄ JOTAIN SOPIMUKSIA,NIIN LAITTAKAA LISÄEHTOIHIN KAIKKI MAHDOLLINEN MITÄ VAAN VOITTE,VAADITTE JA HALUAATTE,ETTÄ ON JOKA ASIASSA SELVÄT PELISÄÄNNÖT,JA VUOKRAAJALLA ON OIKEUS PUUTTUA JA MENNÄ OMAA KOHTEESEEN TEKEMÄÄN TARKASTUS,SILLOIN KUN ON TARVETTA JA EPÄILYS ETTEI VUOKRAAJAN KOHDALLA KAIKKI OLE KUNNOSSA NIIN KUIN PITÄISI OLLA. PS: MONI KAKKU PÄÄLTÄ KAUNIS JA SISÄLTÄ IHAN MUUTA ELI SITÄ IHTEÄÄN.

16

2522

    Vastaukset 16

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tuollaiset huijarit pitäisi lähettää kuutamolle

    • Anonyymi

      Ei kun Siperiassa olis paikkoja ....pikkusen kokemusta.....

      • Anonyymi

        Ikävää että tänne pessiytyy näitä kaikenmaailman hörhöjä


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ikävää että tänne pessiytyy näitä kaikenmaailman hörhöjä

        Joo,pysyisit vain etelässä


    • Anonyymi

      Hyvä tiedote. Kerran vuokrannu asuntoni ja oon saanut kokea tämän saman piinan. En ikinä ennää vuokraa.

    • Anonyymi

      👌🏻👌🏻👌🏻 hyvä kirjotus. Laitto ajatlehmaan ko sopimuksia tekee. Paras ottaa kaikki asiat huomihon.

    • Anonyymi

      Olkaa varovaisia!!!! Ongelmat on takuulla taatut ja tiedät että olet huijattu.

    • Anonyymi

      Olipa sekava, tyypillinen serkunnussijan vuodatus.

      Mutta jos kirjoituksesta saa tehdä huomioita, niin mitään fiilispohjalta toimeenpantavaa tarkastusoikeuttahan vuokranantajalla ei ole. Tarkastuksesta pitää sopia etukäteen vuokralaisen kanssa ja vuokralainen saa olla halutessaan paikalla. Selkeää on myös, ettei vuokranantajalla ole oikeutta vaatia tarkastuskäyntiä esim. joka parillisen viikon perjantaina saati kuukausittain.

      Vielä rautalangasta keskosille väännettynä: On laitonta kytätä puskassa vuokralaisen poistumista asunnolta, mennä asuntoon omilla avaimilla ja penkoa asuntoa pelkästään kroonisen uteliaisuuden takia. Tästä kuuluukin joutua poliisin kanssa tekemisiin.

      Tällaiseen syyllistyvä pitäisi mielestäni pakkolääkitä mielenterveystoimiston toimesta sellaiseen kuntoon, ettei kerkeä kuin omalle postilaatikolle ja takaisin valoisan aikana.

      Kokonaan eri asia on keskimääräisen suomalaisen lisääntyvä kyvyttömyys selvitä kunnialla elämän perusasioista, joihin vuokra-asuminenkin mielestäni kuuluu.

      • Anonyymi

        🤣🤣🤣


      • Anonyymi

        Jotenkin tais napata sinulla päästä,taidat olla just tämä henkilö joka näitä asunto ongelmia itse tehtailet.


    • Anonyymi

      Kauhea meteli.
      Suomi 24:n murheenkryyni.
      Mutta se ei toimi niin.

    • Anonyymi

      Mustalaisia? Allu Flink?

      • Anonyymi

        Ei ole. Flinkit on Kemijärveltä, ja Rovaniemeltä. Asiallista porukkaa


      • Anonyymi

        tapetaan


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        tapetaan

        Meinasitko keretä! Jos olen oikein ymmärtäny, niin kaikki aikasi kuluu sekakäytössä, sometuksessa ja torihuijauksissa? Siinä ohessa pitäisi vielä joutaa hullujenhuoneelle toipumaan, kuokkimaan saunareissut ja pitämään seuraa pirihuorille, etteivät livahda muiden pussukoille?


    • Anonyymi

      Tuohan on vallalla ihan läpi toimialan. Huijaavat etenkin koronahössötyksen keskellä ostaneita, jotka nyt ovat huomanneet, ettei viikkovuokralaisia tule ja itselle ei olekaan käyttöä. ...........Sekä kaivos lopettaa kaiken.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on totta mikä ei?

      Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?
      Kuhmo
      21
      2074
    2. Päivän aivopieru Trumpilta

      Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko
      Maailman menoa
      71
      990
    3. Lopetetaanko tämä

      Juttu ja mennään eteenpäin? Pystytkö?
      Ikävä
      129
      907
    4. Just saying

      Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.
      Ikävä
      138
      710
    5. Voisin antaa sulle nyt

      Halin❤️
      Ikävä
      54
      626
    6. Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa

      Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv
      Kotimaiset julkkisjuorut
      94
      607
    7. Jos selviäisi että kaivattusi

      Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan
      Ikävä
      92
      565
    8. Janpen Thai lopettanut, miksiköhän

      Hyvää apetta teki.
      Suomussalmi
      12
      557
    9. Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?

      Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v
      Tanssii tähtien kanssa
      11
      543
    10. Tosi kiva on

      Joo. Mitä olisit menettänyt jos olisit paljastanut itsesi?
      Ikävä
      65
      541
    11. Jokin ei täsmää

      Joskus yksi vuosiluku saa katsomaan koko tarinaa uudestaan. Löysin gradun. Matematiikka ei oikein täsmää siihen, mitä mi
      Ikävä
      298
      536
    12. Tehdään yhdessä itsestämme

      Parhaat versiot❤️ Se vaatii molemmilta hyvää itsetuntoa!
      Ikävä
      42
      525
    13. Toivotko vielä viestiä

      Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.
      Ikävä
      39
      509
    14. Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?

      Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas
      Tanssii tähtien kanssa
      27
      492
    15. Kuka kaipaa T m?

      Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota
      Ikävä
      36
      480
    16. Olen ajellut Dieseleillä yli 50 vuotta.

      Enkä ole koskaan kaivannut sähköautoa.
      Hybridi- ja sähköautot
      113
      459
    17. Miksi jotku naiset on niin tyhmiä

      Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä
      Ikävä
      51
      447
    18. Kerro muuten miksi

      Estit somessa?
      Ikävä
      41
      434
    19. Vaikea on tämän

      Jälkeen suhtautua sinuun ilman ettei muista kirjoituksiasi.
      Ikävä
      58
      422
    20. S-ryhmän vastuullisuuden kaksoisstandardi

      Vastuullisuuspuhe on helppoa. Vaikeampaa on selittää, miksi S-ryhmän omien merkkien tuotteita ja raaka-aineita hankitaan
      Maailman menoa
      10
      412
    Aihe