rokki poikaa

osta Esa Pakarinen rokki poikaa! se on hytvä.

t.Jykä
punk 'roll fucker
Drunken jackass
7715
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Toki on hyvä !!

Pakarock vuodelta 1975   ja heti perään Pakarock2 vuodelta 1976 ovat klassikoita molemmat.

Äänestä
  • ... Mailman paras levy . Vuodelta 1977.

    Äänestä

Pakarinen on rockin kuningas.
Elvikset sun muut pellet voi painua perseeseen.

Äänestä
  • Pakarinen veti homman kieliposkella.T sivustaseurannu

    Äänestä

  • Musu-Make kirjoitti:

    Pakarinen veti homman kieliposkella.T sivustaseurannu

    Varmaan näin, mutta silti lopputulos on historiaa.

    Äänestä

  • varmasti kirjoitti:

    Varmaan näin, mutta silti lopputulos on historiaa.

    eiks sillä ollu johnny&DODGERSIN RUMPALI KUITENKIN?

    Äänestä

  • varmasti kirjoitti:

    Varmaan näin, mutta silti lopputulos on historiaa.

    Jos verrataan Esan esityksiä vaikkapa Little Rickhardsin tuotantoon, niin on aika vaikeaa mennä sanomaan, että kumpi on parodiaa tai sitten ei. Mielestäni Esan esitykset on rock 'n' roll kokonaisuus johon sitä ennen ei suomessa juurikaan ylletty. Pakarokit on enemmän suomenkielistä rock 'n' rollia kuin kaikki muu sitä ennen yhteensä. Monet aikaisemmat yrtykset suomenkielisen rock 'n' rollin osalta ovat jääneet pliisun viihteen tasolle jos sillekään.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jykä kirjoitti:

osta Esa Pakarinen rokki poikaa! se on hytvä.

t.Jykä
punk 'roll fucker
Drunken jackass

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu