Näyttää Aula Pubin suosio olevan korkealla jo näin päivällä. Ajoin noin kello 15:00 ohi ja porukkaa tais olla niin paljon ettei kaikki sisälle mahtuneet?
Hyvä niin, ettei perinteiset pubikulttuurit katoa minnekään ja eihän se ole kemiläinen eikä mikään joka ei Aula Pubissa ole käyny.
Aula Pubiin
30
1664
Vastaukset 30
- Anonyymi
Kyllä,ihan jees lähiömesta.
- Anonyymi
Perus räkälä. Ei Kemissä mitään tasokasta paikkaa löydy.
- Anonyymi
Kyllä on kivasti asiakkaita kun rajoitteet poistui.
- Anonyymi
Voiko nainen mennä yksin sinne tai käykö siellä heitä, yksin voi kyllä esim. Corneriin mennä ja kesällä ranta baareihin.
- Anonyymi
Mikä ettei, ei muutako menoksi.
- Anonyymi
No en suosittele!!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mikä ettei, ei muutako menoksi.
Mut saako määrätynlaisen leiman ohtaan, kuullu kaikenlaista tarinaa siitä paikasta.
- Anonyymi
Kyllä siellä on ainoastaan oikeasti kaikki juopot joilla ei ole oikeaa elämää. Niin sanottuja B kansalaisia valitettavasti.
- Anonyymi
Onkohan se B-kansalainen ehkä hieman kaunisteleva ilmaus kyseisen sahtikioskin asiakkaista??? Ö-Luokan örveltäjiä pikemminkin.
Yhteiskunnan (epä)toivoja siellä on, ei ketään muita.
Perseaukisia Euroopan omistajia ollaan eikä mitään muuta. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onkohan se B-kansalainen ehkä hieman kaunisteleva ilmaus kyseisen sahtikioskin asiakkaista??? Ö-Luokan örveltäjiä pikemminkin.
Yhteiskunnan (epä)toivoja siellä on, ei ketään muita.
Perseaukisia Euroopan omistajia ollaan eikä mitään muuta.Ei persaukisilla ole varaa kapakoissa juoda. Kotona lipittävät sahtinsa, niin kuin sinäkin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onkohan se B-kansalainen ehkä hieman kaunisteleva ilmaus kyseisen sahtikioskin asiakkaista??? Ö-Luokan örveltäjiä pikemminkin.
Yhteiskunnan (epä)toivoja siellä on, ei ketään muita.
Perseaukisia Euroopan omistajia ollaan eikä mitään muuta.Parasta B- ja Ö-luokan kansalaisille on se, että on palkka minne mennä ottaa ne oluensa. Tuskinpa on haitaksi tälle A-luokkalaiselle.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei persaukisilla ole varaa kapakoissa juoda. Kotona lipittävät sahtinsa, niin kuin sinäkin.
Tillaa jääävettä ja ottaa oman putelin kottoo, huomaiskohan ne jos humaltuu sillee sopivasti? Ruukaayteko te otaa omia juomia mukkaan ku meette baariin
- Anonyymi
Taisi osua😂😂😂
- Anonyymi
siellä käy tasokasta väkeä, suurin osa työtätekeviä,,,,,,,,ei työttömillä perseaukisilla oo varaa käydä baareissa ku harvoin,,,,
- Anonyymi
Keskiviikko ja torstai iltaisin omistajat soittelee räkälästään umpipäissään puoli Kemiä läpi, tosi tasokas mesta
- Anonyymi
Sinäpä sen tiiät kännikala.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sinäpä sen tiiät kännikala.
Juurikin näin, toisaalta ei tartte itkee silmiä päästä, voi vaan nauraa uikuttajille
- Anonyymi
Onkkko siellä levy tanssii entä onks sekahakutanssei ja tärkeintä saakko siellä tanssii pöyvillä?
- Anonyymi
Miks ne sillee tekkeee? Hulluja puhut.
- Anonyymi
Sinne vaan itkemään, kyllä tähän maailmaan märyä mahtuu
- Anonyymi
löytyykö tästä paikasta kunnon karvarunkkua, ihan vaan kaverin puolesta kyselen
- Anonyymi
Nyt on taas Vesa E vauhdissa.
- Anonyymi
https://youtu.be/XdW_QJFRWq0 tämän sopis räkälän tunnusbiisiksi
- Anonyymi
ovi oli säpissä vielä ! siksi porukka seisoi tumput suorana pihalla... :D Eikä ielä mittään täyttä.
- Anonyymi
Voi hyvää päivää mitä jengiä täällä kommentoi 😁 Taitaa kommentoijat itse olla perseaukisia,työttömiä ja yhteiskunnasta syrjäytyneitä.
Kotonaan vetävät kalsari kännnejä juoden kotitekoista "viiniä". - Anonyymi
Kyllä suosio laskee koronapassin myötä!!!!
- Anonyymi
Luulenpa että ihmiset uskaltavat enemmän baareihin kun piikkikammoiset jäävät kotiin tissuttelemaan.
- Anonyymi
Halleluah......
- Anonyymi
jep,rennompi istua iltaa kun vain itsensä suojanneille tarjoillaan.
- Anonyymi
Kommenttisi vanheni kuin maito. Ja kun kirjoitit tuon, uskoit purematta kaiken mitä valhevaltamedia sulle syötti.
Vinkki pöljälle: Ruotsi teki kaiken päinvastoin kuin useat muut länsimaat - koronatilastot ovat silti samanlaiset Ruotsissa kuin paniikkia ja valheita lietsoneissa maissa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 551099
Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle
Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust531016Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍1131004Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi
Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,7910- 89836
Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?
Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.5715Sinulle jota kaipaan!
Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista25655Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?
Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it190643- 73617
- 57603