Pitääkö paikkaansa, että kunnassa on jaeltu potkuja eilen?
Potkut työntekijälle?
Anonyymi
222343
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 20 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Onko kyseessä kosto ?
Laiskuutta palkittiin potkuilla, kymmenen pistettä potkuille
Joko huomattiin, että pikku-ukolla vain lämpöisiä juttuja osaamisestaan? Aivan kuten oli Puolangan kunnassakin. Hänhän onkin väliaikainen.
kertokaa kuka sai potkut
etu ja suku ensimmäinen kirjain
Jaa no miehän ne sain.
Tästä ei ääneen puhuta ja piste.
Joo tehemä yhessä.
Julkista tietoa jos kunnantyöntekijä saa potkut.
Mitenhän se nyt meni,olkaa varmoja asiasta joista kirjoittelette.
Kertokaa kuka sai potkut?
Vai lähtikö omasta tahdosta.
Ei ollut kirjoilla Enontekiöllä,miehen puoli.Täältä pitäisi nuo sairaat ihmiset poistaa kokonaan kommentoinnista.Yllä olevasta kommentista näkee että on lapsellinen ja päästään pipi joka jaksaa perseestä jatkuvasti kirjoitella.Vai onko vailla jotain.Jotenkin tuntuu että luulee varmaan olevansa viisaskin.Onnea vaan valitsemalle tiellesi.
Kiitos vaan tiedosta,asia on sitten selvä.
Kertokaa kuka tämä potkun saanut ompi, meitäkin kiinnostaa
Totta kai loikeron tilalle pitää saada osaava henkilö pystyvä osaaja, potkut oli paras lääke
Yritätkö olla viisaskin,kopioit muiden kirjoituksia ja lisäät sekaan omia typeryyksiä.
Annoimme viimeinkin työtä vieroksuvalle kenkää perseelle, oli kova lintsaamaan toisilla tietti työt aina sairas lomallakin, vielä joitakin joille annamme kenkää, laiskureita tulee vuoro heillekin, kunta ei lintsareita katsele tässä kireässä tilanteessa varoituksena tämä kaverin potkut muillekkin
Ihanko totta,ootko sinä päättämässä asiasta.Kerronpa teille,teitähän nauraa ympäri Lappia kun annoitte kj ja eräiden muiden johtaa kunnan vararikkoon.Kohta olette puun ja kuoren välissä.Voimia uusille valtuutetuille ja jatkakaa epäkohtien poistamisella.Työntekijöille rauha tehdä omaa duuniaan.Yleinen negatiivisuus pitäisi karsia pois ja kunnan tavallisten työntekijöiden jatkuva solvaaminen pois.Syyllisiä saa hakea johtoportaasta ja entisistä kuntapäättäjistä ja osa on edelleen valtuutettuna.Toivotaan että kj"pääsee"Kittilään.
Kyllä totuus on kunnanpalveluksessa näillä talous resussseilla on liiaksi työntekijöitä
voitas monia asioita ulkoistaa, kiinteistöhoito on yksi tärkeimmistä joka syö 1/3 veroeuroja
ja työt tulisi paremmin tehtyä ja edukkaasti, eikä pitää laiskureita palkkalistoilla, mitä tulee siivoukseen emme tarvitse joka päivä siivousta parikertaaa viikossa riittää hyvin tehokkaan ahkeran toimesta, ulkoistuksena hyvän yrityksen kautta on viisasta. Koskee myös ulkotehtäviä talven aikana
Väitätkö tosiaan, että kiinteistöhuolto vie 1/3 osan kunnan verotuloista. Kunnan verotulot on noin 6,5 milj. euroa niin 1/3 osa olis tuosta yli 2 milj.euroa.
Kj amtoi potkut ja vie kaverinsa Kittilään mukanaan👍👍👍🌹. Kerrankin teki jotakin järkevää. Kiitos!