Palstahahmoni vetelee viimeisiään

Palstakamu alkaa hahmona olla tullut tiensä päähän. Minulla ei ole nykyään enää mitään järkevää sanottavaa yhtään mihinkään. Muutenkaan palsta ei ole tuntunut enää viime aikoina omalta paikalta. Täällä ei ole oikein aiheita, jotka liippaisivat läheltä omaa elämää. Vielä tulee käytyä pari kertaa viikossa katsomassa, että mitä täällä tapahtuu. Jossakin vaiheessa sekin varmaan unohtuu. Palsta on muuttunut, minä olen muuttunut. Jos jossain vaiheessa häviän, en ole kuollut, vaan unohdin vaan tulla palstalle.

17

63

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eikö nyt ole aika lopettaa palstailut ja tehdä aivan jotain muuta mene vaikka tinderiin jos muuta et keksi

    • Anonyymi

      Onhan tää paikka muuttunut paljon. Pari sinnikästä trollia jaksaa vielä soittaa samaa levyä aloitus toisensa perään, mutta harva niitä jaksaa lukea enää ja vielä harvempi kommentoida. Keskustelukykyiset ja -haluiset häipyvät yksi kerrallaan muille foorumeille. Kohta täällä on enää viinamies, välis, allu ja suatana jäljellä.

      • Ja sinä.


    • Anonyymi

      Olet palstakamu oikeassa kun kirjoitit että miesten pitää myös saada asiallista kohtelua ja kun kerroit siitä kokemuksestasi niin se oli väärin hän tehnyt oikein. Ymmärsin ensin sen asian ihan väärin.

    • Anonyymi

      Voi olla jotain aika hassujakin juttuja elämänkaikkeudessa... tuollainenkin on jo melko hassu jos teinitytöt titpahtavat molokin kitaan :D

    • Anonyymi

      Että no voi hyvä sentään jos on tipahtanut joku tyttö tuollaisen molokki-rozskasäiliön sisälle vahingossa.

    • No jos nyt katoat yks kaks, niin kaikkea hyvää ja voi hyvin. Haliruttaus. :*)

      • Kiitos :) Monta hyvää muistoa täältä jää. Vaikka tuskin minä kokonaan menen pois. Käyn joskus vilkuilemassa paikkaa. Mutta en tiedä milloin se palstakärpänen taas puraisee. On vaan just nyt motivaation hukassa tämän paikan ja palstahahmon suhteen. Tuntuu että ero minun ja Palstakamun välillä on kasvanut. Palstakamu edustaa sitä mitä olin joskus. Ehkä tulen sitten uudella nimimerkillä joskus takaisin. Ja jos vaikka sitten uskaltaisin heittäytyä tähän täysin omana itsenäni, enkä vain jollain persoonani kulmalla.

        🤗


      • Palstakamu kirjoitti:

        Kiitos :) Monta hyvää muistoa täältä jää. Vaikka tuskin minä kokonaan menen pois. Käyn joskus vilkuilemassa paikkaa. Mutta en tiedä milloin se palstakärpänen taas puraisee. On vaan just nyt motivaation hukassa tämän paikan ja palstahahmon suhteen. Tuntuu että ero minun ja Palstakamun välillä on kasvanut. Palstakamu edustaa sitä mitä olin joskus. Ehkä tulen sitten uudella nimimerkillä joskus takaisin. Ja jos vaikka sitten uskaltaisin heittäytyä tähän täysin omana itsenäni, enkä vain jollain persoonani kulmalla.

        🤗

        Ihan mikä itsestä hyvälle tuntuu. :)

        https://youtu.be/HbyjN_M_IPE


    • Anonyymi

      Melkoisen mielenkiintoinen seikkailu jos teitinyt tipahtaa vahingossa jonkin molokin eli jätesäiliön sisälle eikä påääse mitenkään pois.

    • Palstalla on toteutunut se, mitä palstalaiset ovat kiihkeästi pitkään toivoneet. Enää ei keskustella palstalle kuulumattomista asioista eikä asioista, joista keskusteleminen ärsyttää palstalaisia.

    • Tervetuloa kerhoon 😅 Moni varmaan muistaa mun vastaavanlaiset avautumiset palstan nykytilasta, laasaslaisuuden muutoksesta/näivettymisestä, palstan ikä-, sukupuoli-, ja parisuhdestatus-rakenteesta nykyään, ja ennen kaikkea täysin tyhjänpäiväisistä aloituksista ja vastauksista jotka ei läheskään aina vaadi edes toista riviä tilaa 🙄 Mitä nyt olen välillä jotain autojuttuja, racing-juttuja yms. kirjoitellut, ja joihinkin kiinnostaviin ketjuihin (esim. lääkkeet) vastaillut jos on huvittanut.
      Paljon voisin kertoa kaikkea mielenkiintoista omasta oikeastakin elämästä mitä viime aikoina on tapahtunut, mutta mitäpä sitä sontakuormaa ottaa niskaan väen vängällä 🙄

      Siinä mielessä "peris" palstahahmona, sikäli jos sen sellaiseksi on mieltänyt, vetelee niin ikään vähän viimeisiään. Alkuaikoinahan mä kirjoitin tänne ties mitä lapsellista ja provosoivaa, sittemmin jonkinlaisena "periksen" ja oman itseni hybridinä, ja viimeiset pari-kolme vuotta oikeastaan ihan omana itsenäni. Eli tällä hetkellä en mäkään tiedä, mitä ammennettavaa mulla juurikaan on "Anssina" tänne 🙄 Mitä nyt aina välillä näyttäydyn, kun ensi talvena tulee muutenkin 10 vuotta täyteen palstalla 😃

      Darkkiksen bannien kumoaminen, ja Penetrators MC:n jätkien, Liljalaakson väen, ja Pääskyvuoren äijien paluu taitaisivat olla ainoat oljenkorret millä palsta elävöittyisi jälleen 😂

      • Anonyymi

        "ensi talvena tulee muutenkin 10 vuotta täyteen palstalla 😃"

        Oho, kiva 😁


    • Olen minäkin todennut useita kertoja, että täällä ei aina ole oikein kiinnostavia ketjuja (eikä koske vain tätä Sinkut-palstaa, vaan ylipäätään tätä Kaksnelosta). Samoja aiheita pyöritellään päivistä, viikoista ja kuukausista toiseen.

      Välillä on muakin kyllästyttänyt ja olen käynyt täällä harvemmin, nyt taas tässä lähiaikoina olen ollut hieman useammin. En tiedä milloin katoan täältä pitemmäksi aikaa (niin etten käy edes yhtenä päivänä viikossa), riippuu paljon siitä mihin suuntaan mun fiilikset menee. Mulla myös paikalla oleminen ja keskustelu on mennyt välillä myös sen mukaan onko täällä sinä ajankohtana, kun tänne tulen sellaisia tyyppejä, joiden kanssa on ollut mukava keskustella.

    • Anonyymi

      Kaamosaika, patterit vähissä.

      Kyä se siitä taas keväällä suttaantuu.

      Lempeä piiskan sivallus hahmollesi.

      -flowersreally-

    • Anonyymi

      Keksi vai seksi vai ellei peräti paha aivastus... virus lentää kun yskäisee tai aivastaa.

    • Anonyymi

      Hassu Hahmo kuin Ylilääkäri jonka palkka on yli 30euroa kuukaudesa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      22
      2321
    2. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      105
      2241
    3. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      52
      2197
    4. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      32
      1527
    5. Hajoaako persut kuten 2017?

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen
      Maailman menoa
      238
      1512
    6. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      30
      1426
    7. Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle

      IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt
      Kankaanpää
      36
      1392
    8. Mitä uskot sinun

      Ja kaivattusi välillä tulevan tapahtumaan lähiaikoina
      Ikävä
      95
      1161
    9. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      20
      1126
    10. Mitä haluat oikeasti

      Mun ymmärtävän? Sitäkö ettet rakasta ja ole valmis mihinkään?
      Ikävä
      26
      1106
    Aihe