Voiko käydä niin

Anonyymi

Että et pääse baariin koska sinulla ei ole koronapassia?

19

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pääsen, mutten mene. Passi on omakannassa.

    • Anonyymi

      Ei voi kun saan passin omakannasta halutessani mutta kaverilleni koronadenialistille voi käydä. Se pari päivää sitten soitti ja pauhasi ihmisoikeusrikkomuksista joita nyt niihin kohdistetaan, australiassa kuulemma völjäävät jo keskitysleireille denialisteja ja vaikka mitä. Minunkin pitäisi kuulemma olla huolissaan tästä kehityksestä, no en ollut vaan sanoin että eipä kiinnosta v..uakaan mitä australian hönöille tapahtuu, ollaan Suomessa :D

      -harmiseikirj-

    • Anonyymi

      Ei voi. Passi ladattu puhelimeen.
      Vaan kun baarit ei houkuta.

    • Anonyymi

      Noup. Tosin ei baaritkaan kiinnosta. Sieltähän sen saa omakannasta ladattua luuriin jos tulee tarvetta. Tosin omalla alueella sitä passia ei edes toistaiseksi vaadita.

      L.

    • Anonyymi

      Passi on kyllä ladattu, mutta baariin en ole minäkään menossa.

      • Anonyymi

        Olen menossa L naisen kanssa viettää aikaa


    • Anonyymi

      Aika hirviömäist toimitaa jos halua pussailla dinosauruksia.

    • Anonyymi

      Niillä voi, jotka ovat sairastaneet koronan, ja saaneet yhden rokotuksen eivätkä saa toista, jotta saisivat passin.

    • Sitten pitää bilettää vaan kotona. Paan seksikkäimmät kalsarit päälle ja palaan palstalle :P

    • Anonyymi

      Ei täällä mitään passia kysytä. Veikkaan että baareja menee konkurssiin sen passin takia. Ei ihmiset sellaista ala näyttämään.

    • Anonyymi

      Passi on, mutta baari ei vielä houkuta.

      - Sheena

    • Anonyymi

      Se on viinapassi jolla saat luvan juoda viinaa baarissa.

    • Anonyymi

      Ei voi käydä .

    • Anonyymi

      En käy baareissa.

    • Anonyymi

      Yksi asia on itseni aivoja varmistava... peli joka olisi vähän kuin joku Leisure Suit Rally, muttsa että olisi hauska tytöillekin pelailla..

      Varokaa astronautteja muitakin tunkeutjia avaruudesta.

    • Anonyymi

      En ymmärrä miksi aikuiset ihmiset käy baareissa. Onko se viinan juonti niin tärkeää ettei muuten voi seurustella ihmisten kanssa.

    • Anonyymi

      Entä jos voi käydä niin että tyttökaveri kiljsahtaa kovaan ääneen nukkuessasi korvaan; mikä on piin viimeinen desimaali :;D

    • Anonyymi

      Ei koska en ole käynyt baareissa yli 10 vuoteen.. Kutsun naisia kotiin jos jotain bileitä pitää järkätä. Baarit on menneisyyttä.

    • Anonyymi

      Tuollainen on jo pelotava juttu jos annat jonkin tttökaverin meikata itseäsi ja siten kun kasot peiliin niin mikä mikä on tuo pelottava hahmo joka itseäni tuijottaa?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Missä kokoomuksen naiset?

      Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa
      Maailman menoa
      92
      3617
    2. Finland is now Petter place

      Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.
      Maailman menoa
      29
      2383
    3. Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita

      HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.
      Maailman menoa
      141
      2028
    4. Toivon että kuulut elämääni

      Mutta aika näyttää miten läheisesti. Lupaan kertoa jossain sivulauseessa, kun muutan paikkaa.
      Ikävä
      34
      881
    5. Mikä on kaunein

      Ja hellyttävin hetki irl kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      44
      821
    6. En unohda sua

      En vaan unohda sua. Eikä se näköjään ole tarkoituskaan. Rakastan sua sitten omalla tavalla kauempaa kun mikään muu ei on
      Ikävä
      30
      800
    7. Mahdatko ymmärtää sitä

      Mä en selviä jollei me jutella kunnolla. Tarvitsen sua siihen. Etkä sä voi sitä tietää kun en ole ilmaissut mutta olen
      Ikävä
      61
      755
    8. Jorma Lind kuollut

      Ylen uutisankkurina 40 vuotta toiminut Jorma Lind on kuollut 85-vuotiaana. https://yle.fi/a/74-20230265 ARVl on näet
      Maailman menoa
      4
      744
    9. Kullan kemiallinen merkki on au

      Ei välttämättä. Mikä sun kullan merkki on?
      Ikävä
      40
      697
    10. Kyllä nainenkin voi ottaa yhteyttä

      Ja on ihan kiva jos ottaa yhteyttä mieheen. Minä ainakin olisin onnessani jos nainen ottaisi yhteyttä. mies
      Ikävä
      87
      676
    Aihe