Onko oikein mässyttää toisten seurassa?
Karkki tai kepponen
5
129
Vastaukset
- Anonyymi
Kannattaa välttää sitä.
- Anonyymi
Entä jos istuu pitkän matkan linja-autossa, pitääkö tarjota tuntemattomalle vieruskaverille? Kerran se vieressä istunut kävi pysähdyksellä hakeen itelleenki, ja tarjos sitte niitä silleen mielenosoituksellisesti. Kumpi meistä oli häiriintyneempi?
- Anonyymi
Syödessä kuuluu ääniä laita korvatulpat.
- Anonyymi
Riippuu siitä mitä mässyttää ja missä. Esim mun luokse kylään tuleva voi ihan reilusti tulla sen karkkipussinsa kanssa ja niitä mässyttää vaikka en itse syö, kaverini kyllä tietävätkin sen. Minua ei myöskään haittaa esim bussissa muiden mässyttämiset, jokaisella varmaan on ne omat eväät ainakin pitkillä matkoilla ja itsekin niitä mässytän.
- Anonyymi
Ei haittaa vaikka joku toinen syö karkkia. En ole ikinä ollut makean perään.
Jos joku tulee t-luupihvin kanssa mun luo, silloin kyllä vaadin, että jakaa sen puoliksi mun kanssa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja12914300Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va295934SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1545495Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3014339HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.394097"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1003654Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant63582Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan223548Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan632635Huomenta naiselle
Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.931428