Jos pitää näyttää oma naivius ja näyttää kaikille kuinka paljon vihaa omia sisaruksia, vanhempia ja kaikkia omia sukulaisia. Mistähän se kenkä puristaa vai onko se pipo liian kireällä? Mikä ihmisellä on, kun mikään ei ole hyvin ympärillä? Ja omat verisukulaiset ovat vain ikäviä ihmisiä? Onko joku pielessä elämässä vai joku mielen häiriö aivoissa.
Mistä se kenkä/pipo puristaa ihmisellä?
6
166
Vastaukset
- Anonyymi
Mieli ei ole kunnossa. Jos mieli on kunnossa, niin pystyy ja haluaa olla sukulaisten kanssa tekemisissä, pitää yhteyttä, olla yhdessä, välittää ja olla kiinnostunut aidosti ihmisistä. Omista sukulaisista.
- Anonyymi
Vasta nyt olen kunnossa
Työelämä vei ilon
Piti tienata elake
Elän parhainta aikaa
Juuri nyt
Sano ittesi irti elämästäni, jos se niin on
Olen vahvimmillani
Kestän kyllä sen
Mut älä valehtele - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vasta nyt olen kunnossa
Työelämä vei ilon
Piti tienata elake
Elän parhainta aikaa
Juuri nyt
Sano ittesi irti elämästäni, jos se niin on
Olen vahvimmillani
Kestän kyllä sen
Mut älä valehteleHyvin sanottu jollekkin.
Se lapsellinen, naiivi, yksinkertainen verisukulainen /sukuun muka kuuluva ihminen ei ehkä ole sellainen ihminen kuin moi sukulainen luulee tietävänsä.
Kysymys kuuluukin mistä suvun älyköt päättelevät, että joku olisi aivan pihalla teistä ja siitä, millaisia ihmisiä te olette oikeasti. Onko tässä aloittajan kirjoituksessa, nyt kysymys jostain perin kummallisesta traumasta, joka on jäänyt joillekkin sukulaisille päälle?
Kun tämä lapsenomainen ja sinisilmäinen näennäisesti sukuun kuuluva, niin sanottu perheen mustalammas ei teihin ole yhteyttä pitänyt aikoihin?
Eikö järki pakota sen vertaa pipossa, että jos ei tulla toimeen millään tasolla tai ainakin hyvin huonosti ymmärrämme toisiamme, syistä hyvin moninaisista johtuen.
Varsinkin kun siellä selän takana , mielellään tehtaillaan aika isojakin juttuja.
Viis seurauksista vähääkään ja kun kaikenlaista on tapahtunut tässä muuatman vuoden aikana. Niin luulisi, että on vähintään normaalia ottaa etäisyyttä esimerkiksi nyt sukuun!
Sopisiko tähän hyvin, poissa silmistä ja poissa mielestä!
Sen minkä jokainen täällä ansaitsee sen kaiken hän myös saa, ainakin yleensä näin!
Lapsellinen ja sinisilmäinen sukulainen ei ehkä ole niin onneton, neuvoton ja niin mielellään sukulaisiin kiintynyt. Pieni tauko on helpotus ja iso apu selviämiseen. - Anonyymi
Kaikenlaista olen kuullut, mutta vähemmän tätä puolittaista totuutta.
Jossa suku asetetaan jalustalle ja sukulaisia pidetään jotenkin ylivertaisina.
Kaikissa suvuissa on ongelmia / on ihmisiä, joille on parempi olla, saada elää rauhassa!
Joskus suvuissa on poikkeuksia posittiivisessa merkityksessä.
Kateutta, ahdasmielisyyttä, kieroilua ja kaikenlaista selän takana vehtaamista.
Sitä on suku, josta haluankin pysyä erillään mahdollisiman paljon.
Totuus koskee joskus, kun sen lopulta ymmärtää.
- Anonyymi
Eipä vois ahdasmielinen suku vähempää kiinnostaa. On ihanaa olla vapaa kuin taivaan lintu.
- Anonyymi
Miks pitää olla tekemisissä, kun se on turhaa 😂 Omien sukulaisten kohdalla lähinnä huomasin asian siten, että ei paljoa olla perään kyselty. Ajattelin, että antaa olla. Kuitenkin nää sukulaiset on sen verran mua vanhempia, että luulis olevan enemmän sitä järkeä ja kokemusta. Ei tarvitsisi minua ignoorata.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait523295Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso31054Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani3910- 19844
Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 68800Mistä tietää, onko hän se oikea?
Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha60724Miten voitkin olla aina niin fiksu
...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä44694Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es27682Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."
Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve4617- 42610