Miten mokasit suhteesi?

Itsessä ei koskaan ole vikaa tietenkään mutta kerro nyt miten mokasit?
1956
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Olin vain niin ehdoton etten osannut olla muutoinkaan. Se on kaikki my way tai sitten high way.

Äänestä

Minua kyllä harmittaa jotkut asiat tyttöjen kanssa jos tein jotain pahaa oloa... mutta no jaa.

Tämä jännä peli sinänsä The Emperor, kolmijuttu dyyni-juttu pelaan tuota kun itsekin teen joskus tuollaisia 3d-juttuja tietokoneelle.

"As You wish commander"....

Äänestä

En varmaankaan itse mitenkää, einari sen tekieli pertti rukkari keskusku-rukkkari :D

Mutta niin tuollaisia pelejä jotka vaativatjo hirveät grafiikkakiihdyttimien tehotkin, niin huonoa pela 'älyttömän älypuhwelimen ruudullaa.

Äänestä

Paha sanoa miten mä nyt sitten mokasin. Meidän alkoholinkäyttötavat eivät vaan sopineet yhteen. Siinä se suurin syy oli, josta kaikki muutkin ongelmat pitkälti johtuivat.

Äänestä
  • Minusta sinun a käyttö

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Minusta sinun a käyttö

    Varmasti molemmista se toisen käyttötapa (tai käyttämättömyys) oli ongelma. Kuten taisin sanoa, niin alkoholinkäyttötavat eivät sopineet yhteen.

    Äänestä

  • Ehkä voisikin siis sanoa, että mokasin suhteen sinä, että koskaan lähdin siihen.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Varmasti molemmista se toisen käyttötapa (tai käyttämättömyys) oli ongelma. Kuten taisin sanoa, niin alkoholinkäyttötavat eivät sopineet yhteen.

    Jos alat toista syyttää omasta Alkon käytöstäsi niin kannattaa pohtia vakavasti oletko lipumassa alkoholistiksi.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Jos alat toista syyttää omasta Alkon käytöstäsi niin kannattaa pohtia vakavasti oletko lipumassa alkoholistiksi.

    Mä en juurikaan käytä alkoa. En ole koskaan juuri käyttänyt, mutta tuon suhteen aikana muutuin lähes absolutistiksi.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Jos alat toista syyttää omasta Alkon käytöstäsi niin kannattaa pohtia vakavasti oletko lipumassa alkoholistiksi.

    Mokasin siis, kun en jaksanut katella eksä perjantainollausta ja kalsarikännejä. Olisi mennyt edes baariin ja pysynyt poissa kotoa sen kännin ja krapulan ajan.

    Äänestä

-joku teuvo-inkeri salovaara yrittää pelata vussissa älypuhelimella j otan pelian nääimwet auuaan hwhwh

Äänestä

Yritä heiluttaa heippaa toisella kädellä jos niin väsunut ja joku tyttö heippaa, iin.. itse nostaa käden, toisen käden ja heluttaa sillä että tervehdys hei.

Äänestä

Thmä kuin miljardööri.

Mutta aika jooh hassua juttua jos joku arvaustytöö painaa sormella että; herää ja sitten sormen painallus olisi syvässä unessa jos on kuin jonku ampiaisen påisto.

Mutta niin tytölle herättelee tuota, herää herättelen pikkuhiljaa häntä :D

Äänestä

Se oli se samanlaiset leikkii parhaiten-fiilis, joka siitä synty. Ja juopottelustahan se yhteinen sävel sitten löydettiinki. Muu elämä oli sitte melkoista kivirekeä, raha-asioiden kans sitkuttelua. Ei ollut oikein varaa muuhun vapaa-ajanviettoon kuin viikonlopun juopotteluun. Olihan siinä oma viehätyksensä. Lapsetki siinä sivussa kuitenkin kasvoivat, ei niihin hirveesti ehtiny keskittyä. Raskas työ ja harmaa arki vei voimat. Onneksi pääsi sitten näille kuntoutuspäiville, sieltä löyty vähän säpinääki elämään. Tuli ne menovuodet sitte vähän niinku takas. Mies jäi sinne sohvanpohjalle itekseen. Välillä vielä senki kans jotain. Olisin ollu jo lähössäki siitä höskästä, mutta infarkti iski. Stressistä kai se tuli. liian sovinnainen ihminen edes eroamaan. Että semmosta. Rahasta toki vielä tapellaan, sitä jatketaan loppuun asti.

Äänestä

En kyllä käsi sydämellä voi sanoa mokanneeni suhteitani.
Kyllä syynä on ollut aina se, että jokin ei vaan loksahda paikalleen.
Ei ole hyvä olla yhdessä.
Ensi alkuun antaa anteeksi ja katsoo sormien läpi asioita jotka sitten arjen koittaessa palajastuvat. Sitä on sokea sillä tavalla.
Itse en anna suhteen syventyä jos en voi olla varma että tämä on se mitä haluan. Tämän ihmisen kanssa meillä on mahdollisuus onnistua. En jaksa mitään säätämistä.
Kun toisessa kokee olevan potensiaalia hyvään kestävään täyspäiseen suhteeseen, satsaam kyllä kaikkeni. Ja näin tein ja yhdessä ollaan oltu pian 11 vuotta.
Vaatii samaa myös mieheltäni joka on toteutunut.
Niin että en katso mokaksi sitä että nuoruuden kypsymättömyydessä on erehtynyt vääriin ihmisiin mutta onneksi sen ajoissa huomannut ja tehnyt suhteesta lopun.
Olen rehellinen ja vaadin itseltäni paljon, mutta niin vaadin myös kumppaniltani.

Äänestä

Mokasin koska en juonut alkoholia enkä jaksanut käydä baareissa kuten eks joka halusi vaan bilettää

Äänestä

Olemalla nössö, kynnysmatto. Pitäisi välillä raivostua ja pätkiä pataan, niin pysyisi mielenkiintoisena.

Äänestä

Liian hyväuskoinen olin. Pettymystä oli vaikea käsitellä aluksi. Säikähdin aluksi, otin etäisyyttä ja ymmärsin tilanteen paremmin.

Äänestä
  • Mihin petyit?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Itsessä ei koskaan ole vikaa tietenkään mutta kerro nyt miten mokasit?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu