En ole samaa mieltä otsikon kanssa.
Itsevarmuus ja pokaamisen taito voi olla jossain määrin halussa, mutta ei toimi enää samalla aaltopituudella jos esimerkiksi vanhempi tavoittelee nuoria naisia.
Kyseinen mies on ehkä ollut parikymppisenä, kuin casanova konsanaan hyvän ulkononäön kera, mutta sitten kun tulee enemmän ikää niin homma vaikeutuu.
Vertauskuvana voisin käyttää urheilua, eli nuorempana on saattanut olla huippu kunnossa jolloin on ollut nopeutta, ketteryyttä, tarkkuutta, mutta vanhempana suorituskyky ei ole samaa tasoa välttämättä.
En usko kuitenkaan suorituskyvyn olevan ongelma vaikka vanhempi ihminen hyvin asiasta suoriutuisi.
Kyse on enemmänkin siitä iästä, eli kukapa nainen jaksaisi kiinnostua vanhemmasta miehestä, ellei nyt ole joku julkkis tai rock muusikko tähti.
Minkä nuorena oppii, sen vanhana taitaa
Anonyymi
2
225
Vastaukset
- Anonyymi
Jotku ei vaan osaa vanheta arvokkaasti, eivät ymmärrä tekevänsä itsensä naurunalaisiksi. Hankkisivat vaikka sen moottoripyörän tai ihan mitä vaan, kunhan eivät lastensa ikäisiä ala vonkaamaan. Dementian kohdalla tuota nimitetään käytöshäiriöksi.
- Anonyymi
Koskeeko sama puumanaisia vai oletko itse sellainen jolla on tapana todeta, älkää tehkö niin kuin minä teen vaan tehkää niin kuin minä sanon?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?837101Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267063Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1096168Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455414Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845238Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635205Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405108Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274595Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163467Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003390