Olisi kaupunginjohtaksi pitänyt saada Parkkinen. Salla on nousussa jopa maailmalla, miten Kemijärven kaupunginjohtaja on toiminut oman joukon eteen?
Kemijärvi?
9
264
Vastaukset
- Anonyymi
Roi kirkolle haki mutta hylsy tuli.
Eläkevirka Sallassa.- Anonyymi
Esitän, että valitsemme Kemijärven johtoon 3-henkisen toimielimen, joka korvaa valtuuston ja lautakunnan ja kaupunginhallituksen. tämä on nimeltä KOLMEN VALLAN KONFERENSSI. Siellä ei ole vaaleilla valittuja ja myös kunnallisvaalit pois, sinne valitaan vain kolmen kansanryhmän edustajat ja he on myös koko Kaupungin edustajat ja heillä on ylin valta kaikkeen. Tietenkin on viranhaltijat erikseen virkamiehet jotka päätökset sitten toteuttaa, mutta ylin valta on kaikissa kysymyksissä tällä 3 hengen toimielimellä.
Siinä on 3 ryhmän edustajat 1. Työläiset 2. Pienyrittäjät 3. Kulttuuri älymystö
Heitä on paljon ja heitä riittä kaupungissa ja maalla ja kokoontuvat ja se joka valitaan on elämän ajan paitsi jo eroaa tai kuolee. Nämä 3 edustajaa kokoontuvat juhlallisesti ja kaupunkilaiset saavat seurata kokouksen alkuseremoniat, pääsymaksua vastaan (rahaa kaupungille). Aina yksi on puheenjohtaja ja kaksi muuta joutuu kokouksen alussa kumartamaan hänen edessä maahan asti, mutta se vaihtuu puolen vuoden välein ja taas on uusi puheenjohtaja. Rotaatio kiertää että sitten vuoden kuluttua taas on puheenjohtaja puoli vuotta sama. Että ei mene valta päähän, niin pitää olla vaihtuvuus tärkeä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Esitän, että valitsemme Kemijärven johtoon 3-henkisen toimielimen, joka korvaa valtuuston ja lautakunnan ja kaupunginhallituksen. tämä on nimeltä KOLMEN VALLAN KONFERENSSI. Siellä ei ole vaaleilla valittuja ja myös kunnallisvaalit pois, sinne valitaan vain kolmen kansanryhmän edustajat ja he on myös koko Kaupungin edustajat ja heillä on ylin valta kaikkeen. Tietenkin on viranhaltijat erikseen virkamiehet jotka päätökset sitten toteuttaa, mutta ylin valta on kaikissa kysymyksissä tällä 3 hengen toimielimellä.
Siinä on 3 ryhmän edustajat 1. Työläiset 2. Pienyrittäjät 3. Kulttuuri älymystö
Heitä on paljon ja heitä riittä kaupungissa ja maalla ja kokoontuvat ja se joka valitaan on elämän ajan paitsi jo eroaa tai kuolee. Nämä 3 edustajaa kokoontuvat juhlallisesti ja kaupunkilaiset saavat seurata kokouksen alkuseremoniat, pääsymaksua vastaan (rahaa kaupungille). Aina yksi on puheenjohtaja ja kaksi muuta joutuu kokouksen alussa kumartamaan hänen edessä maahan asti, mutta se vaihtuu puolen vuoden välein ja taas on uusi puheenjohtaja. Rotaatio kiertää että sitten vuoden kuluttua taas on puheenjohtaja puoli vuotta sama. Että ei mene valta päähän, niin pitää olla vaihtuvuus tärkeä.Kulttuuriälymystö, mistä sellainen Kmjltä löytyy?? Nauruun tikahdun!!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kulttuuriälymystö, mistä sellainen Kmjltä löytyy?? Nauruun tikahdun!!
Lausujista ja lauduskuorosta!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kulttuuriälymystö, mistä sellainen Kmjltä löytyy?? Nauruun tikahdun!!
ABC vaariraatista.
St1 lumenlykkijöistä.
- Anonyymi
Ei de kannatte vaihtas. Tilee kustannuksia ja käräjöintejä. Met menemmä nykysellä. Kun hän eläköityy, kattomma tilannetta uuvestaan.
Tarttemmako johtajaa sitte ollenkasn? Ei kannste. Mitä se vaikuttaa. - Anonyymi
Tuleva pienevä kaupunki vuoden 23 alusta ei tarvitse enää isoa hallintoa, pormestarimalli voisi olla paikallaan.
- Anonyymi
Kemijärvi on aina hoitanut asioitaan poliittinen näkemys edellä. Kemijärviläiset ovat itse valinneet poliittisen suunnan ja äänestäneet edustajansa.
Nyt samat ihmiset ovat tyytymättömiä ja arvostelevat päättäjiä, miksi????
Eikös se aina ole ollut näin.. Sitähän saa mitä tilaa !!!!!- Anonyymi
Poromestariksi mielii ainakin Torvinen, otteet sen kertovat jo nyt!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2063250Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2391640Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus961488- 921399
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e461344Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1601276Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin121198Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze1231029Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät89932Tuntuu liian hankalalta
Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.52855