Kauppiaita liikkeellä

Anonyymi

Niinpä sitä on kai koronakaranteenit unhoitettu ja kaikenlaiset kauppiaat ja energiaremonttimiehet alkaneet taas piirittää eläkeläisiä. Pitäkäähän huoli läheisistä ja varoitelkaa soittelevista kauppiaista.

5

628

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei ketään ole karanteenissä jos ei sitä henkilölle ole määrätty. Ps. ei se korona puhelimen välityksellä taru, niin ja varoittelu antaisi jopa aloitukse kirjoittajaa tyhmemmän vaikutelman ko. henkilöstä.

    • Anonyymi

      Niinpä ne vain näköjään puhetaidon ammattilaiset soittelee ja pyrkivät väkisin kotikäynnille esittelemään tuotteitaan ja palveluksiaan.

      • Anonyymi

        Onko pakko kuunnella vai voisko puhelun vain lopettaa?!🤣


    • Anonyymi

      Lapinkansan sivuilla oli uutinen kuinka nämä oveltaovelle kauppiaat oli huijanneet eläkeläispariskunnalta 16000 euroa myymällä tarpeettoman ja kohtuuttomanhintaisen putkiremontin.

      • Anonyymi

        Eikö noita myyjiä jo voitaisi laittaa "oikeuteen"? Taitaa olla noita samoja "firmoja", jotka muutama vuosi sitten soitteli jatkuvasti perheen molempiin puhelimiin. Operaattorin vaihdon yhteydessä meni vahingossa tiedot julkisiksi, kun oli ollut salaiset numerot. No, markkinointikiellon voi asettaa (ei tule puheluita enää). Ovelta ovelle kauppiaille voi antaa "äkkilähdöt" ovelta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      93
      2129
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      167
      1557
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      74
      1339
    4. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      240
      1237
    5. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      73
      1190
    6. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      88
      1106
    7. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      151
      1051
    8. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      253
      1016
    9. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      51
      936
    10. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      88
      901
    Aihe