Äänestyspakko houkuttelee korruptiopoliitikkoja, Suomessa Pohjolan Unkarissa

Anonyymi

Sen voi aistia korruptiopoliitikkojen puheista, rivien välistä ja teoista suoraan, kun pelkkänä vaalikarjana käytettävää kansaa, tekisi mieli pakottaa äänestämään.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17171941/alkaa-antako-enaa-painostaa-itseanne-aanestamaan-korruptio-yksipuoluejarjestelman-vaaleissa

Moni ei tiedä, ettei Suomessa todellakaan ole äänestyspakkoa. Ei ole mikään "kansalaisvelvollisuus" enää äänestää, kun syvä korruptio, läpäisee eduskunnan.

https://www.aftonbladet.se/nyheter/a/OrjKJ3/orban-bygger-lyxiga-fotbollsarenor--och-mordar-demokratin

https://www.dw.com/en/german-election-poor-people-dont-vote/a-58967380

Ja olihan se kova painostus ja häikäilemätön vaalimainonta EK-medioissa, jo viime eduskuntavaaleissa sellaista käskyttämistä ja kiristämistä suorastaan, että olisi ehdottomasti, pitänyt olla ulkomailta, aidosti riippumattomia vaalitarkkailijoita. Nyt voi sanoa vain, että älkää enää äänestäkö.

6

580

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Koronan testitulos voi olla "positiivinen", jos testatulla on autoimmuuni-reuma-tulehdus-kipusairaus, tai alttius geeniperimässä, kyseisille vakavile autoimmuuni-reuma-tulehdus-kipusairauksille.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17214140/positiivinen-kuppatestitulos-osa-autoimmuunisairauksien-problematiikkaa

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17214136/autoimmuunisairauksissa-testitulos-voi-olla-positiivinen-vaikkei-todellisuudessa-ole

      On suuri mahdollisuus, että koronatestauksessa, jätetään huomioimatta, feikin testituloksen mahdollisuus, jos edellä kerrottuja tosiseikkoja.

    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17197147/oikeutensa-ja-demokratian-taysin-vaarin-kasittaneet-korruptiopoliitikot#comment-111146294

      Tässä ÄärioikeistoSdp:n eläkeläisköyhyys-vihaa:

      https://demokraatti.fi/aina-vain-indeksi-30-vuotta-samaa-elakejankkausta-mutta-kuka-maksaa-jatkossa-elakkeet/

      Indekseillä ei korjata eläkeläisköyhyyttä, eikä rahasta se ole kiinni, muissakaan Pohjoismaissa, vaan 1 500€/kk MINIMIELÄKKEET, ovat niissä ylpeyden aihe, merkki aidosta demokratiasta, oikeusvaltiosta, kansalaisten oikeuksien kunnioittamisesta,toisin kuin Suomen syvästi korruptoituneiden, yksipuoluejärjestelmän pörssikeinottelija-poliitikkojen piireissä.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17212656/riskiryhmien-koyhyyteen-pakottaminen-altistaa-koko-vaeston-koronalle

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17090634/nalkaiset-ja-itkuiset-elakelaiskoyhat-suorittamassa-veroparatiisi-sote-ihmiskauppaa

      Suomi on Pohjolan Unkari, Venäjän kaltainen diktatuuri, mitään aitoa oikeusturvaa, aitoja ihmis-kansalais-potilaiden-itsemääräämisoikeuksia, ei 800€/kk orjuuseläkkeillä, enää 2021 ole nähtävissä.

      https://yle.fi/uutiset/3-12175567

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17188839/koronarokotepakot-eivat-poista-vakavia-sairauksia-joissa-koronarokotteet-ovat-hengenvaarallisia

      Kuinkahan monta autoimmuuni-reuma-tulehdus-kipusairasta, on käytännössä pakkorokotettu, veroparatiisi-sote-laitoksissa, eli murhattu koronan verukkeella ja kuolinsyyksi ovat veroparatiisi-sote-lääkärit, laittaneet: "tulehdus-kipusairaus", kuten yleensä.

    • Anonyymi

      Äänestämisestä kieltäytymisestä, on tulossa kullanarvoinen mahdollisuus, puolustaa aitoa demokratiaa, kansalaisten puuttuvia oikeuksia.

      https://elpais.com/sociedad/2021-12-01/las-restricciones-antes-que-los-datos-asi-se-explica-en-un-grafico-la-crisis-mundial-por-la-variante-omicron.html

      Tuo Espanjan pääsanomalehden El Paisin juttu omikronista, korruptio-vallanpitäjien ja viranomaisten koronatoimenpiteistä, on mielenkiintoinen. Omikron ei siis tullut minään "yllätyksenä", kuten Suomessa annettiin ymmärtää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      233
      4159
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      112
      2624
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      38
      2355
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1426
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      115
      1406
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1169
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      78
      1087
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      953
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      936
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      921
    Aihe