Äänestyspakko houkuttelee korruptiopoliitikkoja, Suomessa Pohjolan Unkarissa

Anonyymi

Sen voi aistia korruptiopoliitikkojen puheista, rivien välistä ja teoista suoraan, kun pelkkänä vaalikarjana käytettävää kansaa, tekisi mieli pakottaa äänestämään.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17171941/alkaa-antako-enaa-painostaa-itseanne-aanestamaan-korruptio-yksipuoluejarjestelman-vaaleissa

Moni ei tiedä, ettei Suomessa todellakaan ole äänestyspakkoa. Ei ole mikään "kansalaisvelvollisuus" enää äänestää, kun syvä korruptio, läpäisee eduskunnan.

https://www.aftonbladet.se/nyheter/a/OrjKJ3/orban-bygger-lyxiga-fotbollsarenor--och-mordar-demokratin

https://www.dw.com/en/german-election-poor-people-dont-vote/a-58967380

Ja olihan se kova painostus ja häikäilemätön vaalimainonta EK-medioissa, jo viime eduskuntavaaleissa sellaista käskyttämistä ja kiristämistä suorastaan, että olisi ehdottomasti, pitänyt olla ulkomailta, aidosti riippumattomia vaalitarkkailijoita. Nyt voi sanoa vain, että älkää enää äänestäkö.

6

567

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Koronan testitulos voi olla "positiivinen", jos testatulla on autoimmuuni-reuma-tulehdus-kipusairaus, tai alttius geeniperimässä, kyseisille vakavile autoimmuuni-reuma-tulehdus-kipusairauksille.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17214140/positiivinen-kuppatestitulos-osa-autoimmuunisairauksien-problematiikkaa

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17214136/autoimmuunisairauksissa-testitulos-voi-olla-positiivinen-vaikkei-todellisuudessa-ole

      On suuri mahdollisuus, että koronatestauksessa, jätetään huomioimatta, feikin testituloksen mahdollisuus, jos edellä kerrottuja tosiseikkoja.

    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17197147/oikeutensa-ja-demokratian-taysin-vaarin-kasittaneet-korruptiopoliitikot#comment-111146294

      Tässä ÄärioikeistoSdp:n eläkeläisköyhyys-vihaa:

      https://demokraatti.fi/aina-vain-indeksi-30-vuotta-samaa-elakejankkausta-mutta-kuka-maksaa-jatkossa-elakkeet/

      Indekseillä ei korjata eläkeläisköyhyyttä, eikä rahasta se ole kiinni, muissakaan Pohjoismaissa, vaan 1 500€/kk MINIMIELÄKKEET, ovat niissä ylpeyden aihe, merkki aidosta demokratiasta, oikeusvaltiosta, kansalaisten oikeuksien kunnioittamisesta,toisin kuin Suomen syvästi korruptoituneiden, yksipuoluejärjestelmän pörssikeinottelija-poliitikkojen piireissä.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17212656/riskiryhmien-koyhyyteen-pakottaminen-altistaa-koko-vaeston-koronalle

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17090634/nalkaiset-ja-itkuiset-elakelaiskoyhat-suorittamassa-veroparatiisi-sote-ihmiskauppaa

      Suomi on Pohjolan Unkari, Venäjän kaltainen diktatuuri, mitään aitoa oikeusturvaa, aitoja ihmis-kansalais-potilaiden-itsemääräämisoikeuksia, ei 800€/kk orjuuseläkkeillä, enää 2021 ole nähtävissä.

      https://yle.fi/uutiset/3-12175567

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17188839/koronarokotepakot-eivat-poista-vakavia-sairauksia-joissa-koronarokotteet-ovat-hengenvaarallisia

      Kuinkahan monta autoimmuuni-reuma-tulehdus-kipusairasta, on käytännössä pakkorokotettu, veroparatiisi-sote-laitoksissa, eli murhattu koronan verukkeella ja kuolinsyyksi ovat veroparatiisi-sote-lääkärit, laittaneet: "tulehdus-kipusairaus", kuten yleensä.

    • Anonyymi

      Äänestämisestä kieltäytymisestä, on tulossa kullanarvoinen mahdollisuus, puolustaa aitoa demokratiaa, kansalaisten puuttuvia oikeuksia.

      https://elpais.com/sociedad/2021-12-01/las-restricciones-antes-que-los-datos-asi-se-explica-en-un-grafico-la-crisis-mundial-por-la-variante-omicron.html

      Tuo Espanjan pääsanomalehden El Paisin juttu omikronista, korruptio-vallanpitäjien ja viranomaisten koronatoimenpiteistä, on mielenkiintoinen. Omikron ei siis tullut minään "yllätyksenä", kuten Suomessa annettiin ymmärtää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      65
      2572
    2. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

      Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
      Ikävä
      241
      1585
    3. Kaivattusi nimi vol.3

      Kaipaajankin nimi olisi kiva. 🥰
      Ikävä
      94
      1380
    4. 6 vkoa kulunut ilman sua

      …ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo
      Ikävä
      8
      901
    5. Viestisi kaipaamallesi ihmiselle

      Mitä ajattelet tilanteestanne tänään?
      Ikävä
      65
      882
    6. Jotenkin se harmittaa

      Etten voinut antaa itselleni mahdollisuutta tutustua. Tulit vain liian lähelle ja syvälle kemia oli alusta alkaen liian
      Ikävä
      46
      700
    7. Olen yrittänyt tavoittaa sinut kolmesti

      Elämän aikana. Kahdesti hakenut numeroa ja lähettänyt jollekkin nimisellesi viestin. Kerran aivan summassa keksimääni os
      Ikävä
      2
      652
    8. Haluan kysyä vain yhden asian

      Miksi et koskaan halunnut kohdata minua kasvotusten silloin, kun molemmilla oli tunteita? Kaiken muun olen jo hyväksymäs
      Ikävä
      39
      579
    9. Mies aion pilata elämäsi

      Ole hyvä vaan, olet ansainnut sen.
      Ikävä
      73
      562
    10. Kauneus on katsojan silmissä

      Mitä kaunista sun silmät näkevät?
      Ikävä
      22
      512
    Aihe