Oikeutensa ja demokratian, täysin väärin käsittäneet korruptiopoliitikot

Anonyymi

"Koronatoimenpiteet" ovat tulojensiirtoja veroparatiisirikkaille. Vihaignoroivat puolta miljoonaa, oikeusturvattomiksi pahoinpitelemäänsä eläkeläisköyhää, ym tavallista kansaa, käyttäytyvät aivan kuin heitä ei olisi olemassakaan.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17142675/veroparatiisi-hus-verotukseen-terveyssyista-rokottamattomien-vainoaminen-loputtava

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17173448/rokotemyonteisetvastaiset-yksi-ja-sama-aarioikeiston-veroparatiisi-rokotemainostaja

Ns. "koronatoimenpiteet" Suomessa, ovat pelkkiä veroparatiisirikkaiden hyysäämisiä. Riskiryhmät jätetty täysin heitteille, ilman aitoa oikeusturvaa, ihmiset jotka eivät voi vakavista terveyssyistä, eli hengenvaaran takia, ottaa mitään koronarokotteita, kärvistelevät koronasairaiden keskellä, nälissään ja peloissaan, suorittamassa veroparatiisi-sote-orjuuttamista, eli ihmiskaupan välineinä Suomessa.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17188839/koronarokotepakot-eivat-poista-vakavia-sairauksia-joissa-koronarokotteet-ovat-hengenvaarallisia

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17172464/suomessa-n--700ekk-huonommat-koyhyyselakkeet-kuin-muissa-pohjoismaissa

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17108498/elakelaisten-koyhyyteen-tappaminen-on-ihmiskauppaa-modernia-orjuuttamista

Tuolla on vakavasti sairaita, ikäihmisiä ja vammaisia, pakkasessa ja viimassa asunnottomina, koronan riskiryhmät nälissään ja hädissään Suomessa. Maailman olisi jo aika tietää, mitä Suomen korruptiopoliitikkojen ja veroparatiisirikkaiden, kulissien takana tapahtuu, millaisessa todellisuudessa, köyhyyteen oikeusturvattomiksi pahoinpidellyt, joutuvat Suomessa kituuttamaan, vakavan pandemian keskellä.

12

705

    Vastaukset 12

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Älkää enää antako, painostaa itseänne äänestämään, korruptio-eduskunnan-yksipuoluejärjestelmän korruptiovaaleissa. Järjestelmä jonka veroparatiisirikollisuuden ja äärioikeistoradikalismin, ylimielinen, ikärasistinen, nais-vammais-sairaus-vihamielinen konsensus läpäisee, Veroparatiisi-soten ihmiskauppa kukoistaa ja puolustuskyvyttömiä ihmisiä pahoinpidellään, oikeusturvattomiksi, äärimmäiseen köyhyyteen, yhdessä maailman rikkaista maista, ei ansaitse ääniämme.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/ylimielinen-paaministeri-joka-on-myos-ikarasisti-marinin-boomer-kohulle-murska-arvio-politiikassa-oleellista-on-milta-asiat-nayttavat/8273040#gs.dzusit

      Eikä ole mitään eroa, yhdenkään poliittisen puolueen välillä, eduskunnan korruptio-yksipuoluejärjestelmässä, eikä sen lähettyvilläkään.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17161673/korruptiopaattajat-altistavat-riskiryhmat-koronalle-800ekk-orjuuselakkeilla

      Tuolla on ulkona viimassa ja pakkasessa, asunnottomia veteraanien jälkeläisiä - missä se "kaveria ei jätetä" nyt viipyy ?

      Kaikissa muissa Pohjoismaissa, ovat jo 1 500€/kk MINIMIELÄKKEET, sairaus-kansaneläkkeinä. Suomi on häpeäksi Pohjoismaisille demokratioille.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17178014/veroparatiisirikkaiden-quotkapinaliikkeetquot-ek-medioitten-aarioikeistomainoksia

      PetoskannibaaliKokPersRkpKrdsinliike-Eilisiä, mainostellaan EK-medioissa, "sorrettuina ja haavoittuvaisina", häikäilemättömyys ja ahneus Suomen veroparatiisirikollisten korruptioväellä, on kuvottavaa ja ennennäkemätöntä, vääristyneet käsitykset demokratiasta ja oikeuksista, korruptiopoliitikkojen ohjenuorana Suomessa.

      https://www.tekniikkatalous.fi/uutiset/tietovuotaja-edward-snowden-varoittaa-korona-poikkeusoloista-valtaa-pitavat-tottuvat-saamaansa-valtaan/3d1d2b6b-80c2-41bf-8060-e1fa026a5e06

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      EK-medioitten valegallupeissa, korruptiopoliitikot yksipuoluejärjestelmässään, vaihtavat sijoituksiaan, mutta mikään ei muutu, ennen kuin kansalaiset oppivat olemaan äänestämättä heitä.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17197098/suomessa-ei-ole-intellektuelleja-paatellen-koyhyysongelmasta-vaikenemisesta-ek-medioissa#comment-111146664

      Gallupeissa, jos olisivat aitoja, pitäisi mainita äänestämättä jättäjien määrä, joka on varmasti huimassa kasvussa. PetosKalmaKokPersRkpKrdsinliike-Eilisten mainoksilla, emme tee yhtään mitään, veroparatiisiäärioikeiston populistiporvareita, ei äänestä enää kukaan.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17187966/alkaa-enaa-antako-painostaa-itseanne-aanestamaan-korruptiovaaleissa

    • Anonyymi

      Kaikkea, kuten EU-tukipaketteja ja koronarokotepakkoja VALEVASTUSTAVAT PetosKalmaKokPersRkpKrdsinliike-Eiliset, ovat se taktiikka, jolla korruptio-eduskunnan yksipuoluejärjestelmässä, ajetaan kaikki, veroparatiisi-pörssikeinottelijoiden, kansalaisille tuhoisat hankkeet lävitse.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17197642/eu-paattajat-yhta-diktaattoreja-kuin-idan-tyrannit

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16672356/kaikissa-pohjoismaissa-on-1-250ekk-minimielakkeet-suomessa-800ekk-romanian-ja-venajan-elakkeet#comment-105311234

      Suomi ei kuulu enää, Pohjoismaisiin oikeus-sivistysvaltioihin, aitoihin demokratioihin. Puolen miljoonan vanhusten, vammaisten ja pitkäaikaissairaiden, kylmä kohtelu, pitää viedä kansainväliseen oikeuteen. Se kulissi ja julkisivu, jota korruptiopoliitikot EU:ssa Suomesta esittävät, on tuhoisa Suomen köyhyyteen pahoinpidellyille kansalaisille. Vetoamme tutkijoihin ym ihmisoikeuksien toteutumista valvoviin tahoihin, oikeusturva ei toteudu nyky-Suomessa eläkeläisköyhyyteen pahoinpidellyille.

    • Anonyymi

      Suomen valtio / korruptiopoliitikot, suojelevat äärioikeiston järjestäytynyttä veroparatiisirikollisuutta ja rahoittavat sitä miljardeilla, miljardien perään, kansalaisilta varastetuilla varoilla, puolustuskyvyttömiä ihmisiä köyhyyteen, oikeusturvattomiksi pahoinpitelemällä ja vaarantavat riskiryhmien henget, ihmisten joille kaikki koronarokotteet, ovat hengenvaarallisia, vakavien mm. autoimmuuni-reuma-tulehdus-kipusairauksien takia.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17197793/koyhyystutkijat-viekaa-elakelais-oikeusturvattomuus-kansainvaliseen-oikeuteen#comment-111156130

    • Anonyymi

      Suomen kansa lopettaa äänestämisen, se on ainut keino puolustaa itseä ja toisia köyhyyteen, oikeusturvattomiksi pakotettuja.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17150453/ei-ole-mitaan-quothoitaja-hoitopaikka-laakaripulaaquot-on-suuri-elakelaiskoyhyys-hatatila

      Suomen suurin kansanliike, tulossa ÄÄNESTÄMÄTTÄ JÄTTÄMISESTÄ.

      Meitä on paljon paljon enemmän, kuin korruptio-vallankäyttäjät, antavat ymmärtää, koska kirjoituksiamme sensuroidaan.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/10528765/suomen-de-fakto-yksipuoluejarjestelma

      Ei voi viedä Venäjälle, Kiinaan ja Valko-Venäjälle sitä, mikä ei ensin toteudu kotimaassa, eli aitoa demokratiaa, oikeusvaltiota, kansalaisten 1 500€/kk MINIMIELÄKE-OIKEUSTURVAA, joka on kaikissa muissa Pohjoismaissa, paitsi Suomessa.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17172464/suomessa-n--700ekk-huonommat-koyhyyselakkeet-kuin-muissa-pohjoismaissa

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17227986/yksipuoluejarjestelman-korruptiopoliitikot-pyytelemassa-anteeksi-toisiltaan

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17227791/laiton-ex-aarioikeistohallitus-ei-ollut-koskaan-tavoitettavissa-ek-medioilta-unohtuu#comment-111554750

      Tulevissa kaikissa korruptiovaaleissa, taitaa käydä niin, että Suomen kansalaiset, eivät ole enää korruptiopoliitikkojen tavoitettavissa. Liian kauan, koko ajan köyhempinä, sivusta seuraamaan joutuneiden, kamelien selät katkesivat, jo aikoja sitten, mutta sitähän korruptio-eduskunnan-yksipuoluejärjestelmän pörssikeinottelija-poliitikot, eivät omilta keskinäisiltä kahinoiltaan ja Veroparatiisi-pörssikeinottelijoille miljardien syytämiseltään, ole ehtineet vielä hoksaamaan.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16657944/kansanedustajat-eivat-edusta-enaa-demokratiaa--sananvapauksien-estaminen-on-iso-rikos-#comment-105133340

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on totta mikä ei?

      Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?
      Kuhmo
      25
      1905
    2. Lopetetaanko tämä

      Juttu ja mennään eteenpäin? Pystytkö?
      Ikävä
      128
      865
    3. Just saying

      Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.
      Ikävä
      123
      657
    4. Voisin antaa sulle nyt

      Halin❤️
      Ikävä
      54
      598
    5. Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa

      Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv
      Kotimaiset julkkisjuorut
      90
      565
    6. Tosi kiva on

      Joo. Mitä olisit menettänyt jos olisit paljastanut itsesi?
      Ikävä
      65
      541
    7. Jos selviäisi että kaivattusi

      Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan
      Ikävä
      88
      540
    8. Tehdään yhdessä itsestämme

      Parhaat versiot❤️ Se vaatii molemmilta hyvää itsetuntoa!
      Ikävä
      42
      525
    9. Päivän aivopieru Trumpilta

      Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko
      Maailman menoa
      63
      503
    10. Jokin ei täsmää

      Joskus yksi vuosiluku saa katsomaan koko tarinaa uudestaan. Löysin gradun. Matematiikka ei oikein täsmää siihen, mitä mi
      Ikävä
      268
      490
    11. Janpen Thai lopettanut, miksiköhän

      Hyvää apetta teki.
      Suomussalmi
      10
      478
    12. Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?

      Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas
      Tanssii tähtien kanssa
      26
      474
    13. Toivotko vielä viestiä

      Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.
      Ikävä
      34
      463
    14. Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?

      Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v
      Tanssii tähtien kanssa
      9
      449
    15. Kuka kaipaa T m?

      Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota
      Ikävä
      32
      441
    16. Miksi jotku naiset on niin tyhmiä

      Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä
      Ikävä
      51
      425
    17. Vaikea on tämän

      Jälkeen suhtautua sinuun ilman ettei muista kirjoituksiasi.
      Ikävä
      58
      422
    18. Kerro muuten miksi

      Estit somessa?
      Ikävä
      41
      416
    19. S-ryhmän vastuullisuuden kaksoisstandardi

      Vastuullisuuspuhe on helppoa. Vaikeampaa on selittää, miksi S-ryhmän omien merkkien tuotteita ja raaka-aineita hankitaan
      Maailman menoa
      9
      407
    20. Jätä jo se puolisosi, mun kanssa kilpa-asetelma on tuhoisa.

      Eikä hän tule sitä voittamaan. Myöskään missään vanhassa ei kannata roikkua, koska ei uskalla kohdata muutosta, hyvät as
      Ikävä
      27
      406
    Aihe