Onko Kittilän politiikka ja johtaminen yhtään selkeytynyt? Vai säilyttivätkö nämä syytekynnyksen ylittäneet, rikollisluonteiset toimijat, asemansa. Ja sutkutus jatkuu vanhaan malliin?
Ilmeisesti heistä, ainakaan vielä, tuomiota ole saaneet muut kuin tyhmimmät. Onko yhtään homma selkiytynyt kun on selkeästi nähtävissä oleva uhka joutumisesta vastuisiin tekemisistään. Vai onko niin että umpiluut eivät opi mistään mitään?
Miten Kittilän sutkimafioosoilla menee?
3
152
Vastaukset 3
- Anonyymi
Alkoholin käyttö näkyy olevan isoilla silmäätekevillä iso ongelma. Kittilässä ajellaan golf autoilla niin kännissä ettei muisteta edes kuka ajoi. Bile Sanna bilettää ryyppyremminsä kanssa illat pitkät. Välillä ehtii kuulemma saunoakkin.
- Anonyymi
Kittilän perusmiäs on taas vauhdissa. Asian kääntäminen Kittilästä koilliseen ja sieltä etelän kautta länteen...eli asioiden sotkeminen on taaass vauhdissa. Eikö vaikeista Kittilän asioista voi puhua ? Kerro vielä kaikille että Päivi tuo...Ristillisten on sitten niin kiva bilettäjä... Kolf autoilun ja rakettien ammunnan jälkeen on ollutkin yllättävän rauhallista.
Sekavaa on kuntapolitiikka Kittilässä. Bilettämistä on riittänyt ja kansa maksaa... Mikäs se olikaan se valtion apu asukasta kohden ? - Anonyymi
Kittilää tuetaan ennakkolaskelman mukaan vuonna 2022 summalla joka on 25 271 502 €. Kittilässä lienee noin 6 400 asukasta. Joten tukea maksetaan noin 3 950 €/sierainpari. Tässä on huomioitu valtionosuus verokomp. kotikuntakorv.
Eli keskituloinen palkansaaja saa käydä duunissa melkein kaksi kuukautta että saa maksettua Kittiläläisen verenimijän tuen. Ei paljon kommentit "älkää tulko Kittilään" naurata. Rahaa lapioidaan ties mihin. Kyllä sutkuttaminen pitää saada loppumaan. Kerjäämiselläkin on joku raja oltava!!!
Nimimerkillä ei kovinkaan iloinen veronmaksaja eteläsuomesta.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 981201
Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku87824Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella31764- 66683
Karita Tykkä mennyt kihloihin.
Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.93606- 31593
- 18548
S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan
S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist15541Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa
Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta43513- 10466