Miten Kittilän sutkimafioosoilla menee?

Anonyymi

Onko Kittilän politiikka ja johtaminen yhtään selkeytynyt? Vai säilyttivätkö nämä syytekynnyksen ylittäneet, rikollisluonteiset toimijat, asemansa. Ja sutkutus jatkuu vanhaan malliin?

Ilmeisesti heistä, ainakaan vielä, tuomiota ole saaneet muut kuin tyhmimmät. Onko yhtään homma selkiytynyt kun on selkeästi nähtävissä oleva uhka joutumisesta vastuisiin tekemisistään. Vai onko niin että umpiluut eivät opi mistään mitään?

3

152

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Alkoholin käyttö näkyy olevan isoilla silmäätekevillä iso ongelma. Kittilässä ajellaan golf autoilla niin kännissä ettei muisteta edes kuka ajoi. Bile Sanna bilettää ryyppyremminsä kanssa illat pitkät. Välillä ehtii kuulemma saunoakkin.

    • Anonyymi

      Kittilän perusmiäs on taas vauhdissa. Asian kääntäminen Kittilästä koilliseen ja sieltä etelän kautta länteen...eli asioiden sotkeminen on taaass vauhdissa. Eikö vaikeista Kittilän asioista voi puhua ? Kerro vielä kaikille että Päivi tuo...Ristillisten on sitten niin kiva bilettäjä... Kolf autoilun ja rakettien ammunnan jälkeen on ollutkin yllättävän rauhallista.
      Sekavaa on kuntapolitiikka Kittilässä. Bilettämistä on riittänyt ja kansa maksaa... Mikäs se olikaan se valtion apu asukasta kohden ?

    • Anonyymi

      Kittilää tuetaan ennakkolaskelman mukaan vuonna 2022 summalla joka on 25 271 502 €. Kittilässä lienee noin 6 400 asukasta. Joten tukea maksetaan noin 3 950 €/sierainpari. Tässä on huomioitu valtionosuus verokomp. kotikuntakorv.

      Eli keskituloinen palkansaaja saa käydä duunissa melkein kaksi kuukautta että saa maksettua Kittiläläisen verenimijän tuen. Ei paljon kommentit "älkää tulko Kittilään" naurata. Rahaa lapioidaan ties mihin. Kyllä sutkuttaminen pitää saada loppumaan. Kerjäämiselläkin on joku raja oltava!!!

      Nimimerkillä ei kovinkaan iloinen veronmaksaja eteläsuomesta.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      98
      1201
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      87
      824
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      31
      764
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      66
      683
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      606
    6. 31
      593
    7. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      18
      548
    8. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      15
      541
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      513
    10. Rakennus myynnissä

      Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
      Suomussalmi
      10
      466
    Aihe