Eroon tunteista

Anonyymi

Miten saada tunteet sammumaan varattua työkaveria kohtaan? Olen ollut pitkään ihastunut ja joskus kauan sitten tunteet olivat luultavasti molemmin puolisia. Nyt olen hänen puheistaan huomannut että omat tunteeni eivät merkitse hänelle enää mitään ja oma sydämeni vain särkyy kun en osaa päästää irti tästä tunteesta.

6

1194

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Siihen auttaa vain aika. Riittävän pitkä aika. Valitettavasti ei juuri muu ja koita olla vähemmän kontaktissa siihen ihmiseen.

      • Anonyymi

        Ja vielä se, että varmasti sattuu sydämmeen pitkän aikaa. Se on sama kuin eroaisi kumppanista, yhtä tuskallista. Tiedän kokemuksesta.


    • Anonyymi

      Onko ajan saatossa tapahtunut jotain joka voisi vaikuttaa?

    • Anonyymi

      Vaikeaa se on.. Olen ollut kohta melkein vuoden ihastunut työkaveriin, varattuja ollaan molemmat. Usein tuntuu, että mies on normaalin kohtelias ja ystävällinen ja pitää minua ”vain” työkaverina. Monesti ajattelen, että nyt unohdan tämän järjettömän ihastumisen. Mutta välillä taas on sellaisia päiviä, jolloin tuntuu että tunne on molemminpuolinen. Mies hymyilee ihanasti ja katsoo silmiin, monesti häkellymme molemmat/sekoamme sanoissamme, jos olemme kahden kesken ja katsomme toisiamme silmiin.

    • Anonyymi

      Sama tilanne minulla. Pahaltahan se tuntuu, mutta tiedän että kyllä tästä ajallaan toipuu. Viimeistään silloin kun kohtaa jonkun toisen joka kolahtaa. Nyt yritän vain järkeillä kaiken, mieshän on loppujen lopuksi varattu, ja minä jatkan omaa elämääni ilman häntä kuten on aina ennenkin.

    • Anonyymi

      Ei toivu :,( mutta päivä kerrallaan eteenpäin..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",
      Maailman menoa
      17
      5083
    2. Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa

      Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/
      Maailman menoa
      101
      2311
    3. Mitä kirjainta haluaisit

      rakastella juuri nyt?
      Ikävä
      135
      1998
    4. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      48
      1868
    5. Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."

      Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su
      Kotimaiset julkkisjuorut
      117
      1670
    6. "UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!

      "MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!
      Maailman menoa
      55
      1266
    7. Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen

      Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu
      Perussuomalaiset
      116
      944
    8. Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."

      Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      48
      841
    9. Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.

      Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.
      Maailman menoa
      303
      831
    10. Kaupungin yt

      Honkolan tai hietaman koulu suljetaan. Säästölistalle on nostettu muun muassa Honkolan tai Hietaman koulun toiminnan l
      Äänekoski
      24
      654
    Aihe