En tajua tätä

Lähestulkoon kaikki ystäväni seurustelevat, jotkut ovat jopa kihloissa, avio tai avoliitossa, mutta minä vain pysyn sinkkuna. Olis kyllä munki korkea aika löytää joku.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Jokainen menee omaa tietään. Sinkkuna on vapaa olla. Jos törmäät johonkin ja menetät sinkkuuden edut niin se on sitten niin. Älä turhaan elä muiden mukaan vaan elä omaasi.

Äänestä
  • En sitä paitsi aio alistua sellaiseen kohtaloon.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    En sitä paitsi aio alistua sellaiseen kohtaloon.

    Kohtaloon alistutaan aina. Halusi tai ei. Kohtalo on elämäntie. Jokaisen kohtalo on olemassa. Kohtalon koura juottaa ilojuomaa?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kohtaloon alistutaan aina. Halusi tai ei. Kohtalo on elämäntie. Jokaisen kohtalo on olemassa. Kohtalon koura juottaa ilojuomaa?

    Mä oon päättäny, että tuun seurustelemaan.

    Äänestä

Et ole juonut viinaa baareissa joten et ole voinut kumppania löytää. Naiset tutustuu miehiin baarissa viinaa juomalla joten jos haluat löytää jonkun niin sinun pitää mennä baariin.

T viinamies

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Lähestulkoon kaikki ystäväni seurustelevat, jotkut ovat jopa kihloissa, avio tai avoliitossa, mutta minä vain pysyn sinkkuna. Olis kyllä munki korkea aika löytää joku.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu