Mitä kriteerejä naiselle

Niin mitäs kriteerejä sinulla on naiselle?
20628
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Savuton, ei käy baareissa, ymmärtäväinen, normaalipainoinen, tykkää seksistä, tykkää veneillä ja liikkua luonnossa, on rauhallinen luonteeltaan.

Äänestä

Rauhallinen luonne, pitää seksistä, ei mielenterveysongelmia, ei alko tai huumeongelmaa (raivoraitis ei tarvitse olla), ei rajua ylipainoa (pieni pyöreys ihan ok mutta yli 100 kg lukemat latistavat halut), jonkinlainen työpaikka plussaa.

Äänestä

Että pysyy omalla tontillaan, ja on kiimainen kissa kun kohdataan.

Äänestä
  • Sä kolli pysyt kans sit omalla tontillas. Älä tuu tän kisun tontille mouruamaan :D

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Sä kolli pysyt kans sit omalla tontillas. Älä tuu tän kisun tontille mouruamaan :D

    Sähä et siitä päätä 😉 Miesten valtakunta.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Sähä et siitä päätä 😉 Miesten valtakunta.

    Hui. Nyt rupes pelottaa :) mä alan jo terottelee mun kynsiä valmiiks..

    Äänestä

Erittäin hyvä ellei täydellinen. Sillä pääsee aika pitkälle. :)

Äänestä

Minulla on ihan samat kriteerit miehelle ja naiselle, niin kopsasin tuolta ketjusta jossa kyseltiin miehelle kriteerejä.

Tässä ne sitten ovat (taas):

-Ei riippuvuuksia
- Ei väkivaltaa
- Käyttää alkoholia kohtuudella
- Ei käytä ikinä huumeita
- Ei saa olla allerginen eläimille ja myös pitää eläimistä
- Lapseton
- Ei saa olla tai ollut naimisissa
- Normaali painoinen/ lievästi ylipainoinen
- Harrastaa jotain esim. Kuntosalilla käyntiä, kitaran soittoa, lautapelejä tms.
- Mieluusti maalta/ halu muuttaa maalle jossain vaiheessa elämää
- Osaa huolehtia itsestään mm. Käydä kaupassa, pestä pyykit, maksaa laskut, tiskata jne.
- Ikä 30-40 vuotta
- Ei psykopaatti, narsisti, sosiopaatti.
- Mieluusti ateisti / uskonto ei näyttele suurta roolia elämässä

😊

Äänestä

Karvaton alapää pitää olla. Jos on karvakin niin tulee pakit. Hiuksia saa olla päässä mutta ei alapäässä karvoja.
Toinen kriteeri ettei lävistyksiä eikä yli kolmea tatuointia eikä isoja tatuointeja.
Ei saa polttaa röökii eikä saa ryypätä itseään sammuksiin.
Ei saa olla pinnallinen eli lyhyt 166 cm mies pitää kelvata

Äänestä
  • Yksin jäät kun tuollainen pinnallinen kääpiö olet. Miehet on vähintään 180cm pitkiä.

    Äänestä

Naisen pitää olla kiltti ja sopivasti tuhma. Lady Domina ei käy.

Äänestä

Ei mitään, rumalla ei voi olla kriteerejä.

Äänestä

Naisen pitää tietää mitä haluaa, dominoida. Vahvatahtoinen, räväkkä, punatukkainen, pyöreä, feministi, korkeasti koulutettu, varakas, älykäs. Tuollainen nainen vie jälat alta. Esim. Tälläinen kuuma kisu
https://nczas.com/wp-content/uploads/2019/02/feministka.jpg

Äänestä

Kriteereinä voisi olla, että tykkää aidosti.
Osaa keskustella.
Huumorintajuinen.
Empaattisuus myös hyvä ominaisuus.
Lempeä.
Tavat, hyvät tavat.
Aistikas.
Järkevä.
Älykäs tunneasioissa.

Ei kuitenkaan tarvitse olla kaikkea tätä.
Kunhan on oma itsensä. 😊

Äänestä
  • Kivat kriteerit sulla, mä täytän ne kaikki.🙂

    Äänestä

Ainoastaan yksi. Ei saa olla typerä kuin persu, jolle nauraa vasemman jalan saappaatkin.

Äänestä

Isot tissit, hyvä perse, runko muutenkin kunnossa, pitää seksistä, pitää lapsista, käy töissä, ei suurempia mielenterveys,-alkolholi,- peli ongelmia. On vain vartti skitso (kaikilla naisilla viiraa jonkin verran)

Äänestä

Pitkä 190 cm muodokas seksikäs nainen. Piiskaa minua ja käyttää nahkahousuja.

Äänestä

Pitää olla isot rinnat ja sopivasti paljastava tyyli.

Fiksu tarttee olla ja kiinnostusta joihinkin humanistisiin ja/tai filosofisiin aiheisiin. Esim. taidehistoria, historia, kieli tai jokin muu sellainen. Kyky jutustella ja tuumiskella näitä asioita.

Ei uskonnollinen.

Tykkää luonnosta ja pienimuotoisesta retkeilystä sekä mökkeilystä.

Ei halua kaikkea valmiina, vaan on valmis näkemään vaivaa niiden eteen. Tarkoitan esim. vaatteet, ruoka jne. En tarkoita, että hänen pitäisi palvella minua kyökissä, vaan luonteenlaatua. Toisin sanoen ei tyydy eineksiin, valmismuotiin ja sen sellaiseen, vaan tykkää tehdä itsekin.

Äänestä

Ei äänestä vihreitä tai vasemmistoa eikä saa olla suvaitsematon feministi tai kasvissyöjä. Muuten ei isompia kriteerejä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Niin mitäs kriteerejä sinulla on naiselle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu