Tapolan mustamakkara puolukkahillolla vai kivikylän ryynimakkara puolukkahillon kera
Kumpi maistuis
Anonyymi
10<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Eipä ole tullut käytyä Tapolan kiskalla piiiiiiiitkäään aikaan. Mä asustelin aikanaan Tampereella ihan Tammelantorin vieressä. Aina välillä tuli ostettua. Kauhea kaloripommihan se on, mutta pieni pala nam nam.
Kyl niitä makkarahyllyllä myydään kaupoissakin
Ei se ole sama juttu.
Ei varmaankaan mut ei sen takia tampereelle viitsi lähteä eli muualla asuvat joutuu tyytymään makkarahyllyn makkaroihin
Saahaa sitä tietenkin, jos tykkää. Ei mullakaan ole tullut aikoihin käytyä Tampereella. Jos joskut tulee, niin tuon voiskin tehdä.
No kun et saa mustaamakkaraa niin kokeile ryynimakkaraa on muuten kans tosihyvii
Eipä noista makkaroista juuri mikään ole mun makuuni. Tuossa Tapolassakin lähinnä nostalgia.
Asuin muksuna Lapissa ja meillä oli sillon aina välillä ihan oikeita verimakkaroita ruuaksi ja ne oli hyviä. Mä en tiiä minkä firman ne oli ja onko sellasia enää edes olemassa. Ne on siis sellasia, joissa ei ole ollenkaan mitään ryynejä mukana. Niitä jos löytäisin kaupasta niin voisin ostaakin. Ihan vaan testatakseni onko ne yhä hyviä. ☺
Ohrakas ois melko namppaa. Tyydyin ohrarieskaan ja .. enpä kerrokaan.
syöpä tulee tuommosten syönnistä, siihenhän se merviki kuoli
Jos syö makkaran tai makkaraa ja kuolee pois niin silloin on aika lähteä pois