Ylilaudan Antti-keskustelut

52505
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kiitos , mielenkiintoista keskustelua aiheesta. Ihme kyllä että väitetään olevan niin validia tietoa metsään kävelystä, jostain täältä s24 ketjusta inari palstalta juuri luin tuoretta kommenttia jossa vanhaa poliisin kertomaa. Päin persettä tutkittu, eihän tuota nyt voi varmana pitää että olisi metsään kävellyt.

Äänestä

Poistha

Äänestä
  • Poistha , miksi h poista sanassa. poistha jolophi hh , eikö ole oikein poista jolppi

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Poistha , miksi h poista sanassa. poistha jolophi hh , eikö ole oikein poista jolppi

    Nimimerkki tarkkanäköinen kirjoitti puolisen vuotta sitten: ennen meillä oli voima, teillä oli laki.
    Nyt meillä on sekä laki että voima.
    Tosin hän ei kirjoittanut Hanhivaarasta.
    Eikä murteista myöskään.

    Äänestä

Tuo poistha jolophi on jotaki Lapin huumoria😂

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Joku saattaa puuttua, ei missään erityisessä järjestyksessä. Pääsääntöisesti kuraa, mutta jossain välissä saattaa olla kiinostavia kommentteja. Joku lanka saattaa puuttua.

https://ylilauta.org/satunnainen/129755626
https://ylilauta.org/uutiset/97376311
https://ylilauta.org/satunnainen/129755507
https://ylilauta.org/uutiset/97344410
https://ylilauta.org/uutiset/128710099
https://ylilauta.org/satunnainen/129241230
https://ylilauta.org/rikokset/129155840

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu