Baarissa vessassa meikkaamassa monta kertaa illan aikana?
Miksi naiset käy
Anonyymi
13<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Huumeita ne siellä imppaa.
Taskumatti
Huono rakko.
Siellä on peili.
Veikkaan, että näppituntumalta lisätty ”ripsari” ei osu. 😬
Harjaan majavan.
Ai käy vai? Tunnet ilmeisesti varsin epävarmoja ja/tai ulkonäkökeskeisiä naisia. Itse en tunne yhtään joka kävisi montaa kertaa illassa meikkaamassa. Tunnen kyllä muutaman, jotka sanovat menevänsä "puuteroimaan nenänsä", kun menevät kuselle. Vaan siis ei ne siellä tosiaan oikeasti meikkaa. Harvalla edes on koko meikkiarsenaali reissussa mukana.
Käyvät yhdessä leipomassa sotasuunnitelman kuka mies pokataan panopatjalle illan päätteeksi.
Ja hirviömäisesti kiukuttaa tyttösiä mennä sairaanhoitajien luokse ottamaan rokki eli rokote :D
Olisi helppo vastata, että he käyvät oikomassa kulunutta maskiaan, mutta en lähde tällaiseen.
Todellisuudessa naiset käyvät vessassa kirjoittelemassa herjauksia Jormasta someen, ja palaavat sitten pöytään esittämään viatonta.
T: Jorma
Mä muuten mietin joskus sitäkin, että miksi me naiset käydään usein vessassa "pareittain". Tulin siihen lopputulokseen, että se liittyy vessajonoihin. Miestenvessaan harvemmin on puolen tunnin jonoa, jossa on hemmetin tylsää jonottaa ilman juttukaveria. Aika harvoin naiset menevät vessaan "pareittain" paikoissa, joissa ei tarvitse jonottaa.
Ehkä naisten vessoihin pitäisi asennuttaa pöntöt vastakkain.
T: Jorma
En osaa sanoa. Olen samaa miettinyt itsekin.
Viinamies sammunut nurkkaan ehkä. Vessannurkkaan