Kysymys. Siis jos rokote toimii...

Niin... tota noin.... miksei se toimi?


Miksi tää pandemiapaska jatkuu ja tulee kohta 3. boosteri eikä tää lopu ikinä?

Selittäkää mulle kuin olisin 2-vuotias.
15<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Sen teho laskee tietyn ajan kuluessa joten tarvitsee tehosteen. Kuten yleensäkin rokotteissa.

Äänestä
  • Mistä tiedät?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mistä tiedät?

    Iltapaskassa luki 🤣

    Äänestä

  • Toimiiko vai ei toimi? Meidät on rokotettu 2 alle vuoden sisällä. Ei oo voinut teho laskea.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Iltapaskassa luki 🤣

    Ennen se oli vain iltapieru 😢

    Äänestä

Rokote tehtiin liian kiireellä. USAssahan on tiedustelutietoja että ainakin yksi lääkevalmistaja huijasi testeissä.

Äänestä

Seuraavaks sulle kasvaa häntä. Se on suunniteltu. Neljäs kerta tekee sen!

Äänestä

Ensimmäiset+kaksi+viikkoa+piikki+ei+tehoa,+kahdeksan+viikon+jälkeen+teho+alkaa+laskea.Lue:+sairastut+tai+kuolet+ensimmäisten+viikkojen+jälkeen,+ja+kahdeksannen+viikon+jälkeen+voit+sairastua+tai+kuolla+milloin+tahansa.Kolmas+rokote+lisää+92%+tehokkuutta.+Lue:+Jos+immuniteettia+tasosta+on+jäljellä+1%+se+nousee+yli+1,9%:iin.Rokotteissa+on+patogeenejä,+ja+nämä+sairaat+ovatkin+ennustaneet+Marburg-viruksen,+joka+on+tossa+piikissä.+Onnea+meille!

Äänestä
  • Pieni korjaus: sairastut tai kuolet ensimmäisten viikkojen aikana...

    Äänestä

Vielä ei ole saatu kuin ainoastaan rokote, joka suojaa vakavalta, kuolemaan johtavalta koronalta. Silti, rokotteesta huolimatta voit siis sairastua lievään tai keskivaikeaan koronaan, jos altistat itseäsi oikein urakalla. Esim. työssäsi k-potilaiden hoitajana jne. Toisaalta kun kolmannesta rokotuksesta on kulunut pari viikkoa, teho on joka tapauksessa niin hyvä, että lottovoitto on tuohon aikoihin koronaa todennäköisempi saada.

Äänestä
  • Tehon+piti+olla+95%+tokasta.+Ei+ollut+puhetta+3.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tehon+piti+olla+95%+tokasta.+Ei+ollut+puhetta+3.

    Laumasuoja+saavutetaan+80%+piikityksellä.Sijoittajatyytyväisyys+vasta+1100%+sijoitustuotolla.

    Äänestä

Tiesittekö että rokotetun koronapassi pysyy vihreänä vaikka olisi saanut positiivisen koronatestin eli olisi koronassa.

Äänestä

Ken piikkiin tarttuu, se piikkiin hukkuu.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Niin... tota noin.... miksei se toimi?


Miksi tää pandemiapaska jatkuu ja tulee kohta 3. boosteri eikä tää lopu ikinä?

Selittäkää mulle kuin olisin 2-vuotias.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu