Danny-ilmiö?

Anonyymi

Olen 60-v mies ja olen tapaillut 50-vuotiasta naista, jolla samankaltainen elämäntilanne. Väkisin tulee mieleen, olenko hänelle jo liian vanha, sillä ikävä kyllä ikä EI ole vain numero. Hän on ihana nainen, mutta onko tässä Danny-ilmiö??🥶terv. Vara-Danny

16

2179

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Otatte molemmat reilun kolmekymppisen. Win-win.

    • Anonyymi

      60- v mies ei välttämättä ”ota” reilua kolmekymppistä. Miten kävi naisen omalle tahdolle?

      Haluan sen naisen. Miten saan hänet vakuuttumaan, että ikäero ei ole liian iso?

      • Anonyymi

        Rakkaus ylittää esteet.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Rakkaus ylittää esteet.

        Liukuvoide tummeli lisää rakkauden maksimiinsa.


      • Anonyymi

        Raiskaa hänet, niin Helmi huomaa sinut kyvykkääksi kääkäksi.


    • Anonyymi

      Olette kumpikin lähellä eläke-ikää .
      EI tarkoita kiikkutuolia ja kissaa vaan enemmän aikaa aloittaa uusi jakso elämässä ( jos ja kun haluatte vähentää tyotunteja) ja vaihtaa alaa, hankkia harrastuksia.

      Hyvähän se on jos on saanut sielunkumppanin jakamaan yhteistä aikaa.
      Sinulla on vielä reilut 20 vuotta, ystävällisi 10 vuota enemmän.
      Miksi olla siis yksin?

    • Anonyymi

      iästä tehdään taas liian iso numero. jos molemmat rakastaa, niin mikä estää? muitten mielipiteillä ei ole merkitystä.

    • Anonyymi

      Danny sopisi ikänsä puolesta ainakin minulle, myös 60 v.,vaikka isäksi.

    • Anonyymi

      Jaa, kukin tekkee mielensä mukaan, ympäriställe voi haistattaa💩

      • Anonyymi

        Danny aikoo kihlata vuokon kun ens vuonna tanhutaan 80


    • Anonyymi

      Tämänpäivän 60-vuotiaat ovat hyväkuntoisia, pitävät itsestään huolta, niin että älä yhtään väheksy itseäsi.
      Olen samanikäinen ja voin ihan hyvin, tiedän mistä puhun.
      Voit tietysti seurustella kenen kanssa hyvänsä, joka sinusta pitää.

    • Anonyymi

      Muistan kun dändy valloitti Eurooppaa taiteilija nimellä Ilggha Libzaane.

    • Anonyymi

      Et ole vanha. Jos teillä meneen hyvin? Ikä on vain numeroita. Itse olen nainen 60v ja mies ystävä 50v. Ikinä en saman ikäistä tai vanhempaa miestä ottaisi kuin itse olen. Me ollan kaiki erinlaisia.Eri mieltymykset. Keskenkasvuisten kanssa en ole. 10v ,pois omasta iästäni on ihan ok!

      • Anonyymi

        Ok.


    • Anonyymi

      Dannylla ja hänen naisystävillään taitaa olla rutkasti enempi kuin 10 vuotta ikäeroa eli en ymmärrä, mitä Danny sinun tilanteeseesi liittyy.

      Oma aviopuoliso 10 vuotta vanhempi, samoin siskoni ja ystävättäreni puolisot. 10 vuoden ikäero ei siis ole edes mikään kummajainen nykyään.

      Mitä vanhemmaksi tullaan, sitä enempi iän tuomat eroavaisuudet vaikuttavat arjessa ja yhteiselossa. Mutta jos on aito sitoutuminen toiseen kysymyksessä, eroavaisuudet kyllä voitetaan.

      Myös presidentin puoliso on kymmeniä vuosia presidenttiä nuorempi. Saulihan on silti ihan hyvin kunnostautunut nuorikkonsa kanssa. Potra poikakin tullut.

    • Anonyymi

      Nainen kieltämättä vara-Dannylle aivan liian vanha.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      193
      11626
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      58
      5499
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      46
      2797
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      40
      2415
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1881
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      44
      1865
    7. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      14
      1839
    8. Otavassa tapahtuu!

      Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut
      Mikkeli
      29
      1764
    9. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      6
      1516
    10. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      42
      1498
    Aihe