Ehdotus: Merkata oikea ja vasen sukka erikseen

Sukat sekaisin

Pitää merkata V vasen sukka ja O oikea sukka erikseen.

Muuten mahdotonta erottaa joka kertaa ilman merkintää.

Kunniamaininnan arvoinen keksintö
1150
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Sitten pitää yhteen sukkaan laittaa myös P
Se tarkoittaa sukan näköistä ja muotoista Pipoa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Sukat sekaisin

Pitää merkata V vasen sukka ja O oikea sukka erikseen.

Muuten mahdotonta erottaa joka kertaa ilman merkintää.

Kunniamaininnan arvoinen keksintö

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu