Koronasairaus/rokote, lisäävät uuden diabeteksen muodon riskiä

Anonyymi

37

1552

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Joko siulla on?

    • Anonyymi

      tautihan voidaan laittaa ylipainosten syyksi vaikka muutkin sairastuisi,

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Veroparatiisimedioissa korostetaan mielenosoituksien, materiaalisia tuhoja, sisällöistä ei tiedoteta, eikä syistä miksi ihmiset ovat liikkeellä, vastustamassa koronarokotepakkoja ja veroparatiisirikkaiden koronapassi-fasismia.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Kiuru / korruptiopäättäjät, kaivoivat eläkeläisköyhille kuopan, johon koronarokotetut koronasairaat nyt lankeavat.

      https://www.svt.se/nyheter/inrikes/fhm-kraftig-okning-av-antalet-smittfall

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17090870/vaadimme-kiurun-erottamista-nyt--775ekk-ei-ole-sairaus-kansanelake-vaan-ihmiskauppaa

      Ministeri Kiuru on suora uhka, köyhyyteen oikeusturvattomiksi pakotettujen, puolen miljoonan eläkeläisköyhien hengille. Jonkin tahon on nostettava syytteet, korruptiovallankäyttäjien eläkeläisköyhien kansanmurhalle altistamisesta, oikeusturvattomiksi jättämällä, keskellä vakavaa pandemiaa.

    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17207081/ruusuepidemia-ja-sydanlihastulehdukset-seurausta-riskiryhmien-koronrokottamisesta

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17199235/korruptiovallan-quotkoronatoimenpiteetquot-veroparatiisirikkaiden-hyysaamista

      Korruptiopoliitikkojen / äärioikeistoSdp-Kiurun, "koronatoimenpiteet", ovat pelkkiä veroparatiisi-pörssikeinottelijarikkaiden hyysäämisiä. Riskiryhmät jätettiin kerjuulle pakkaseen ja pakotettiin koronavirusruuhkiin, veroparatiisi-sote-ihmiskaupan välineiksi, eli altistettiin koronasairaudelle, tai suoremmin sanoen laskelmoitu kansanmurha-tarkoitus meneillään Suomessa.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17090634/nalkaiset-ja-itkuiset-elakelaiskoyhat-suorittamassa-veroparatiisi-sote-ihmiskauppaa

    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17210022/aarioikeistosdp-kiuru-kapertyy-aarioikeiston-kainaloon-pakenee-vastuuta

      Urpilainen liihottaa Afrikassa, verojenmaksajien varoja kylvämässä, kun muiden Pohjoismaiden mepit, neuvottelivat 1 500€/kk MINIMIELÄKKEET, kansalaisille sairaus-kansaneläkeläisten turvaksi mm. pandemioitten keskellä. Suomen korruptiopoliitikot, eivät tunne sellaista käsitettä, kuin sosiaalinen oikeudenmukaisuus ja kansalaisten ihmis-kansalais-potilaiden-itsemääräämisoikeudet.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17199235/korruptiovallan-quotkoronatoimenpiteetquot-veroparatiisirikkaiden-hyysaamista

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Sydänlihastulehdukset, aivo-sydän-veritulpat, diabetes, ruusuinfektiot ym ovat todellisia, koronarokotteiden laukaisemia sairauksia heillä, joilla on geeniperimässä alttius, vakaville autoimmuuni-reuma-tulehdus-kipusairauksille.

      https://yle.fi/uutiset/3-12208587

      Jos tuo ei ole valeuutinen, niin mikä sitten on.

      • Anonyymi

        Itse tauti aiheutta noita samoja ja kymmenkertaisesti. Riskitason saa valita.


      • Anonyymi

      • Anonyymi

        Valeuutisia ovat mm. sinun esittämäsi perusteeettomat väitteet.


    • Anonyymi

      Tavalliset ihmiset, kansalaiset kaikkialla maailmassa, ovat nousseet äärioikealle radikalisoituneiden, korruptiopoliitikkojen korona-ym pakkoja vastaan. Tässä valtava mielenosoitus Itävallassa:

      https://www.france24.com/en/europe/20211212-tens-of-thousands-protest-in-austria-against-tightening-covid-19-restrictions

      Video kannattaa katsoa, ja kuunnella mitä sanottavaa, tavallisilla ihmisillä, ei äärioikeistomarginaali-valevastustajilla, vaan tavallisilla kansalaisilla, on fasistisista korruptiopoliitikkojen, perustuslakien ja kansalaisoikeuksien vastaisista korona- ym pakoista.

    • Anonyymi

      https://www.aljazeera.com/opinions/2021/12/13/mandatory-vaccines-are-not-the-solution

      Koronarokotteiden pitkäaikaisvaikutuksista, ei voi olla mitään tutkimustietoa, silti EU mainostelee koronarokotteitaan, nyt "perinteisinä", mikä on törkeä valhe.

      Riskiryhmien, hengenvaaran takia, koronarokotteista kieltäytyvien, heitteille oikeusturvattomiksi jättäminen ja heihin ek-medioista, kohdistettava viha-väkivalta, lisää myös ns. terveiden koronarokote-kieltäytymistä. Syystäkin.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Koronapakkoja mainostavat, eivät osaa erottaa, vakavista terveyssyistä koronarokotteista pidättäytyviä, koronarokotteita ideologisista tai muista syistä vastustavista ja apinoivat heti kirjoituksiamme, joissa kerroimme, heidän tietämättömyydestään, käänsivät sen heti toisin päin, mikä on tyypillistä äärioikeiston veroparatiisirikollisuudelle.

    • Anonyymi

      Koronarokotetut TARTUTTAVAT koronaviruksia.

      On käsittämätöntä, että eduskunta hyväksyi, hoitajien koronarokote-pakot.

      Erityisen käsittämätöntä se on siksikin, että jälleen populistiporvareiden, kaiken VALEVASTUSTAMIS-taktiikka, on se jolla korruptiopoliitikot, "oikeuttavat" itselleen,koko ajan kovenevia otteita / kylmemmän ja eriarvoisemman yhteiskunnan rakentelua.

      https://www.politico.eu/article/vaccines-dont-make-you-free-thousands-protest-covid-19-measures-in-brussels/

      Jos populistiporvarit olisivat olleet hallituksessa, kyseiset pakot, olisi toteutettu, jo pandemian alussa ym fasistiset otteet. VALEVASTUSTAJA-populistiporvari-oppositio-taktiikka on kavalin keino, jolla demokratia murskattiin ja kansalaisten oikeudet vietiin.

      • Anonyymi

        Valetta


    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Ei istuteta.


    • Anonyymi

      Jos olisi rehellistä toimintaa, koronarokote-bisnes, ei tarvitsisi kaupitella pakoilla ja väkivallalla. Sen lisäksi se, ettei tunnusteta, vakavista terveyssyistä, eli hengenvaaran takia, koronarokotteista kieltäytyvien oikeuksia, lisää myös muun väestön, syystäkin varovaista suhtautumista.

    • Anonyymi

      Minut rokotettiin viime keväänä ja kesällä. Joulukuussa todettiin diabetes-2. Alkoi vahva lääkitys.

      Nyt, koska on tuo diabetes, minun pitää mennä 3-rokotukseen, sillä jos saan koronan, diabetes-2 tappaa.

      • Anonyymi

        Hyvä, että rokotettiin korona voi olla diabeetikolle kohtalokas tauti.


    • Anonyymi

      Diabeteksen riskitekijät
      Diabetesta suvussa. Joskus todettu edes lievästi kohonnut verensokeri. Raskausdiabetes. Kohonnut verenpaine, sydänsairaus tai verenkiertosairaus, kuten sepelvaltimotauti, aivohalvaus tai alaraajojen valtimoita ahtauttava sairaus.


      Diabeetikoita on Suomessa 450 000. Kakkostyypin diabetestaa arvioidaan piilevänä sairastavan noin 50 000- 100 000 ihmistä.
      Infektiot ovat aina diabeteksen kanssa hankalampia.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Sote-ministeriön "totuus", on Veroparatiisi-pörssimonopolien "totuus".

      https://www.tamperelainen.fi/paikalliset/4431373

      Pitkäkestoisen koronan, saa myös koronarokotteesta.

      Tulossa vakavia kansanterveydellisiä ongelmia, johtuen oikeusturvattomiksi, köyhyyteen pakottamisesta.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16963977/emme-tarvitse-quothoitoon-paasyaquot-vaan-1-250ekk-minimielakkeet-oikeusturvan

      Veroparatiisi-sote-"kuormitusta", kevennetään 1 500€/kk MINIMIELÄKKEILLÄ - näin kaikissa muissa Pohjoismaissa, paitsi Suomessa.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16699215/petosperskokke-antoivat-kelan-14a-tuista-ulkomaiselle-halpatyovoimalle

    • Anonyymi
    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka oli töllöntyön tekijä?

      Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt
      Pieksämäki
      41
      4648
    2. Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja

      Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.
      Pieksämäki
      53
      2534
    3. Jenkkilahkojen kastekaava

      Jenkkilahkojen yhteinen kastekaava on kirjoitettuna Mormonin Kirjaan, Moroni, luku-8 Pienten lapsien vanhempia uhataan
      Kaste
      139
      1034
    4. Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!

      Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin
      Kaste
      161
      1005
    5. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      70
      906
    6. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      118
      891
    7. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      70
      854
    8. Mitä ajatuksia miehet, jos..?

      Nainen on 40v eikä ole omia lapsia?
      Ikävä
      137
      805
    9. Se mies rakastaa minua

      Ja minä rakastan häntä. 😌
      Ikävä
      48
      790
    10. Taas mietin että

      mitä ihmettä sanoisin, jos laittaisin viestiä. Aina voi toivottaa jotain, vaikka hyvää kesää, ja jos ei tule vastausta,
      Ikävä
      48
      746
    Aihe