Koronasairaus/rokote, lisäävät uuden diabeteksen muodon riskiä

Anonyymi

37

1468

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Joko siulla on?

    • Anonyymi

      tautihan voidaan laittaa ylipainosten syyksi vaikka muutkin sairastuisi,

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Veroparatiisimedioissa korostetaan mielenosoituksien, materiaalisia tuhoja, sisällöistä ei tiedoteta, eikä syistä miksi ihmiset ovat liikkeellä, vastustamassa koronarokotepakkoja ja veroparatiisirikkaiden koronapassi-fasismia.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Kiuru / korruptiopäättäjät, kaivoivat eläkeläisköyhille kuopan, johon koronarokotetut koronasairaat nyt lankeavat.

      https://www.svt.se/nyheter/inrikes/fhm-kraftig-okning-av-antalet-smittfall

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17090870/vaadimme-kiurun-erottamista-nyt--775ekk-ei-ole-sairaus-kansanelake-vaan-ihmiskauppaa

      Ministeri Kiuru on suora uhka, köyhyyteen oikeusturvattomiksi pakotettujen, puolen miljoonan eläkeläisköyhien hengille. Jonkin tahon on nostettava syytteet, korruptiovallankäyttäjien eläkeläisköyhien kansanmurhalle altistamisesta, oikeusturvattomiksi jättämällä, keskellä vakavaa pandemiaa.

    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17207081/ruusuepidemia-ja-sydanlihastulehdukset-seurausta-riskiryhmien-koronrokottamisesta

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17199235/korruptiovallan-quotkoronatoimenpiteetquot-veroparatiisirikkaiden-hyysaamista

      Korruptiopoliitikkojen / äärioikeistoSdp-Kiurun, "koronatoimenpiteet", ovat pelkkiä veroparatiisi-pörssikeinottelijarikkaiden hyysäämisiä. Riskiryhmät jätettiin kerjuulle pakkaseen ja pakotettiin koronavirusruuhkiin, veroparatiisi-sote-ihmiskaupan välineiksi, eli altistettiin koronasairaudelle, tai suoremmin sanoen laskelmoitu kansanmurha-tarkoitus meneillään Suomessa.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17090634/nalkaiset-ja-itkuiset-elakelaiskoyhat-suorittamassa-veroparatiisi-sote-ihmiskauppaa

    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17210022/aarioikeistosdp-kiuru-kapertyy-aarioikeiston-kainaloon-pakenee-vastuuta

      Urpilainen liihottaa Afrikassa, verojenmaksajien varoja kylvämässä, kun muiden Pohjoismaiden mepit, neuvottelivat 1 500€/kk MINIMIELÄKKEET, kansalaisille sairaus-kansaneläkeläisten turvaksi mm. pandemioitten keskellä. Suomen korruptiopoliitikot, eivät tunne sellaista käsitettä, kuin sosiaalinen oikeudenmukaisuus ja kansalaisten ihmis-kansalais-potilaiden-itsemääräämisoikeudet.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17199235/korruptiovallan-quotkoronatoimenpiteetquot-veroparatiisirikkaiden-hyysaamista

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Sydänlihastulehdukset, aivo-sydän-veritulpat, diabetes, ruusuinfektiot ym ovat todellisia, koronarokotteiden laukaisemia sairauksia heillä, joilla on geeniperimässä alttius, vakaville autoimmuuni-reuma-tulehdus-kipusairauksille.

      https://yle.fi/uutiset/3-12208587

      Jos tuo ei ole valeuutinen, niin mikä sitten on.

      • Anonyymi

        Itse tauti aiheutta noita samoja ja kymmenkertaisesti. Riskitason saa valita.


      • Anonyymi

      • Anonyymi

        Valeuutisia ovat mm. sinun esittämäsi perusteeettomat väitteet.


    • Anonyymi

      Tavalliset ihmiset, kansalaiset kaikkialla maailmassa, ovat nousseet äärioikealle radikalisoituneiden, korruptiopoliitikkojen korona-ym pakkoja vastaan. Tässä valtava mielenosoitus Itävallassa:

      https://www.france24.com/en/europe/20211212-tens-of-thousands-protest-in-austria-against-tightening-covid-19-restrictions

      Video kannattaa katsoa, ja kuunnella mitä sanottavaa, tavallisilla ihmisillä, ei äärioikeistomarginaali-valevastustajilla, vaan tavallisilla kansalaisilla, on fasistisista korruptiopoliitikkojen, perustuslakien ja kansalaisoikeuksien vastaisista korona- ym pakoista.

    • Anonyymi

      https://www.aljazeera.com/opinions/2021/12/13/mandatory-vaccines-are-not-the-solution

      Koronarokotteiden pitkäaikaisvaikutuksista, ei voi olla mitään tutkimustietoa, silti EU mainostelee koronarokotteitaan, nyt "perinteisinä", mikä on törkeä valhe.

      Riskiryhmien, hengenvaaran takia, koronarokotteista kieltäytyvien, heitteille oikeusturvattomiksi jättäminen ja heihin ek-medioista, kohdistettava viha-väkivalta, lisää myös ns. terveiden koronarokote-kieltäytymistä. Syystäkin.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Koronapakkoja mainostavat, eivät osaa erottaa, vakavista terveyssyistä koronarokotteista pidättäytyviä, koronarokotteita ideologisista tai muista syistä vastustavista ja apinoivat heti kirjoituksiamme, joissa kerroimme, heidän tietämättömyydestään, käänsivät sen heti toisin päin, mikä on tyypillistä äärioikeiston veroparatiisirikollisuudelle.

    • Anonyymi

      Koronarokotetut TARTUTTAVAT koronaviruksia.

      On käsittämätöntä, että eduskunta hyväksyi, hoitajien koronarokote-pakot.

      Erityisen käsittämätöntä se on siksikin, että jälleen populistiporvareiden, kaiken VALEVASTUSTAMIS-taktiikka, on se jolla korruptiopoliitikot, "oikeuttavat" itselleen,koko ajan kovenevia otteita / kylmemmän ja eriarvoisemman yhteiskunnan rakentelua.

      https://www.politico.eu/article/vaccines-dont-make-you-free-thousands-protest-covid-19-measures-in-brussels/

      Jos populistiporvarit olisivat olleet hallituksessa, kyseiset pakot, olisi toteutettu, jo pandemian alussa ym fasistiset otteet. VALEVASTUSTAJA-populistiporvari-oppositio-taktiikka on kavalin keino, jolla demokratia murskattiin ja kansalaisten oikeudet vietiin.

      • Anonyymi

        Valetta


    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Ei istuteta.


    • Anonyymi

      Jos olisi rehellistä toimintaa, koronarokote-bisnes, ei tarvitsisi kaupitella pakoilla ja väkivallalla. Sen lisäksi se, ettei tunnusteta, vakavista terveyssyistä, eli hengenvaaran takia, koronarokotteista kieltäytyvien oikeuksia, lisää myös muun väestön, syystäkin varovaista suhtautumista.

    • Anonyymi

      Minut rokotettiin viime keväänä ja kesällä. Joulukuussa todettiin diabetes-2. Alkoi vahva lääkitys.

      Nyt, koska on tuo diabetes, minun pitää mennä 3-rokotukseen, sillä jos saan koronan, diabetes-2 tappaa.

      • Anonyymi

        Hyvä, että rokotettiin korona voi olla diabeetikolle kohtalokas tauti.


    • Anonyymi

      Aivoverenkiertohäiriöpotilaiden määrä laskenut Husin Meilahden sairaalassa.

      https://www.mediuutiset.fi/uutiset/aivoverenkiertohairiopotilaiden-maara-laskenut-husin-meilahden-sairaalassa-jos-nama-aiheuttaisivat-aivoverenkiertohairioita-olisimme-havainneet-potilaiden-maarissa-nousua/6750e0ed-3995-4977-8045-4e0d0555f3f6

    • Anonyymi

      Diabeteksen riskitekijät
      Diabetesta suvussa. Joskus todettu edes lievästi kohonnut verensokeri. Raskausdiabetes. Kohonnut verenpaine, sydänsairaus tai verenkiertosairaus, kuten sepelvaltimotauti, aivohalvaus tai alaraajojen valtimoita ahtauttava sairaus.


      Diabeetikoita on Suomessa 450 000. Kakkostyypin diabetestaa arvioidaan piilevänä sairastavan noin 50 000- 100 000 ihmistä.
      Infektiot ovat aina diabeteksen kanssa hankalampia.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Sote-ministeriön "totuus", on Veroparatiisi-pörssimonopolien "totuus".

      https://www.tamperelainen.fi/paikalliset/4431373

      Pitkäkestoisen koronan, saa myös koronarokotteesta.

      Tulossa vakavia kansanterveydellisiä ongelmia, johtuen oikeusturvattomiksi, köyhyyteen pakottamisesta.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16963977/emme-tarvitse-quothoitoon-paasyaquot-vaan-1-250ekk-minimielakkeet-oikeusturvan

      Veroparatiisi-sote-"kuormitusta", kevennetään 1 500€/kk MINIMIELÄKKEILLÄ - näin kaikissa muissa Pohjoismaissa, paitsi Suomessa.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16699215/petosperskokke-antoivat-kelan-14a-tuista-ulkomaiselle-halpatyovoimalle

    • Anonyymi
    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.

      Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke
      Helsinki
      31
      1956
    2. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      107
      1550
    3. Olen valmis

      Kohtaamaan sinut tänä kesänä, jos sellainen sattuma osuu kohdalleni.
      Ikävä
      77
      1431
    4. Mitä harrastuksia kaivatullasi on?

      Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?
      Ikävä
      67
      1076
    5. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      61
      922
    6. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      47
      916
    7. Tiedän että käyt täällä

      Eräälle naiselle älä huoli en kerro kellekkään
      Ikävä
      64
      873
    8. Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?

      Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t
      Thaimaa
      27
      860
    9. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      151
      859
    10. Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi

      Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂
      Ikävä
      62
      807
    Aihe