Suomen veroparatiisirikollisuus kukoistaa niin Arkadianmäellä, kuin vastikkeettomien yritys-maatalous-korona-ties minkä tukien kahminnassa, verohelpotuksina ja poissaolollaan loistavina, isoimpien talousrikosten tutkintoina.
https://www.aftonbladet.se/minekonomi/a/jar7jw/bolagen-som-anmalts-flest-ganger-lurar-folk
Veroparatiisiyrityksien häpeälista käyttöön Suomessa, kuten Ruotsissa on
14
498
Vastaukset
- Anonyymi
Puolella miljoonalla sairaus-kansaneläkeläisköyhyyteen pakotetulla, ei enää ole varaa välttämättömiin kännyköihin, mutta vain niistä äärioikeistolaiset EK-mediat kohkaavat, kun äärioikeiston korruptio-yksipuoluejärjestelmä, tarvitsee medianäkyvyyttä.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17224820/elamme-ajassa-jossa-sodantekijat-mainostavat-itseaan-quotrauhantekijoinaquot - Anonyymi
Muu maailma vastustaa, koronapakkoja-ym fasismia.
https://www.dw.com/en/germany-thousands-protest-against-covid-measures-across-country/a-60181181
Suomessa valtiovalta sallii, puolustuskyvyttömiin ihmisiin, kohdistuvaa törkeää viha-väkivaltakirjoittelua ja pahoinpitelee puolta miljoona ikäihmistä, vammaista ja pitkäaikaissairaita, oikeusturvattomiksi köyhyyteen ja siten ALTISTAA niin heidät, kuin muun väestön koronaviruksille.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17202199/suurmielenosoituksissa-on-tavallisia-ihmisia-ei-veroparatiisi-aarioikeisto-marginaalia - Anonyymi
Ruotsi ryhtyi tekoihin, Veroparatiisiyrityksien, verotukseen ja aitoon yhteiskunta-luontovastuuseen laittamiseksi - seuraus:
https://yle.fi/uutiset/3-12235662- Anonyymi
Tuo on kyllä enemmänkin seuraus tästä:
Ruotsista tuli murhien ja kranaatti-iskujen keskus
https://yle.fi/uutiset/3-12171659
- Anonyymi
Ikimetsien kaataminen ja petojen tappaminen haaskaruokinnalla, veroparatiisi-matkailuyrityksien toimesta, on Ruotsissa menossa kieltoon. Häpeälistat veroparatiisiyrityksille, käytössä jo Ruotsissa.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16894749/haaskakuvaaminen-tayskieltoon-on-petojen-tappamista-kuten-metsastaminen- - Anonyymi
EK-Yle kuuluu sille listalle, luonnon- ja eläinten tuhoamisen mainostamisesta.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17206547/metsayhtiot-kuin-marjanpoiminta-veroparatiisifirmoja-tuovat-metsurit-thaimaasta#comment-111290363
Eikö verovaroin ylläpidettävät medialta, pitäisi voida vaatia, edes jonkinlaista yhteiskunta-luontovastuuta. Petomme eivät ole mitään tapettavia sirkuseläimiä, veroparatiisirikkaille hoveineen.
EK-Yle:n johto pitää erottaa. - Anonyymi
EK-äärioikeisto-Yle:n veroparatiisi-matkailumainoksessa, muistetaan myös pilkata omaa kansaamme, jota ei tosiaan kiinnosta, ikimetsien kaataminen ja petojen hävittäminen haaskaruokinnalla.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/14666594/ylen-veroja-maksetaan-veroparatiisiin#comment-101719999
Miten tuollaista mediaa, vielä ylläpidetään verovaroilla, käsittämätöntä. - Anonyymi
Lipevät äärioikeiston veroparatiisiporvarit, täällä palstallakin, saavat pitää trollauksiaan etusivulla, toisin kuin tavalliset kansalaiset, joiden kirjoituksia estetään.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17168811/elakelaiskoyhyys-on-koko-koyhyysongelman-ydinta--ikarasismia-nais-vammais-sairausvihaa - Anonyymi
EU suunnittelee rajuja, sanan-kokoontumisen-mielipiteidenvapauksien estämisiä, idän diktatuurien malliin. Tässä esimakua:
https://www.mtvuutiset.fi/video/prog1534078#gs.kpg3a7 - Anonyymi
Suomen myyneet korruptiopoliitikot, kuuluvat VALTAKUNNANOIKEUTEEN, syytteissä kansan- ja maanpetoksista, kansamme pahoinpitelemisestä köyhyyteen, oikeusturvattomiksi.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17277372/kiristamalla-pelottelemalla-uhkailemallakaan-ette-enaa-aaniamme-saa#comment-112286075 - Anonyymi
PetosKokPersRkpKrdkesinliike-Eilisten, yhteydet katolisen kirkon pedofiliaan, tutkintoihin Suomessakin.
https://www.france24.com/en/europe/20220120-former-pope-benedict-under-scrutiny-in-german-child-sex-abuse-investigation - Anonyymi
"Finnwatch moittii jälleen Carunaa verosuunnittelusta: viime vuonna valtiolta jäi saamatta 10 miljoonaa."
Ehkä Finnwatchilla on jo listat olemassa? - Anonyymi
Finnwatch ym järjestöt Suomessa, taitavat nauttia valtion tukia, eli niiden listat ovat sen mukaisia, eli osa korruptiota.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17272237/1-500ekk-minimielakkeet-poistivat-quotruuhkatquot-sote-asemilta-muissa-pohjoismaissa - Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17232751/kylmaa-sotaa-velkavankeutta-suomalaisille-veroparatiisihavittaja-katastrofilla
Veroparatiisi-hävittäjä-metelöinti ja saastuttaminen, on ainakin Pirkanmaalla, jälleen kevään lintujen pesintäaikaan alkanut, entistäkin pahempana. Eipä ole tietoakaan ilmastonmuutoksen torjunnasta ja ympäristövastuusta, kun Veroparatiisi-sotabisnes-pörssirikollisten, tarpeettomia ja järjettömän hintaisia, Veroparatiisi-sotahävittäjiä, lennätellään ilmatilassamme.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17231340/suomesta-tehdaan-ei-kenenkaan-maata-militarismivyohyketta-jenkkien-sodille
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain36812349Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2565403Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2153937Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö1972613Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov151982Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi191824Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina167900Martina Aitolehti
Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!271852No kolahtaako kukaan
Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak74772Rippituoli
Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa59726