Olemme olleet avioliitossa jo 30 vuotta. Nuorena menimme avioon ja ihania lapsia olemme saaneet elämäämme. Mieheni on nyt 5 vuotta ollut sairauslomalla ja sai kesällä työkyvyttömyyseläkkeen.
Asumme omakotitalossa ja minä (onneksi) olen vielä työkykyinen kahdesta keinonivel leikkauksesta huolimatta. Teen paljon ylitöitä että pärjäämme jotenkuten. Mieheni ei kotitöitä tee juurikaan. Joka tietysti minua ärsyttää. Yhtään häntä väheksymättä. Hän polttaa tupakkaa 2 askia päivässä ja juo kaljaa . Mitä mieltä muut olette tästä? Minä teen ylitöitä että talous kestää. Tuntuu ainakin itselle epäoikeudenmukaiselta.
Yhdenvertaisuus
13
164
Vastaukset
- Anonyymi
Mikä on hänen syynsä olla kantamatta korteaan kekoon, kun kysyit tuosta?
- Anonyymi
Miehesi elämäntavoilla olet pian leski , ei kenenkään terveys tuolaista kestä, jos vain istuu ja makaa polttaen ketjussa röökiä ja kaljotellen.
- Anonyymi
Sulla on kolme vaihtoehtoa, joko lähdet, tai odotat , että äijä saa jonkun kohtauksen ja vammautuu, tai saa pahan aivohalvauksen tai sydänkohtauksen ja joutuu pyörätuoliin, voit jopa joutua omaishoitajaksi.
Odottelet rauhassa äijän kuolemaa, tuo määrä röökiä ja olutta tappaa aika pian ja jos jo ikäs tehnyt noin ,niin joku päivä se delaa ja susta tulee leski.
On äijällä hirveät elämäntavat huh, huh. - Anonyymi
Saahan tuo nyt sairaseläkkeen , ehkä jo olette velattomia niin mihin sitä rahaa nyt menee, no, miehesi" syöpäkääröihi" ja kaljaan menee ihan turhaan rahaa ja paljon.
Taitaa miehesi olla myös impotentti, tolla röökimäärällä ei mikään toimi.
Kuka teillä ajaa ruohot ja kuka hoitaa pihatyöt ja muut raskaimmat hommat? Sinäkö teet ihan kaikki työt?- Anonyymi
Tsiisus sentään, menee kai rahaa muuhunki kuin velkoihin?!!
Meillä on aina ollut omistusasunto mutta kummasti vaan siitäkin pitää maksaa vedet, lämmitykset, vakuutukset ja huonekalujakin uusitaan. Ruokaa syödään, autolla ajetaan ja vaatteet on kummallakin päällä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tsiisus sentään, menee kai rahaa muuhunki kuin velkoihin?!!
Meillä on aina ollut omistusasunto mutta kummasti vaan siitäkin pitää maksaa vedet, lämmitykset, vakuutukset ja huonekalujakin uusitaan. Ruokaa syödään, autolla ajetaan ja vaatteet on kummallakin päällä.Mitä sitten valitat, et kaikki rahat menee elämiseen ja sinä joudut tekeen ylitöitä ja miehes ei tuo talouteen yhtään rahaa, sitte pitää muuttaa halvempaan asuntoon, niin jää rahaa muuhunki, eikä sun tarvii tehdä ylitöitä, ja kaikkia kotitöitä, kerrostalossa ei ole niin paljoa kotitöitä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tsiisus sentään, menee kai rahaa muuhunki kuin velkoihin?!!
Meillä on aina ollut omistusasunto mutta kummasti vaan siitäkin pitää maksaa vedet, lämmitykset, vakuutukset ja huonekalujakin uusitaan. Ruokaa syödään, autolla ajetaan ja vaatteet on kummallakin päällä.Miten te ennen miehesi eläköitymistä olette tulleet toimeen?
- Anonyymi
Varmasti tuntuu epäoikeudenmukaiselta koska se sitä on. Miksi ihmeessä siedät moista?
Teillä on varmasti jo aikuiset lapset, muuta omaan kämppään ja anna miehesi tissutella ja röökata kotonaan. EI tarvitse erota mutta pieni pesäero tekee hyvää molemmille. - Anonyymi
Mielikuvituksen luomin perustein tapahtuvaa säälin kerjäämistä!
- Anonyymi
Juurikin näin.
- Anonyymi
Se on sulle ihan oikein.
- Anonyymi
Tee asioille jotain, älä täällä ruikuta.
- Anonyymi
Mies eläkkeellä kyl se fyrkka riittää röökiin ja kaljaan ja jääkin viel, mitä sä akka kitiset joutavia. koita vaan keksiä syitä hakee eroo, että pääsisit liesuun..
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2609181IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3106387Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?661450Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61341- 1091121
Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.831082Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut67936Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin43818Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23716MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk311708