Olen ollut 5 vuotta vaimoni kanssa ja hän syö mielialalääkkeitä. Meillä asuu hänen 24v autismia sairastava tyttö. Hänen kanssaan on vaikea kommunikoida kun ei mitään vastausta ei saa. Häntä' ei saa neuvoa ja ohjata muu kuin äitinsä. Jos sanankin sanin niin syntyy sota. Tyttö on aina vihaisen ja agressiivisen näköinen. Hän saa sanoa ja haukkua pahasti ja antaa ohjeita, Tyttö äintinsä kanssa syylistävät joka asiassa minua mutta heidän asioihiin ei saa puuttua kun en tiedä lapsista autismista mitään. Kun en heitä ymmärrä niin minun mielenterveyttä epäillään. Pitäisi jäädä pitkälle sairaslomalle hakeutua psykiatriseen hoitoon. Olen omasta mielestäni mieleltään terve. Kertokaa mitäm tässä tapauksessa pitää tehdä.
Autismi helvetti
8
212
Vastaukset
- Anonyymi
Jos olet jo viisi vuotta tytön lähipiirissä ollut, etkä vieläkään tiedä, miten hänen kanssaan toimitaan, niin suosittelisin perehtymään autismiin laajemmin. Kirjastosta varmasti löytyy tietoa.
- Anonyymi
Luuletko etten ole perehtynyt. Mutta mikään ei auta. Pitäisi hänenkin saada trapiaa ja ohjausta jos meinaa elää normaali ihmisten kanssa. Ei elämä pyöri pelkästään autismin varjossa.
- Anonyymi
Oletko aivan varma, että olet terve?
- Anonyymi
Lääkäreiden mukaan olen.
- Anonyymi
Jos tilanne ei muutu, kannattaa häipyä.
- Anonyymi
Olet paininut yhden mielenterveysongelmaisen ja yhden sosialisesti poikkeavan kanssa 5 vuotta ja teidän ajatukset ei millään tavalla kohtaa ja ette ymmärrä toisianne. Vain sinä tiedät mitä elämältäsi haluat.
- Anonyymi
Eroa
- Anonyymi
Miksi maailmassa sinä VALITSET kiusata ja piinata itseäsi ja tuota parivaljakkoa noiden ihmisten kanssa?!
Miksi?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p416105Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3075047Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1594851Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1354659Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil193877Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema192404Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32178Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill251792- 731772
- 2171475