Erosin 6 vuotta sitten. Meillä oli ex-mieheni kanssa yhteinen k-plussa-tili. Hän oli pääomistaja ja sai kaikki bonukset pankkitililleen. Tajusin sen vasta nyt ja otin korttini irti. Mietin, voinko saada bonukseni takaisin jotenkin, onko kenelläkään ollut samanlaista tilannetta? K-plussassa sanottiin, ettei se ole mahdollista. Kiitos.
K-plussa pisteet
8
5694
Vastaukset
- Anonyymi
Ei saa varmaan, mutta pääasia että nyt saat omasi. Jos exxä on jotain saanut, ei saa enää. Kohta se soittaa sinulle, että liitä se kortti hänelle. Muista sanoa että " yritähän pärjätä".
- Anonyymi
hauskoja ketjuja, voi jessus.
Mistä vielä voisi olla katkera?
Tiedä vaikka olis saanut vitosen etusetelin. - Anonyymi
Jaa, miten tyhmä ihminen oikein voi olla? Se kauppaketjun antama ” bonus” on leivottu sisään tuotteen hintaan, mitään alennusta et korteilla saa!
- Anonyymi
Ymmärsinkö asian oikein?
Olitte ex-miehesi kanssa yhdessä. Mies hommasi itselleen K-Plussakortin ja antoi Keskolle oman pankkitilinumeronsa jonne ostohyvitykset menevät.
Sitten otitte sille kortille rinnakkaiskortin sinun nimelläsi.
Näissä kahdessa Plussakortissa oli sama "jäsennumero".
Allekirjoititte yhdessä kyseiset jäsen/korttihakupaperit.
Erositte, miehellesi jäi eron jälkeen se pankkitili jolle Kesko tilitti Plussapisteistä kertyneen hyvityksen.
Miehesi ei lakkauttanut erohetkellä sinulle annettua rinnakkais-plussakorttia koska se ei ollut hänen tehtävänsä.
Sinä et lakkauttanut rinnakkaista Plussakorttia, koska olit yksinkertaisesti siihen joko liian laiska tai tyhmä.
Sinä et myöskään ottanut uutta Plussakorttia itsellesi, etkä ilmoittanut Keskolle omaa pankkitilinumeroasi, jotta olisit jatkossa saanut plussat itsellesi. Et tehnyt asialle yhtään mitään.
Laiskuuttasi käytit sitä rinnakkaista K-Plussakorttia kuten ennenkin.
Jos tosiaan noin oli ja Kesko on maksunut plussat rinnakkaiskortilla tehdyistä ostoista miehesi tilille. Syy on pelkästään, vain ja ainoastaan sinun.
Tottakai sinä tiesit heti erottuasi, että plussat tilittyvät eron jälkeen pelkästään miehesi nimissä olevalle pankkitilille, jos tili kerran jäi miehellesi.
Koeta ymmärtää; syy on ainoastaan ja vain sinussa itsessäsi.
Onhan sinulla kuuden vuoden ajalta kuitit tallessa kaikista K-plussapisteitä kerryttävistä kaupoista. Mene kuittien kanssa ex-miehesi juttusille ja kysy hyvittääkö hän sinulle plussat. Nauran täällä jo vatsa kippurassa. - Anonyymi
Lääh, mahdollisuus ottaa osaa kroonisen naisvihan aiheuttamaan sekoiluun falskilla provoilla, kyllä ny kelpaa
- Anonyymi
Plussa on aivan paska!
- Anonyymi
Meillä miehelle kävi eron jälkeen sama homma S-bonusten kanssa ja voi sitä surua parin vuoden päästä kun huomasi asian. Annoin hänelle muutaman kympin lohdutukseksi. Eroon kyllä liittyi muutakin ongelmaa, että katkeruus ei tullut yksinomaan näistä bonuksista, mutta siitä oli helppo raivota.
Samassa hötäkässä huomasin että ex-miehelläni oli jäänyt käyttöoikeus s-tiliini, joka toimi suhteen aikana taloustilinä. Eron hetki on aina sellasta myllerrystä että ei siinä huomaa välttämättä kaikkia asioita hoitaa. - Anonyymi
Bullshit, plussarahaa ei makseta mihinkään pankkitilille 😆
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614458KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1543325Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?582637Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492574- 1202399
- 241903
- 241711
- 301636
- 1721579
- 371285