Nyt vinkkejä ja kokemuksia alueen yrityksistä.
Muuttamassa lähelle Turkua ja lähetellyt hakemuksia firmoille. Töitä tuntuisi olevan, mutta työolot ja palkkatasot kiinnostavat.
Kokemusta löytyy kaivinkoneista jo yli kymmenen vuotta ja metallihommatkin onnistuu.
Tällä hetkellä on palkkatarjoukset 16-25€/h välillä ja osassa myös paku käyttöön.
Kiinnostaisi kuulla millä näistä yrityksistä oikeasti töitä riittää ja muutenkin hyvä toiminta. Nyt tuntuu että luvataan kuu taivaalta, mutta vanhemmille tuleville työkavereille ei omasta sopimuksesta saa sanoa sanaakaan. Itse kannatan avoimuutta.
Turun alueen maanrakennus yritykset
6
355
Vastaukset
- Anonyymi
Eipä näissä taida eroja olla. Osalla töitä osalla ei ja hetken päästä toisinpäin.
Osa maksaa palkan ajallaan ja osa ei.
Kaikilla nyt tuntuu olevan ihan hyvät koneet.
Palkkaan vaikuttaa tietenkin omat taidot mutta jos olet pomon kaveri siskon mies tai serkku saat paremmin kuin muut. Niinkuin kaikilla aloilla.
Omassa työpaikassa ainakin on näin. Pomon vanhat kaverit on aina ensin ja paremmissa hommissa ja palkat ja urakat ihan eri planeetalta. - Anonyymi
Kolmessa eri firmassa ollut Turussa ja peukutan Kaivuuliike Kummalaa ja Turun Siirtomursketta.
Ei kait parhaat palkat , mut vanhoja ja vakavaraisia ja työllistävät läpi vuoden👍- Anonyymi
Pojarakennus yhtymä on hyvä. Hieman vanhempaa kalustoa mutta vanha yritys missä samat miehet vuodesta toiseen.
- Anonyymi
Siirtomurske on ainakin vanha ja nimekäs alalla
- Anonyymi
Katsos hei! saat auton käyttöön ja voit ajella sillä myös omat ajot ja mitä jos maksetaan osa kilometrikorvauksina. Tätä saanut kuunnella enemmän kuin yhdessä työhaastattelussa. Kerryttää eläkettä vitun vähän ja kun verottaja iskee kimppuun niin ei enää naurata.
- Anonyymi
Mistä saa kaivurikuski 25€ tunti? Kannattaisi olla jo työsopimusta kirjottamassa😁
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017593
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?1075708- 835087
- 1394476
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan113180- 542889
- 532792
- 612407
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102404Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562006