Minunlaisellani sinkkumiehellä on harvoin, jos ikinä, mahdollisuutta kysyä naiselta mieltäni askarruttavia kysymyksiä naisista ja naisiin liittyvistä asioista. Pikkupoikana loputtomiin kysymyksiini vastailivat milloin äiti ja mummo, milloin siskot taikka leikkitoverit hiekkalaatikolla. Tässä iässä en kuitenkaan enää leiki hiekkalaatikolla, enkä kehtaa kysymyksineni kääntyä äitivanhuksen, siskojeni saati sitten kuolleen mummoni puoleen.
Tulin ajatelleeksi, että tällä keskustelualueella saattaisi joku vastaamishalukas nainen ollakin, joten miksen aloittaisi ketjua, jossa kukin voi esittää naisille sellaisia kysymyksiä, joita ei muutoin kehtaisi esittää.
Mennään sen suuremmitta alustuksitta itse kysymyksiin:
Kun kaksi naista halaavat toisiaan, menevätkö heidän rintansa silloin kohdikkain vaiko toistensa väliin?
Sinkkumiesten kysymyksiä naisille
18
362
Vastaukset 18
- Anonyymi
En ole ajatellut asiaa, kai ne litistyvät. Entäs miesten kaljamahat?
- Anonyymi
En (omasta tahdostani) koskaan halaa ketään muita kuin omaa kumppaniani, joka sattuu olemaan mies. Häntä halaan useasti joka päivä.
Kaikki muita ihmisiä koskeva tervehtiminen, onnittelu yms. hoidetaan minun osaltani kättelyn avulla, jos fyysistä kontaktia edellytetään. Pandemian aikana ei onneksi useinkaan edellytetä. Kysymys on siis epärelevantti. Halusin kuitenkin tuoda tämän näkökulman siihen.
🦄 Pituuserosta riippuen kunnon rutistuksessa molempien rinnat lässähtää mitä päin nyt sattuu koskettamaan. Silikoneista en tiedä, olen kerran halannut silikonitartakin, mutten muista kuin että tissit tuntui vaatteidenkin läpi hyvin.
Kyllä ne tissit lätistyvät vaan yhteen. Sitten on erilaisia tapoja halata.. siten että nojataan eteenpäin etteivät tissit läsähdä yhteen. Puoliksi sivuttainen hali on varsinkin isotissisten suosiossa. Otetaan vähän niinkuin kainaloon.
Naisten keskeinen halaaminen on välillä hyvinkin virastomaisen jäykkä, ja välillä rutistetaan oikein kunnolla. Riippuu tilanteesta ja paljolti myös ihmisestä. Mutta ei niitä tissejä sovitella yhteen..- Anonyymi
Ei naisten tissit, eikä oletettavasti miestenkään, ole mitään rinnasta kovina sojottavia liikennetörppöjä.
Halasin kaverini naista yllätyksellisesti takaapäin ja käteni upposi hänen rintoihin.
Oltiin molemmat vähän yllättyneitä.- Anonyymi
Jaa-a, naiskavereiden kanssa ei tule ihan samalla lailla syleiltyä kuin miesystävän kanssa, ei siinä kaverin tissit itseä edes hipaise. Yleensä ne halit naiskavereille annetaan sen verran etäältä että vartalot eivät pahemmin kosketa. Oikein kuin miettii niin lähinnä siinä tilanteessa kolahtaa olkapäät yhteen, kun kevyesti kietaisee käsivarren kaverin keskiselkään.
- Anonyymi
Juuri noin.
- Anonyymi
Olen monesti halannut siskoani, äitiäni ja ystäviäni enkä kyllä ikinä ole kiinnittänyt mitään huomiota sen enempää heidän tisseihinsä, kuin omiinikaan.
En todellakaan osaa vastata sinulle.
(Ainoastaan miehet ovat moisesta kiinnostuneita.) Minähän en mistään halaamisesta tiedä mitään, ei ole tapana miesten kesken. Naiset kuitenkin vaikuttavat halailevan toisiaan lähes joka kerta kun sattuvat kohtaamaan.
Mitenhän se mahtaa olla sopivaa, jos toisella naisella ei ole rintsikoita, ja vaikka olisikin, mutta nännit siitä huolimatta paidan alta erotettavissa, halataanko silloinkin?
Mitä vastaavasti miehiin tulee, ei tulisi mieleenikään halata miestä mistään syystä taikka missään tilanteessa, mutta olisi täysin sopimatonta ja ennenkuulumatonta halata, mikäli miehen housuissa olisi esille pyrkivä kohouma erotettavissa.Mitenhän se mahtaa olla sopivaa, jos toisella naisella ei ole rintsikoita, ja vaikka olisikin, mutta nännit siitä huolimatta paidan alta erotettavissa, halataanko silloinkin?
Halaan tietysti aina naista tai miestä, jos hän on jotenkin mulle läheinen tai halaaminen on merkityksellistä jossain tilanteessa, vaikka olis ilman paitaa tissit paljaana. No matter. Sitten kyllä saatan jo vähän katsoa rintojakin lähestyessäni halaamaan. 🤩
- Anonyymi
Tätä yhtä kysymystäkö te jauhatte? Kysykää nyt jotain muutakin.
- Anonyymi
Jos pitää 4 litran kattilaa puuhellalla täynnä vettä, niin paljon se varaa talven aikana lämpöä, kun hellaa lämmittää keskimäärin 3 kertaa vuorokaudessa?
Eli paljon säästän menetelmällä muuta lämmitysenergiaa eli rahaa? Totta kai he jaihavat siitä. Heillä ei ole kokemuksia meistä, naisista, ja sen lisäksi nämä fetissijutuista pitää jauhaa ja kiihottua siitä.
Anonyymi kirjoitti:
Jos pitää 4 litran kattilaa puuhellalla täynnä vettä, niin paljon se varaa talven aikana lämpöä, kun hellaa lämmittää keskimäärin 3 kertaa vuorokaudessa?
Eli paljon säästän menetelmällä muuta lämmitysenergiaa eli rahaa?Riippuu siitä mimmonen harakanpesä eli seula sun huushollis on.
Calien kirjoitti:
Totta kai he jaihavat siitä. Heillä ei ole kokemuksia meistä, naisista, ja sen lisäksi nämä fetissijutuista pitää jauhaa ja kiihottua siitä.
Daisarit, ja ne rauhasta muistuttaa. Joillain on varsin kauniit daisarit ja kyllä niitä on mukavaa silmäillä. Halaillakin.
- Anonyymi
JasuM kirjoitti:
Riippuu siitä mimmonen harakanpesä eli seula sun huushollis on.
Sen verran minäkin olin fysiikantunneilla läsnä, että tiedän tuon olevan täysin väärillä jäljillä.
Ei ollut naisista taaskaan apuja. Anonyymi kirjoitti:
Sen verran minäkin olin fysiikantunneilla läsnä, että tiedän tuon olevan täysin väärillä jäljillä.
Ei ollut naisista taaskaan apuja.Heh. 😂
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Pyhäjärvi syvällä kusessa
Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha1411573- 1481081
Miten voi sinun
tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät69946Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?
Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi300827- 68743
PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE
...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.56723- 37629
- 60597
Ernest Lawson rehellisenä vaikeasta TTK-tilanteesta: "Vain harvan ja valitun henkilön tiedossa"
Tanssii Tähtien Kanssa tulee syksyn iloksi ja tiedossa on suosikkisarjan 19. kausi. Tulevalla kaudella nähdään iso uudi7591Missä vaiheessa
Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et33571