Jos joku nainen kiinnostuisi sinusta ja haluaisi treffeille kanssasi?
Olisiko yllätys
28
63
Vastaukset
Voisi olla naiselle yllätys kun kieltäytyisin treffeistä. Ja näin on käynytkin. Olen mieluummin sinkku.
JasuM kirjoitti:
Siitä voisi suuttuakin.
Miksi? Jos olen saanut pakit, kohautan olkia ja jatkan elämää normaalisti.
- Anonyymi
JasuM kirjoitti:
Siitä voisi suuttuakin.
Ei fiksu ja täysjärkinen suutu, vaikka olisi pettynyt ei:stä. Jos ei tunnu missään eikä yhtään, eipä se toinen kovin tärkeä tainnut edes alunperin olla.
Palstakamu kirjoitti:
Miksi? Jos olen saanut pakit, kohautan olkia ja jatkan elämää normaalisti.
Naiset. 🥴
JasuM kirjoitti:
Naiset. 🥴
Kyllä niitä kaloja meressä riittää. Eikä siinä pety kuin omiin odotuksiin. Siksi ei kannata rakennella pilvilinnoja, ennen kuin tietää toisen tunteista.
Anonyymi kirjoitti:
Ei fiksu ja täysjärkinen suutu, vaikka olisi pettynyt ei:stä. Jos ei tunnu missään eikä yhtään, eipä se toinen kovin tärkeä tainnut edes alunperin olla.
Kommenttini liittyy ketjuun mistä naiset suuttuu tjn. Tuostahan voi suuttua. Onko naiset aina mitenkään johdonmukaisia? Monet ei ole, sori sovinistinen heitto mutta moni oikeuttaa itselleen vaikka mitä pikkusievää niskan nakkelua, muttei sulata sitä esim. miehiltä.
Palstakamu kirjoitti:
Kyllä niitä kaloja meressä riittää. Eikä siinä pety kuin omiin odotuksiin. Siksi ei kannata rakennella pilvilinnoja, ennen kuin tietää toisen tunteista.
Parempi kun ei rakentele sittenkään, mieli toisella kumminkin muuttuu. Eiku emmä sittenkään.
- Anonyymi
Pyh. MInä yritän olla huomaamaton ja kirjoittaa aivovammaisia viestejä palstoille. Silti tältäkin palstalta on oltu minuun yhteydessä ja seksiäkin harrastettu.
Kuinka voisin välttää moisen ja erakoitua rauhassa?- Anonyymi
Hyvin yksinkertaista, jätät yhteystietosi julkaisematta.
Niin minä toimin. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hyvin yksinkertaista, jätät yhteystietosi julkaisematta.
Niin minä toimin.Onkohan kuukauden verran kun viimeksi nainen pyysi treffeille deittiappin kautta. Hän ei ollut mitä hain, kieltäydyin ja kiitin kohteliaasti. Hyvässä hengessä Kannustin olemaan jatkossakin aloitteellinen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onkohan kuukauden verran kun viimeksi nainen pyysi treffeille deittiappin kautta. Hän ei ollut mitä hain, kieltäydyin ja kiitin kohteliaasti. Hyvässä hengessä Kannustin olemaan jatkossakin aloitteellinen.
No joo, deittiapissa on varmaan vaikea olla ilman yhteystietoja. Palstoilla se onnistuu.
Miksi ihmeessä joku olisi deittiapissa, jos tarkoituksena on erakoitua?
- Anonyymi
En usko ihmeisiin
Jos noin kävisi, niin todennäköisin joku kaltaisistani kysyisi ja kaltaistemme piireissä.
- Anonyymi
Ei olisi. Vaan en todennäköisesti lähtisi.
- Anonyymi
Miksi nainen ei voi olla kiinnostunut miehestä, ainakin jos on täyspäinen? Ja yleensä vähän sekaisin olevillekin on omat ottajaansa, ei sekään kaikkia haittaa. 😉 Olen ainakin itse tehnyt varovaisen aloitteen miehelle, tosin en kovin montaa kertaa, mutta olenpa kuitenkin.
Yhtä hyvin mies voi tehdä aloitteen, jos kiinnostaa. Vastuu on sillä ketä kiinnostaa riittävästi. - Anonyymi
Naiset haluaa lähes aina etuoikeuksia ja erioikeuksia? Jos olisivat aloitekykyisiä, uskoisin sellaisen olevan monella tapaa kiinnostavampi/ parempi nainen, mut ainahan se on lopulta kahden kauppa? Kieltäytyisinkö? Perustelisin syyn kyllä silloin toiselle, jos aika ei olisi itselle oikea, antaisin kiitosta toisen aktiivisuudesta.
- Anonyymi
En ruma pääse treffeille eli olen ruma enkä pääse treffeille.
Juu sama täällä. mutta yks kerta tuli viestiä. ja se oli joku lukion opettaja. ja sen takia kun etsi raitista miestä ja se oli siihen aikaan harvinaista. Mutta mieleen tuli omat lukio ajat. Kun peruskoulussa ja amiksessa opettajat on ihan ihmisiä, niin lukiossa ne on sellasia opetuskoneita. Niin en sitten vastannu mitään. Nykyään lukion opettajat on kuulemma ohjelmoituja vielä pahemmiksi. ja millasta viestiä oisin kirjottanu kun oli vielä äikän ope, niin se ois tullu punakynällä korjattuna takas. Tietenkin harmittaa hänen puolestaan, kun voihan kovan kuoren alla olla herkkä. Mutta maailma on raitistunu, niin toivottavasti on miehen löytäny.
On se aina vähän yllätys . Etenkin jo nainen on aviossa miehen kanssa. Siinä tulee ehkä vähän pettynytkin olo, että aijaa, tänkö takia kutsuit mut tänne tai haluat hengata mun seurassa. Jos itse on ajatellut, että toinen haluaa olla kaveri. Ja että se pitää muuten vaan kiinnostavana ihmisenä.
- Anonyymi
Ylipäätään naisen tekemä aloite on aina yllätys.
- Anonyymi
En. On näin käynytkin, vaikka hän tiesi seksuaalisen suuntautumiseni. Aina voi olla ystäviä.
- Anonyymi
En = ei
- Anonyymi
Naiset eivät tee alotteita. Turha niitä on kenenkään odotella.
Olisi todella yllätys. Harvinaista kyllä, menisin sanattomaksi.... kerrankin.
- Anonyymi
Vitsillä varmaan voisi, ja sitten paskaista naurua päälle jos onnistuisi vedättämään.
- Anonyymi
Ei naiset kiinnostu. Pitää olla jotenki erilainen ja kiinnostava.
- Anonyymi
Itseä ei ole naiset vuosiin pyytäny treffeille. En kai kiinnosta ketään. Sitten jos itse ehdotan tapaamista nainen kieltäytyy tai poistaa. Tai sanoo ei ole yhteistä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas2151449- 961286
Ikävöin sua
Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan41088Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?
Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle171076Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?
Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?9928Minä täällä vaan
Ukko jota oot joutunu joskus sietämään työnpuolesta. Toivottelen kauniita unia💛86900Jos haluat jatkaa tutustumista
Pyydä mut suoraan kunnon treffeille. En lähde mihinkään epämääräiseen viestittelyyn enää.61852- 32840
T, miten mun pitäis toimia
Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest37778Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!
Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii45770