Olisiko yllätys

Anonyymi

Jos joku nainen kiinnostuisi sinusta ja haluaisi treffeille kanssasi?

28

70

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Voisi olla naiselle yllätys kun kieltäytyisin treffeistä. Ja näin on käynytkin. Olen mieluummin sinkku.

      • Siitä voisi suuttuakin.


      • JasuM kirjoitti:

        Siitä voisi suuttuakin.

        Miksi? Jos olen saanut pakit, kohautan olkia ja jatkan elämää normaalisti.


      • Anonyymi
        JasuM kirjoitti:

        Siitä voisi suuttuakin.

        Ei fiksu ja täysjärkinen suutu, vaikka olisi pettynyt ei:stä. Jos ei tunnu missään eikä yhtään, eipä se toinen kovin tärkeä tainnut edes alunperin olla.


      • Palstakamu kirjoitti:

        Miksi? Jos olen saanut pakit, kohautan olkia ja jatkan elämää normaalisti.

        Naiset. 🥴


      • JasuM kirjoitti:

        Naiset. 🥴

        Kyllä niitä kaloja meressä riittää. Eikä siinä pety kuin omiin odotuksiin. Siksi ei kannata rakennella pilvilinnoja, ennen kuin tietää toisen tunteista.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Ei fiksu ja täysjärkinen suutu, vaikka olisi pettynyt ei:stä. Jos ei tunnu missään eikä yhtään, eipä se toinen kovin tärkeä tainnut edes alunperin olla.

        Kommenttini liittyy ketjuun mistä naiset suuttuu tjn. Tuostahan voi suuttua. Onko naiset aina mitenkään johdonmukaisia? Monet ei ole, sori sovinistinen heitto mutta moni oikeuttaa itselleen vaikka mitä pikkusievää niskan nakkelua, muttei sulata sitä esim. miehiltä.


      • Palstakamu kirjoitti:

        Kyllä niitä kaloja meressä riittää. Eikä siinä pety kuin omiin odotuksiin. Siksi ei kannata rakennella pilvilinnoja, ennen kuin tietää toisen tunteista.

        Parempi kun ei rakentele sittenkään, mieli toisella kumminkin muuttuu. Eiku emmä sittenkään.


    • Anonyymi

      Pyh. MInä yritän olla huomaamaton ja kirjoittaa aivovammaisia viestejä palstoille. Silti tältäkin palstalta on oltu minuun yhteydessä ja seksiäkin harrastettu.

      Kuinka voisin välttää moisen ja erakoitua rauhassa?

      • Anonyymi

        Hyvin yksinkertaista, jätät yhteystietosi julkaisematta.
        Niin minä toimin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Hyvin yksinkertaista, jätät yhteystietosi julkaisematta.
        Niin minä toimin.

        Onkohan kuukauden verran kun viimeksi nainen pyysi treffeille deittiappin kautta. Hän ei ollut mitä hain, kieltäydyin ja kiitin kohteliaasti. Hyvässä hengessä Kannustin olemaan jatkossakin aloitteellinen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Onkohan kuukauden verran kun viimeksi nainen pyysi treffeille deittiappin kautta. Hän ei ollut mitä hain, kieltäydyin ja kiitin kohteliaasti. Hyvässä hengessä Kannustin olemaan jatkossakin aloitteellinen.

        No joo, deittiapissa on varmaan vaikea olla ilman yhteystietoja. Palstoilla se onnistuu.
        Miksi ihmeessä joku olisi deittiapissa, jos tarkoituksena on erakoitua?


    • Anonyymi

      En usko ihmeisiin

    • Jos noin kävisi, niin todennäköisin joku kaltaisistani kysyisi ja kaltaistemme piireissä.

    • Anonyymi

      Ei olisi. Vaan en todennäköisesti lähtisi.

    • Anonyymi

      Miksi nainen ei voi olla kiinnostunut miehestä, ainakin jos on täyspäinen? Ja yleensä vähän sekaisin olevillekin on omat ottajaansa, ei sekään kaikkia haittaa. 😉 Olen ainakin itse tehnyt varovaisen aloitteen miehelle, tosin en kovin montaa kertaa, mutta olenpa kuitenkin.

      Yhtä hyvin mies voi tehdä aloitteen, jos kiinnostaa. Vastuu on sillä ketä kiinnostaa riittävästi.

    • Anonyymi

      Naiset haluaa lähes aina etuoikeuksia ja erioikeuksia? Jos olisivat aloitekykyisiä, uskoisin sellaisen olevan monella tapaa kiinnostavampi/ parempi nainen, mut ainahan se on lopulta kahden kauppa? Kieltäytyisinkö? Perustelisin syyn kyllä silloin toiselle, jos aika ei olisi itselle oikea, antaisin kiitosta toisen aktiivisuudesta.

    • Anonyymi

      En ruma pääse treffeille eli olen ruma enkä pääse treffeille.

      • Juu sama täällä. mutta yks kerta tuli viestiä. ja se oli joku lukion opettaja. ja sen takia kun etsi raitista miestä ja se oli siihen aikaan harvinaista. Mutta mieleen tuli omat lukio ajat. Kun peruskoulussa ja amiksessa opettajat on ihan ihmisiä, niin lukiossa ne on sellasia opetuskoneita. Niin en sitten vastannu mitään. Nykyään lukion opettajat on kuulemma ohjelmoituja vielä pahemmiksi. ja millasta viestiä oisin kirjottanu kun oli vielä äikän ope, niin se ois tullu punakynällä korjattuna takas. Tietenkin harmittaa hänen puolestaan, kun voihan kovan kuoren alla olla herkkä. Mutta maailma on raitistunu, niin toivottavasti on miehen löytäny.


    • On se aina vähän yllätys . Etenkin jo nainen on aviossa miehen kanssa. Siinä tulee ehkä vähän pettynytkin olo, että aijaa, tänkö takia kutsuit mut tänne tai haluat hengata mun seurassa. Jos itse on ajatellut, että toinen haluaa olla kaveri. Ja että se pitää muuten vaan kiinnostavana ihmisenä.

    • Anonyymi

      Ylipäätään naisen tekemä aloite on aina yllätys.

    • Anonyymi

      En. On näin käynytkin, vaikka hän tiesi seksuaalisen suuntautumiseni. Aina voi olla ystäviä.

      • Anonyymi

        En = ei


    • Anonyymi

      Naiset eivät tee alotteita. Turha niitä on kenenkään odotella.

    • Olisi todella yllätys. Harvinaista kyllä, menisin sanattomaksi.... kerrankin.

    • Anonyymi

      Vitsillä varmaan voisi, ja sitten paskaista naurua päälle jos onnistuisi vedättämään.

    • Anonyymi

      Ei naiset kiinnostu. Pitää olla jotenki erilainen ja kiinnostava.

    • Anonyymi

      Itseä ei ole naiset vuosiin pyytäny treffeille. En kai kiinnosta ketään. Sitten jos itse ehdotan tapaamista nainen kieltäytyy tai poistaa. Tai sanoo ei ole yhteistä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      229
      3259
    2. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      355
      2923
    3. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      14
      1939
    4. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      78
      1836
    5. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      60
      1748
    6. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      59
      1632
    7. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      12
      1473
    8. Voi mies olit taas niin komea

      Olet silmäkarkkia ❤️ Sua vois katsella vaikka koko päivän. ❤️
      Ikävä
      122
      1436
    9. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      459
      1344
    10. Ryöstö Punkaharjulla

      Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee
      Savonlinna
      17
      1330
    Aihe