Metsät siirretään ykstyisiltä pois ilman korvauksia valtion haltuun ja siitä Eu.n omistukseen osana ilmastosuunnitelmaa....olette jo hävinneet, kiittäkää vihreitä tästä.
Nyt se alkaa kohta...
Anonyymi
28<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
On eri kiva omistaa jotain...
Jos ei voi omistaa miksi puolustaa maataan? Saatte sitä mitä tilaatte.
Tarkoittaa sitten sitä, että metsät ovat veronmaksajien yhteistä omaisuutta ja kukin voi ottaa sieltä mitä tarvitsee.
Ei ihan......Niistä metsistä tulee EU:n omaisuutta ja myös marjastaminen ja sienestäminen on kielletty koska se haittaa metsän aluskasvillisuuden kasvua ja puun kasvun tukemista symbioosissa ympäristön kanssa.Puhumattakaan siitä että ihmisten jalanjälki rikkoo humusta maassa.
Totta, jokamiehenoikeus poistuu.
Jokamiehenoikeus ja omistus pois, niin silloinhan kaikkien on poistuttava suomesta.
tappaa myös astuissa pieneliöitä
Kiittäkää kaikki te itseänne jotka olette kannattaneet EU-jäsenyyttä!
Onneksi emme ole Putinin saappaan alla vaan vapaassa EU;ssa.
Olen kyllä onnellinen, kun ei tarvitse omistaa metsää ja maatakin on vain talon tontin verran. Veljeni osti meidän lapsuudenkodin maat ja mannut isän vielä eläessä ja on niistä kaikenkaikkiaan aikamoinen riesa, veroineen kaikkineen.
Vihreät ja eu on persiistä erotaan vaan eu sta hahahaa
Itse äänestitte näitä mulkeroita ja edelleen kannatatte. Mitään hyvää eivät ole tuoneet tavalliselle tallaajalle.
Niin, tää hallitus oli nähtävä, kukaan ei olis ilman hullunleimaa voinut tätä kertoa.
Nauttikaa nyt.
Vihreiden uusi ministeri sanoi tarvittaessa pyytävänsä ulkomaita painostamaan Suomea metsien ns. suojeluun.
Muistelisin, että Suomessa oli Neuvostoliiton aikoihin sodan jälkeen parikin puoluetta, joiden edustajat pyrkivät myös saamaan CCCP:ltä ja DDR:ltä painostusapua.
Tavoite on yksityisomistajuuden lakkauttaminen.
joo turhaan isämme makasivat pakkasessa vuosikaupalla poteroissaan, tällaisen jälkipolven saivat aikaan joilla ei ole mitään tajua mistään.
ja he ovat jopa johtamassa maata voi hulluuden määrää !!?
Olen samaa mieltä.
Tämä on osa integraatiota, eli kiittäkäämme kaikkia niitä, jotka äänestivät, sekä saivat meidät äänestämään EU-jäsenyyden puolesta. Itse äänestin vastaan, eikä ole kertaakaan tarvinnut hävetä tai kyseenalaistaa sitä päätöstä.
EU:n syvintä ydintä on jatkuva vallan haaliminen. Jäsenyys ei ole vain jäsenmaksuja, velkaa ja yhteisvastuuta, vaan myös asteittaista valtion omaisuuden siirtymistä uuden valtakunnan hyödyksi. Kun EU on ylin lainsäätäjä, sen on helppoa luoda linjoja (esim. sosiaalinen ilmastorahasto jne.), joissa valta etenee yhä syvemmälle jäsenmaahan. Ja kaikkeen suostutaan housut kintuissa peräaukko rasvattuna, koska vain siten uskotaan ja väitetään säilyttävän "länsipassi" ja ajautumasta "Venäjän syliin". Soraäänet vaiennetaan uhkailulla ja kiristämisellä; "Ennennäkemätön mainehaitta ja poliittinen painostus", tai lätkitään pöytään Venäjä-korttia... Temppujahan piisaa.
Sanomattakin on selvää, miksi "vähemmän ja järkevämpää eeuuta" on enemmän kuin tarpeen nyt. Ja siksi hallitukseen on saatava EU-kriittinen johto. Valitettavasti tämä ei kuitenkaan estä venäjäöyhötystä ja muuta typerää räkätystä.
Venaja on iihana maa ja Putin on iihana mees. Venaja on vapaa maa. Ei EU kiusaa.
Vähänkin isompi kappale myynnissä niin metsähallitus ja sijoittajat on paikalla .
Muuta Venäjälle niin pääset EU;sta!
Valtion maat on veronmaksajien omaisuutta.
Muut maat on yksityisten maata .
Kyllä ne on jo PAKKOLUNASTETTU, jenkkien hyökkäysliiton / isoimpien talousrikollisten veroparatiisi-pörssikeinottelijoiden maiksi, niin "yksityiset", kuin valtionkin.
https://www.kauppalehti.fi/uutiset/kl/7c72b924-70ed-4483-8b4b-50ff4259fc02?ref=ampparit:1dd0
Valevastustajat löytyvät aina, korruptio-eduskunnan-yksipuoluejärjestelmän sisältä, tarpeen mukaan milloin PetosKalmaKokPersRkpKrdKesinliike-Eilisistä tai ns. vas-puolueista, entisistä sellaisista.
PetosKalmaKokPersRkpKrdKesinliike-Eilisiä äänestäneet, saavat sitten maistaa omaa lääkettään, mitä ovat köyhyyteen pahoinpidellyille tarjonneet, kun eivät osanneet pitää ilmaiseksi nimiinsä ottamia perintömetsiä, oikeudenmukaisessa käytössä, ne tullaan PAKKOLUNASTAMAAN, jenkkien hyökkäysliiton / veroparatiisi-pörssikeinottelijarikollisten sotaleikkeihin lentelyalustoiksi.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17231340/suomesta-tehdaan-ei-kenenkaan-maata-militarismivyohyketta-jenkkien-sodille
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17231911/demokratiassa-olisi-karsittu-veroparatiisihavittajien-maara-puoleen-
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17231305/valtakunnanoikeus-kayttoon-ilmasto-talous-tuholais-havittajahankkeet-syytteisiin#comment-111602965
Veto-oikeus käyttöön, tehkää valitukset, isojen talousrikollisten ja jenkkien hyökkäysliiton veroparatiisi-hävittäjähankkeista. On se melkoista touhua, kun jotain lentosimulaattoreita, kuskattu Eduskuntaan ym kansan rahaa palaa ja eläkeläiset näkevät nälkää Suomessa.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17231200/suomen-ylimilitarisointi-tekee-taloista-asuinkelvottomia-melutaloja
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16142552/elakeyhtioiden-jattiomaisuuksia-sotateollisuuden-veroparatiisisijoituksissa#comment-99923203
Suomi on kohta käytännössä elinkelvoton maa, jossa ihmisten on mahdoton asua.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/12453708/karjalan-luonto-elaimet-ja-ihmiset-eivat-kesta-natoa!!!#comment-111582589
Norjalaiset nauravat partoihinsa, heidän metsänsä, maansa, järvensä, vuononsa, on suojeltu tarkoin, sinne eivät jenkkien hyökkäysliiton koneet, niin vain lentelekään.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17229808/norja-ja-jenkit-painostavat-suomea--kansalaisten-noustava-vastustamaan-havittajahanketta-
Onneksi ei ole metsää ja tykkään vaellella luonnossa, saadaan uusia ruuhkattomia luonnonpuistoja.