Voisitteko ystävällisesti käyttää niitä maskeja julkisissa paikoissa. Nyt kaavailevat jälleen kokoontumisrajoituksien pienentämistä seitsemään. Joutuuko koululaiset kun jälleen etäopiskeluun?
Maskit naamaan
10
99
Vastaukset
- Anonyymi
Tämä huijaus loppuu siihen, kun kukaan ei enää käytä maskeja tai ota turhia piikkejä.
- Anonyymi
Tässä sulle totuus! Yhäkö kuvittelet huijauksen olevan kyseessä kun luet tuon?!
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000008471066.html - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tässä sulle totuus! Yhäkö kuvittelet huijauksen olevan kyseessä kun luet tuon?!
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000008471066.htmlEi totuutta iltasanomista lueta, hölömö. Kyllä, kyseessä on maailmanluokan huijaus.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei totuutta iltasanomista lueta, hölömö. Kyllä, kyseessä on maailmanluokan huijaus.
Hehheh, salaliittohörhöjen "totuudesta" tulee aina mieleen se norjalainen denialistipappa, joka järjesti kartanossaan oikein denialistikonferenssin, jossa juhlittiin ilman maskeja tai turvavälejä.
No, pappa sai tietty koronan omissa bileissään - ja kuoli myöhemmin teho-osastolla.
Hyvin kuuluisa tapaus Norjassa, mutta foliohatut tietty kuittaavat sillä, että mikäli asiasta uutisoidaan valtamediassa, sen on pakko olla valetta. Idiootit. Koko kansalle vaaralliset idiootit.
- Anonyymi
Koko korona aikana en ole rättiä naamalle laittanu. Liikkumista en ole rajoittanu millään lailla! Joten luulisi että tauti olisi iskeny. Tässä näkee ettei rätistä mitään hyötyä. Tärkeämpi on että et lämi paikkoja ja peset kädet aina kun käyt esim kaupassa. Thl sanoo että veä muovipussi päähän ja nippusiteellä kaulan ympäriltä tiukalle. Mitä tekee suomalainen tollisko? No sehän uskoo ja tekee,käskee muidenkin tehä samalla lailla. Suomalainen on hyväuskoinen hölmö! Vasta annettiin euroopalle tukipakettikin koronan hoitoon! Voivoi! sanos eräs vasemmistopuolueen opettaja!
- Anonyymi
Lailla pitäs kieltää rokottamattoman hoito sairaalassa!!! Oppisivat tollot !! Pantas saunantaakse jos apua kyselevät.
- Anonyymi
Nyt puhuttiin maskeista! Rokotus on eri asia. Saunan taakse tämmöset jotka ei ymmärrä suomen kieltä!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nyt puhuttiin maskeista! Rokotus on eri asia. Saunan taakse tämmöset jotka ei ymmärrä suomen kieltä!
Jos on kaikilla maskit niin se estää sisätiloissa 99% taudin leviämistä. Tämä on faktaa. Nyt körttiläiset turvat tukkoon!!
- Anonyymi
Älkää Hyvät Kemiläiset käyttäkö niitä maskeja niin päästää nopeammin vain eroon teistä
By kuningas Simo- Anonyymi
Simolle terviiziä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä1012160Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2981960Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1041806Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3441771Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.2091637- 321381
Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii271159Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em941143Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤691111- 511067