Tapaus Kaijansinkko

Anonyymi

Esin sopupelijupakka sitten ahdistelutapau. Miksi pyytää anteeksi julkisesti vasta, seitsämän vuoden päästä. Mies tehnyt pesäpallolle paljon hallaa. Ulos heti Kirittäristä

13

1208

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Näin Facebookiaa Keskisuomalaisen jutun alun. Siis vertaako äjiä itse, vai toimittaja tätä keissiä Ilkka Kanervan tekstiviestikohuun?? Ike viestitteli kolmikymppiselle stripparina työskennelleelle aikuiselle naiselle, Saijankinkko [nimi muutettu, ettei tule seuraamuksia] nuorelle naiselle, joka tosin oli tekojen aikaan alaikäinen ja täysi-ikäinen, mutta silti nuori. Ja alisteisessa asemassa Saijankinkkoon eli valmennettava.
      Että ihan löysässä hirressä ollut ja yöunet mennyt, mutta muuten raitis? Voi kyynel! Uhri lopetti kokonaan pelaamisen. Asiaa ei todellakaan ole selvitetty sillä tavalla kuin olisi pitänyt. Eli oikeudessa.

      Toivottavasti Kirittäret laittaa äijän pihalle, muuten moni äänestää jaloillaan. Minä ainakin. Kirittäret on muutenkin vaihtumassa Loheen, jonka peleissä on käyty jo vuosia. Yhtään en Peteä sääli, anteeksipyynnöt on sanahelinää eikä ole osannut tai halunnut ottaa asioista vastuuta. Feralla toki oma vastuunsa ja sitten Kirittärillä joka "antoi mahdollisuuden" vaikka tiesi edellisistä potkuista. Kiva näyttää naamaansa jossain Seinäjoella ensi kesänä. Veti tahtomattaan Kirittäret samaan lokaan, mutta onneksi europarlamentaarikko ymmärtää.

    • Anonyymi

      Virkkusen puheet on käsittämättömiä. "Kyse oli kuitenkin vain tekstiviesteistä." Näin puolustelee NAINEN. Uskomatonta.

      • Anonyymi

        Juuri näin. Ja uuden käänteen valossa kuviokin outo. Ja aika münaton tuo Virkkuskakin on. Ensin selitellään ja annetaan tuki kohussa ryvettyneelle tyypille. Jokunen päivä myöhemmin PK onkin tuonut toimillaan mukana joukkueelle "häiriötekijän". Elikkä ei ole suoraselkäisesti hyllytetty suoraan PK:ta vaan annettiin tälle taas kerran uusi mahdollisuus.

        Kannattaisiko puheenjohtajan harkita eroa? Poliitikko puhuu ja puhuu ja vierittää vastuun muualle. Ymmärtäisi ja tukisi Peteä nyt hamaan tappiin saakka kun on kerran aloittanut.


      • Anonyymi

        "Kysehän on vain tekstiviesteistä" ja pari-kolme päivää siitä ja K vapautetaan tehtävistään. Mutta Hennahan pelastaa tilanteen ja ritarillisesti antaa K:lle hommansa takaisin kun on sen kuitenkin hyvin handlannut, mainehaitta unohtuu kyllä aikuisten oikeasti pesisväeltä, tukijoilta tai naispelaajilta -> NOT. Miten meni noin niinkun omasta mielestä, Kirittäret ja Henna V?


    • Anonyymi

      Tosimies ei pyytele anteeksi.

      • Anonyymi

        P@$ka kommentti. Miks kukaan ei ajattele näitten uhrien näkökulmaa? Pete teki väärin, ei hyssytellä. Ajattele asiaa jos sulla on/olis tytär.


    • Anonyymi

      Onhan näitä kohuja ollut. Takavuosina erään seuran kauden päättäjäisten jälkeen. tuomiokaan näemmä vaikuta uran jatkumiseen.

    • Anonyymi

      Kysehän on vain tekstiviesteistä. Hienoa europarlamentaarikolta. Tuo sanapari tulee vastaan vielä seuraavissa Eu-vaaleissa ja monta kertaa muutenkin. Ei jatkoon. Voi myös erota Kirittärien puheenjohtajuudesta ihan nyt kohta ja heti. Mainehaitta seuralle.

    • Anonyymi

      Odotan, että seuran puheenjohtaja on suoraselkäinen, tekee tarvittavat johtopäätökset ja eroaa tehtävästään. Voisi vaikka keskittyä hevosharrastukseensa ja jättää urheilujohtamisen tyypille, jolla intoa talkoisiin ja lajituntemus. Ihmistuntemuksesta puhumatta.

    • Anonyymi

      Eihän Kaijansinkko pääse noilla meriiteillä kuin mtv3 lavastemieheksi. Pitää olla kunnon käräjäoikeuden tuomio kuten Roope Salmisella tai vaikka Aku Hirviniemellä jos mielii kunnon vakanssin ottaa.

      • Anonyymi

        Roopehan raiskasi ja tuomio tuli. Tekstiviestit eri asia. Hyvä pointti kuitenkin, ilmeisesti maikkarin luottopakki.


    • Anonyymi

      Ikävä tapaus.
      Laittaahan tämä miettimään, että ei ole puhtaat jauhot pussissa Pesäpalloliitollakaan joka on palkinnut ko henkilön kultaisella ansiomerkillä v2017 Wikipedia Pesäpalloliiton kultainen ansiomerkki. Vaikka asiat on olleet tiedossa.

    • Anonyymi

      Hei haloo, ketä kiinnostaa joku pesäpallo? Ihmisille hehkutetaan ja tuputetaan televisiostakin jatkuvasti tätä jonninjoutavaa lajia, jota harrastetaan vain Suomessa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      171
      1111
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      857
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      793
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      738
    5. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      539
    6. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      295
      533
    7. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      37
      531
    8. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      215
      489
    9. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      49
      477
    10. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      45
      472
    Aihe