Mies pahoinpiteli minua ja lastani. Lupasi joka kerran ettei tee sitä enää. Erosin. Mutta viha jäi mieleeni
Vastaukset 4
- Anonyymi
Miksi tahtoisit madaltua eksäsi tasolle?
- Anonyymi
Varmasti ihan normaali tunne tuollaisen jälkeen. Ymmärrettävää. Yritä kanavoida vihan tunnetta johonkin tekemiseen. Lapsesi jää ilman vanhempaa jos teet sille miehelle jotain. Ja hän apua jos et selviä yksin ajatusten kanssa.
- Anonyymi
Viha on täysin oikeutettu tunne tuossa tilanteessa.
Ajattele kuitenkin lapsesi parasta. Hän on kokenut traumatisoivia tapahtumia ja tarvitsee kaiken avun ja rakkauden sinulta.
Vihaa ei kannata tukahduttaa kuitenkaan vaan sen on tultava ulos mielellään kuitenkin niin ettei kukaan kuole.
Vahvista itseäsi fyysisesti ja opettele elämään tässä hetkessä.
Mennyt on mennyttä. Älä takerru siihen liikaa.
Olisi hyvä keskustella ammattiauttajan kanssa koska myös sinä AP olet traumatisoitunut. - Anonyymi
ehkä auttaisi jos kirjoittasit kaiken vihasi mitä karkeimmalla kielellä, paperille. Juuri niin, lyijykynällä paperille. Kaivele mielestäsi kaki se pahuus jota olet saanut kohdata miehesi puolelta.. Kirjoita se uudestaan. vaikka 3 kertaan.
Sitten tyhjennä ajatuksesi. Nyt tuo pahuus on pois osittain mielestäsi. Vie paeri saunan uuniin tai takkaan ja polta. Tai revi aivan pieneksi silpuksi ja kaada roskapönttöön.
Sinne nuo ajatukset kuuluvatkin.
Tuo tekee tilaa kauniille ajatusmaailamlle ja tilaa laajentaa rakkauttasi lapseesi.
Hän on kaiken kauneuden, rakkauden ja lämmön arvoinen. Tuo kaikki pomppaa sinulle takaisin häneltä ja voitte jatkaa terveempää elämää.
täältä tulee roppakaupalla lisää voimia sinulle, halauksia jan tsemppiä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 44844
Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki
Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K11843- 62778
En voi kertoa meistä kenellekään
Minulla on ikävä sinua mies.. Oon yrittänyt taas unohtaa, mutta silti tulet mieleeni lähes päivittäin. Eihän meitä voi o42753- 60750
- 51647
- 60597
Kadutko mies sitä miten reagoit?
..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺49597- 67566
- 111527
Suutuin lähinnä itselleni
Kun irl juttujen takia näyttää erittäin epätodennäköiseltä, että olisin millään tavoin toivottu henkilö sulle.28518SuMetKu konkursissa
Asiakastiedon sivulla oli, SuMetKu asetettu konkurssiin. Tulihan se seinä vastaan lopultakin suuruudenhulluudessa.18497- 29495
- 33487
- 44485
- 60439
- 40437
Miksi meille jäi
Niin huonot välit vaikka meistä kumpikaan ei ole tunteilleen mitään voinut. Ehkä se kohtalo on sitä mieltä ettei kuitenk33425- 17420
- 24419