Haluaisin tappaa exäni

Anonyymi

Mies pahoinpiteli minua ja lastani. Lupasi joka kerran ettei tee sitä enää. Erosin. Mutta viha jäi mieleeni

4

959

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Miksi tahtoisit madaltua eksäsi tasolle?

    • Anonyymi

      Varmasti ihan normaali tunne tuollaisen jälkeen. Ymmärrettävää. Yritä kanavoida vihan tunnetta johonkin tekemiseen. Lapsesi jää ilman vanhempaa jos teet sille miehelle jotain. Ja hän apua jos et selviä yksin ajatusten kanssa.

    • Anonyymi

      Viha on täysin oikeutettu tunne tuossa tilanteessa.
      Ajattele kuitenkin lapsesi parasta. Hän on kokenut traumatisoivia tapahtumia ja tarvitsee kaiken avun ja rakkauden sinulta.
      Vihaa ei kannata tukahduttaa kuitenkaan vaan sen on tultava ulos mielellään kuitenkin niin ettei kukaan kuole.
      Vahvista itseäsi fyysisesti ja opettele elämään tässä hetkessä.
      Mennyt on mennyttä. Älä takerru siihen liikaa.
      Olisi hyvä keskustella ammattiauttajan kanssa koska myös sinä AP olet traumatisoitunut.

    • Anonyymi

      ehkä auttaisi jos kirjoittasit kaiken vihasi mitä karkeimmalla kielellä, paperille. Juuri niin, lyijykynällä paperille. Kaivele mielestäsi kaki se pahuus jota olet saanut kohdata miehesi puolelta.. Kirjoita se uudestaan. vaikka 3 kertaan.

      Sitten tyhjennä ajatuksesi. Nyt tuo pahuus on pois osittain mielestäsi. Vie paeri saunan uuniin tai takkaan ja polta. Tai revi aivan pieneksi silpuksi ja kaada roskapönttöön.
      Sinne nuo ajatukset kuuluvatkin.

      Tuo tekee tilaa kauniille ajatusmaailamlle ja tilaa laajentaa rakkauttasi lapseesi.
      Hän on kaiken kauneuden, rakkauden ja lämmön arvoinen. Tuo kaikki pomppaa sinulle takaisin häneltä ja voitte jatkaa terveempää elämää.

      täältä tulee roppakaupalla lisää voimia sinulle, halauksia jan tsemppiä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen kannatusromahdus ilahduttaa

      Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.
      Maailman menoa
      216
      4897
    2. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      27
      4054
    3. Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?

      Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o
      Ikävä
      234
      3855
    4. Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän

      elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi
      Maailman menoa
      135
      3077
    5. Pitkän päivän ilta

      Tarina elämättömästä miehestä, jonka elämän täytti velvollisuudentunto. Pikkutarkka, huolellinen, hyvällä katsottu, miel
      Ikävä
      158
      3054
    6. Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?

      Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis
      Maailman menoa
      64
      2960
    7. Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?

      Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat
      Kuhmo
      16
      2711
    8. Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin

      Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos
      Puolanka
      67
      2595
    9. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      96
      2389
    10. En selvinnyt ilman naarmuja

      Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa
      Ikävä
      13
      2165
    Aihe