Että tuleva joulu vituttaa sinua?
Voiko olla niin
Anonyymi
19<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Joulu on vuoden paskin päivä. Silloin vois korona levitä kunnolla ja kaataa ihmisiä teholle. Nauraisin kaikille niille sairaille koska eivät olleet itse omassa kuplassa joten ne ansaitsee kuolla.
Voi, kaikki joulut
Vihaan joulua. Juon silloin viinaa ja kuuntelen musaa niin että naapurit häiriintyy.
Vitutus kuuluu niin jouluun kuin pääsiäiseenkin. Vappu ja juhannus on merkitty kalenteriin vitutusvapaiksi.
Ei. Joulun pyhät ovat ihan parasta. Ainoat päivät vuodessa, kun ei ole pakko tehdä mitään tylsää. Saa keskittyä omiin mukaviin puuhiin.
Se vitut.aa kun joulu viikonloppuna ja uusivuosi viikonloppuna eli sais olla arkena että työläiset sais vapaata ja jaksaa että olis vapaata ja lyhyt työ viikko
Vain jos korona on rantautunut meille.
Joskus on vituttanutkin, mutta ei se enää arjesta mitenkään eroa. Joten ei, ei tule vituttamaan.
Kyllä koska niin mones joulu jo kaivaten rakkaintain, haluaisin jo hänen kanssaan alkaa rakentaa jonkinlaisia jouluperinteitä ❤️
Ääh, Moisesta jaksa liikuttua.
Ainoa mikä tänä vuonna vähän harmittaa on pyhien osuminen huonosti eli viikonlopulle. Vähemmän vapaita!
Joulu on ihan perseestä. Vituttaa katsell ihmisiä jotka into piukassa juoksee kaupoissa ostamassa turhaa tavaraa ja ovat iloisia muka.
Huonoimmassa tapauksessa mieliala saattaa muuttua aloituksessa esitetyn kysymyksen mukaiseksi, jos ei tunnelma ei ole sellainen, että pystyisi rentoutumaan ja jos sen takia alkaa stressitasot nousemaan. Mulle parasta olisi, että saisi ihan vaan olla eikä tehdä mitään pakollista. Saisi olla vaikka yöpuvussa, jos niin haluaa, katsoa teeveestä mitä haluaa (mummon luona katotaan yleensä sitä mitä mummo katsoo ja yöpuvun voi laittaa päälle vasta illalla syönnin jälkeen, tosin osa ohjelmista on sellaisia, joita luultavasti itsekin katsoisin kuten musiikkiohjelmat) eikä tarttis odottaa milloin kaikki kahvivieraat tulee ja voi aloittaa kahvittelun (jo vuosikausien perinne on, jo papan vielä eläessä, että kaikki lapset ja lapsenlapset tulevat aattona kahville tai ainakin ne, jotka pääsevät).
Muuten hyvä mut entäs sitten kun löydät sen oman miehesi eli ehkä käytte mummosi luona kahvilla ja sit omaan kotiin viettää iltaa ja saisit olla ilman yöpukua ja ns jumppatuokioita vähän välin tekisitte eli ilta menis liiankin nopeasti
Siis lapset ja lapsenlapset kahville aattona mummon luo.
Harvemmin kuitenkaan mulla on ollu ihan tuon aloituksen otsikon mukainen mieliala, vaikka stressaantunut olen kyllä ollut jonkun verran ainakin joinain jouluina. Viime jouluaattona aamulla ajattelin, etten jaksa lähteä liikenteeseen, mutta kyllä sitten taas lähdin (mummon luo niin kuin yleensä).
Stressiin ym auttaa kikkeli ja kielihoidot sekä muu hyväily ja hieronta sekä pussailu
Eli dildo, hierova suihku, lihasrelaxantit ja joittii. (Ihan vaan viskinä tai vitsinä)
Hmmm, hyvä kysymys. Ei, ei kyllä, ei tuossa spesifissä muodossa esitettynä. Joulu on... erilainen ajankohta vuodesta.
Korona vaikuttaa juhlien järjestämiseen. Kuka haluaa nauttia joulun vietosta maskit päässä? Ei houkuta ainakaan mua, et todennäköisesti yksikseen vietän TV:tä katsellen ja netissä surffaillen? Mut ei vituta, kun osaa mukautua eri tilanteisiin.