Mitä miettimistä rajoituksissa on enää? Eivätkö he ole ennakoineet tapahtumia ollenkaan? Onnetonta tunarointia! 🤬
Akkahallituksen menoa
Anonyymi
47<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 47
Vanhimmat
Meillä+on+IHANNE+hallitus,+annamme+100+%+tuen+heille!+Kiitos,+kiitos!+Hyvää+joulua+hallitukselle+myös+IHANAA+IHANAA+<3+<3+<3+IHANAA+JOULUA!
Jäi tuosta vielä pois se tärkeä IHANUUS, Pääministeri Marin on sateenkaari perheestä ja hän suosii meitä sateenkaari ihmisiä ! Kiitos, kiitos siitä, IHANA ONNEN tunne nousee siitä pintaan, koska olemme mieheni kanssa sateenkaari ihmisiä. <3<3<3 IHANAA ONNEN JOULUA !
Matkitko+nimimerkkiä,+joka+on+ehdoton+täysin+100+%+täyshetero?+Hänellä+on+naissuhdekin+etelässä+hyvin+suosittuun+hienostonaiseen,+mutta+ei+se+kuulu+teille+hänen+yksityiselämänsä,+tämä+on+Kemijärven+myönteisyys+palsta!+IHANAA+Joulua+kaikille!+<3
Siinä on matkija, oikea matkijoiden kuningas, kaikki tietää että en ole mikään täyshetero, vaikka olin naimisissa, vaimo lähti vieraan matkaan ja minä löysin itseni. Se on ollut IHANAA ja oikea ONNI löytyi sen mukana, minun nykyinen mies.
Hyvää joulua kaikille <3<3<3
Aloittajalle
Marssi järjestys on se että alemmat toimijat päättävät rajoitteista ja ne eivät ole vieläkään käyttäneet kaikkia keinoja. Niiden päätökset tulevat nopeammin voimaan.
Siellä päättäjinä taitaa olla keski-iän ylittäneet miehet. Kannattaa sinunkin tutustua tosiasioihin.
Jos siellä olis vielä persu ja Purra.
Se olis täyskaaos ja eripura.
Herra siunaa ja varjele meitä
Tiedä tuosta herran tekemisistä.
Mutta noin se olisi.
Kumma kun persut eivöt älisseet hx hävittäjä hankinnoista ja tehneet välikysymystä?
Olisin ollut ikuinen persu.
Moittia kyllä osaatte rotat.
Purra ja hullut päivät.
Tässä linkki että rajoituksia tehdään.
Siis niin kuin sanoin aikaisemmin marssijärjestys on olemassa Mutta et ymmärrä sitä. Alempi organisaatiokin herännyt päiväunilta, siis pääasiassa keski-ikäisiä miehiä.
Sinä syytit nais hallitusta asiasta jota ei toiset saamattomuuttaan tehnyt ajoissa
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/kovat-keinot-kayttoon-kaikki-yleisotilaisuudet-kielletaan-varsinais-suomessa-rajoituksista-ei-voi-vapautua-kayttamalla-koronapassia/8316898#gs.jwy55k
Jatkan vielä että tyypillistä persujen kykyä ymmärtää tosiasioita.
No , rahat hävittivät tehokkaasti kassasta , nyt sitten ei uskalleta tehdä päätöksiä kun ei ole varaa , rahoja leviteltiin sen enempiä tutkimatta ja reilusti ettei vaan liian vähää lahjotettaisi.
Eihän rajoitus päätökset ole kovin paljoa yhteydessä rahaan. Et näytä sitä ymmärtävän.
Sulkemisia voidaan tehdä niinkin että tehdään päätös että kellekään ei makseta mitään.
Kassahan oli tyhjä edellisen hallituksen toimesta jossa Persut oli mukana.
Aloittajalle.
Nytkin kun katsoin uutisia niin asiantuntijat ympäri Suomea vaativat lisärajoitteita niiden aluehallinnoilta.
Siis keski-ikäisiltä miehiltä. Miksi ne ei toimi ja tee rajoituksia.
Tässäkin muistutan marssijärjestyksestä, jospa alkaisit sinäkin ymmärtämään asioita etkä mölyä mitä sattuu.
Mölyämistähän se tuo sinun aloitus oli ilman todellisuuden tajua. Kovin näyttää persujen tekemiseltä.
Miksi hallitus on pihalla? Onko akoilla rättipäivät vai mistä v****ta viivyttely johtuu? Saa**nan tunarit!
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000008487365.html
Niin Pohjoispohjanmaankin asiantuntijat vaativat avi:lta päätöksiä joita ei tule.
Jarruna on siis keski ikäiset miehet siis Ei nais hallitus.
EI NÄYTÄ SINULLA OLEVAN YMMÄRRYS KOHDILLAAN.
Varsinais suomessa ne otettiin käyttöön. Tuossa linkissä oleva oululainen lääkäri on siis pohjoispohjanmaan avi:n alueella.
Tässä lainaus alemmasta liitteestä
Myös Pohjois-Pohjanmaan alueellinen koordinaatioryhmä puoltaa uusia rajoituksia. Se on muun muassa suosittanut aluehallintovirastoa kieltämään yleisötilaisuudet ja yleiset kokoukset Pohjois-Pohjanmaan alueella sekä kiristämään ravintoloiden aukiolo- ja anniskeluaikoja. Rajoituksia ei voisi välttää koronapassin avulla.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000008489852.html
Naiset syyttävät aina miehiä omista syistään 😩
Jos minua tarkoitat joka kirjoitteli marssijärjestyksestä niin olen sattumoisin mies.
Sinusta en tiedä eikä sukupuoli kiinnosta.
Kiinnostaa vain pystytkö ymmärtämään tosiasioita. Et ole kykenevä ymmärtämään edes viranomaisten toiminta mallia.
Hallitus on se joka päättää toimista ja siinä ei ole mitään kehuttavaa.
No jos käsityskyky ei riitä niin voi jopa väittää tuolla lailla.
Hallitus ei osaa. Back to the kitchen.
Ainoa mistä moitin hallitusta on että he ei tehnyt lakia että rokottamattomat heivataan ulos tehohoidosta.
Marinin pitäisi jo toimia! Lopeta bailaaminen!
Ketä muistaa
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16308631/helsingin-sanomissa-juttu-kemijarvelta!
Hajosiko?
https://www.uusisuomi.fi/uutiset/riikka-purran-haastanut-ossi-tiihonen-eroaa-perussuomalaisista-kertoo-mika-on-ollut-suurin-pettymys/5d004674-8fda-4a24-bf2a-ab5e02e7431a
Jos päämisteri ei pääse bailaamaan niin ei kukaan muukaan. Demarit, pah!
https://www.is.fi/politiikka/art-2000008492767.html
Täällä Perussuomalaist neuvovat mitä hallituksen pitäisi tehdä,´. Hyvä on neuvoja antaa kun ei olla päättämässä ollaan vain arvostelijoita.
Perussuomalaiset ovat olleet hallitusvastuussa vain kerran ja se me muistetaan.
Soini virkamatkallaan meni häpäisemään itsensä meni aborttia vastustavaan mielenosoitukseen.
Jokainen muistaa työministeri Lindströmin potki työttömiä persauksille että itseänsäkin hävetti.
Puolustusministeri Niinistö ei pitänyt rajoista huolta päästi hallitsomasti tulemaan 35000 pakolaista. Laittoi vielä sotilaat kantamaan pakolaisten laukkuja.
Hallitus on tukenut yrityksiä 2,5 miljardilla eurolla!! Hyvä vai huono asia? Kukahan senkin maksaa Ei ainakaan yritykset? Oppositio esittää heikennyksiä köyhille työttömille jne.
Kyllä tämä hallitus jää historiaan kautta aikain kaikkein kalleimpana.
Kansa tulee kärsimään nahoissaan seur 10 vuotta.
Kymmeniä miljardeja yritystukia ja hukkaostoja.
Sitten vielä himmeli Sote, mistä ei kukaan tiedä kustannuksia
Korona ja Hx ostot maksaa kansan syvät rivit veroina ja heikentyneinä sos etuina
Ei muuten ole kallein oli ahon hallitus ja Sipilän hallituskin lisäsi velkataakkaa missä persut oli mukana.
Nyt kun hallitus poistaisi tuet jotka vääristävät markkinataloutta siis maataloustuet ja yritystuet niin meillä on monta miljardia rahaa maksaa sairaanhoito ja hävittäjät.
Sote maksaa tällä hetkellä 22-24 miljardia. (yksityistettynä se maksaisi 30-40 miljardia mitä persut ja kokoomus ajaa.
Ainoa haitta tuossa hallituksessa että säästöihin ei päästä on kepu. Kepuhan antoi mm:ssa 70 miljoonaa mukisematta turpeelle täysin turhaan mutta on valmis vähentämään koulutuksesta ja sairaanhoidosta. Persut ajaa samaa asiaa ja vieläpä sitä että kansa pannaan orjatöihin ruokapalkalla.
Pitäähän hyvävelikepulaisten saada tukia, vaikka eivät niitä oikeasti tarvitse.
LUKEKAA JA HERÄTKÄÄ! KEPU ON SUOMINEIDON SYÖPÄ! 🔥
https://kauppa.intokustannus.fi/kirja/keskustan-valtakunta-kertomus-rahasta-vallasta-ja-korruptiosta/
Pauli Vahtera urakoi jokunen vuosi sitten hintaa ulkomaalaisten elatuksesta. Hän sai silloin summaksi 3,2 miljardia ja kertoi, ettei siinä ollut edes kaikki mahdollinen otettu huomioon. Näin vuosien ja kasvavien kustannusten jälkeen hän arvioi meiltä menevän vuodessa about 5 miljardia. Se on kauhea summa ja kasvaa taatusti vielä. Sote lieveilmiöineen vie suurimman osan kuntien budjeteista, siksi on kovin tärkeää valita päättäjiksi ihmisiä, joilla on realismi kohdillaan...
Marin vain jahkailee. Taitaa tytöllä olla pallo hukassa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000008491534.html
No ymmärrys sinulta puuttuu.
Siellä on useampi puolue hallituksessa ja ensin neuvotellaan yhteiset päätökset ja sitten tuodaan päätös julki.
Harmillista että setämiesten johtamat AVI:t ei kyenneet päätöksiin ajoissa vaikka valtaa olisi ollut tehdä päätökset. Ne olisi voineet sulkea kaikki ravintolatkin omalla päätöksellään.
Nyt on TYTÖT asialla ja päätöksiä tulee kun alemmat ei siihen kyenneet.
Ainoa heikko lenkki asiassa on kepu jota johtaa Sipilän käskyläinen.
Toivon hartaasti Perussuomalaisten pääsevän seuraavaan hallitukseen, ihmisetkin näkisi että opposition lupaukset ja asioiden toteuttaminen on eri asia.
Tästä ilmiöstähän Perussuomalaiset ovat jo saaneet oppirahansa maksaa, Soini kailotti oppositiossa vuosia miten he olisivat tehneet ja miten tyhmiä tuolla hallituksessa ollaan.
Tuli aika Perussuomalaisten hallitukseen menolle. Valittiin porukasta kyvyikkäämmät ministereiksi ja homma pantiin pyörimään. Perussuomalaiset pitivät varmana että Suomesta nyt tulee paratiisi.
Ei mennyt montakaankuukautta kun Perussuomalaisten kenttäväki alkoi huomata ettei se Soini sitä paratiisiä teekkään, huomattiin ettei hallituksessa puhumalla pärjääkkään. Loppu onkin sitten surkeaa historiaa. Näin käy jatkossakin niin utopistiset lupaukset ovat kansalle.
Hyvä kommentti.
Menipä siihen kauan 🖕🤬
https://www.is.fi/politiikka/art-2000008493255.html
Juurikin päätökset ovat hankalia, koska ne pitää olla oikeasuhteisia. Osa puolueista haluaisivat mennä terveysedellä osa taas haluaisi mennä elinkeinoelämän ehdoilla.
Television mukaan Kiuru ja SDP haluaisivat tiukempia rajoituksia Keskusta ja RKP haluaisivat mennä Häkämiehen ehdoilla siitä nämä kinastelut johtuvat.
Huh, huh, voi nenä ! Kepu on meidät pettänyt ! Ennen toi kaikki hyvän meille, oli IHANA ONNEN puolue, nyt on meidät pettänyt. Ei kiitos, ei kiitos !
Naiset johtajina tuovat epäonnea koko maalle.
No Naiset se saa päätöksiä aikaan hienoa.
Tyttöhallitus Joidenkin mielestä kommunisti hallitus hommasi kotimaisia kivääri järjestelmiä jotta huoltovarmuus olisi kohdillaan sotatilassa. Kokkarit ja persut olisi ostanut nekin ulkomailta kuten aikoinaan puhuivat.
Tyttöhallitus luo kovempaa uskottavuutta Suomen puolustukseen hienoa.
Saavat aikaiseksi mutta äärettömän hitaasti jahkaillen. Saa**nan tunarit!
Tuli tuossa mieleen.
On se noilla persuilla heikko kyky päättää omista asioista kun pitää hallituksen tehdä päätös .
He eivät osaa päättää vaikka asiantuntijat sanovat että pitää välttää kontakteja, eikä mennä varsinkaan kapakkaan. Sen on ministeritkin sanoneet monta kertaa.
Mikähän vaivaa kun noin yksinkertaisen asiankin pitää muiden päättää.
No nyt se tyttöhallitus teki päätöksiä.
Jos tilanne huononee niin nähtäväksi jää pystyykö Setämiesten AVIt toimimaan vai pitääkö jälleen tyttöjen ottaa ohjat.
Persuille näköjään on pandemiassakin tärkeintä että ihmiset saa viinaa.
Perussuomalaiset haluaisivat karsia vanhempaa väestöä pois ovathan he yhteiskunnan rasitteena ja lisäämässä valtion velkaantumista.
Näin minä tämän käsitän koska Perussuomalaiset ainoana puolueena vastusti sairaala henkilökunnan rokottamista.
Tapauksia on paljon jossa rokottamaton hoitaja on vienyt tartuntoja hoitolaitoksiin ja vanhusten koteihin.
Kiuru sanoi että jokaisella on oikeus elämään, siinä Perussuomalaiset ovat toistamieltä.
Kiuru on väärässä.