koirat/lemmikit

vois koiran omistajat kattoon mihin koirat pissii ja kakkoo.ei ole mukava kun kiviranta on sotkettu koiran ulosteilla ja pissalla.pidetään omakoti alue siistinä.jätöksiä on keskellä jalka käytäviä ja tien varsilla.ei ole kiva kun tulee kaukaa sukulaiset kylään näkee nämä paska ja kusi vanat.antaa huonon kuvan torniosta.


T:lenkkeilijät ja kylässä käyvät
12651
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

kyllä se pitää paikkansa.ei muualla ole tämmöstä kiusan tekoa oma koti alueella.

T:joulu lomalainen muualta tullut sukulainen

Äänestä

ei enää sosiaalidemokraattista venäläisten maahamuuttoa, suomi suomalaisille ei pakolaisille ja vihervammustolle.kukaan ei saa viedä meän rahoja. äänestä perussiomalaisia.

Äänestä

Taajama alueelle pitäisi saada koiranpito kielto. Koirat eivät kuulu kaupunki alueelle.

Äänestä

Kun aurinko ensi kerran paistaa yli 10 min. putkeen, tulee Facebookin kaupunginosaryhmään postaus jossa pyydetään koiranomistajia keräämään koiriensa jätökset.
Ensimmäinen kommentti on #kevät.
Toinen kommentti on "first world problems LOLapua".
Kolmas kommentti ehdottaa sakkoa koiranomistajille.
Liisamaija tulee kertomaan, että tupakantumpit eivät maadu koskaan.
Sitten käsketään pitämään huoli omista asioistaan.
Viides kommentoija syyttää alkuperäistä postaajaa koiravihasta.
Kuudes kommentoi viidettä haukkuen tätä idiootiksi.
Liisamaija kertoo, että tupakantumpit evät maadu koskaan.
Kahdeksas ehdottaa - hymiöiden kera - että AP keräisi itse näkemänsä kakat, jos kerran ne ahdistavat.
Yhdeksäs tietää, että kaikki koiranomistajat ovat narsisteja.
Kymmenes haukkuu kolme edellistä.
11. ehdottaa, että vain isojen koirien pökäleet tarvitsi kerätä koska hänen rotankokoinen "chihu" päästää vaan pieniä papanoita.
AP ja kaikki muut haukkuvat edellisen kommentoijan lyttyyn, Liisamaija muistuttaa tupakantumppien maatumisesta.
Kommentoija 11 ilmoittaa, että aikoo poistua ryhmästä koska kaikki muut ovat perseestä.
13. kommentoija on sitä mieltä, että koirat eivät kuulu kaupunkiin.
Kommentit 14-19 ovat paskamyrskyä liittyen kommenttiin nro 13.
20. kommentoija muistuttaa, että kakat pitää kerätä jo lain mukaan ja on todella ällöttävää, kun hänen 1-, 2-, 3- ja 5-vuotiaat lakto-ovo fennovegaaniset, luonnonilmiöiden mukaan nimetyt lapsensa syövät paskaa kadulta.
21. kommentoija arvelee, että jos kakarat popsivat pökäleitä kadulla, niin suurempi ongelma on ehkä lasten kasvatus, kuin siivoamattomat koiran kakat.
Tästä seuraa aivan järjetön caps lock -huutokilpailu, jonka seurauksena uhataan selvittää kommentoijan nro 21 työpaikka ja osoite ja maalittaa hänet oikein kunnolla.
Aikuiset ihmiset uhkaavat toisiaan vuorotellen poliisilla ja väkivallalla.
Paikalle saadaan mode joka lukottaa ketjun, tätä ennen Liisamaija ehtii kommentoida jokaiseen kommenttiin "tupakantumpit eivät maadu koskaan".

Äänestä
  • Hyvä analyysi, pätee kaikkeen nettikeskusteluun.

    Äänestä

Entäs pullojen lasin sirut? Aivan sama koiran paskoille.

Äänestä
  • Ei lasin sirut haittaa, ne kun ei sotke samalla tavalla kuin paska.
    Tosin lasin sirun aiheuttaman haavan jälkeen on ikävä sotkea myös haava siihen paskaan.

    Äänestä

kokkokankaalla kultainennoutaja irti usein. kenen koira? kulkee toisten pihoilla yksin.

Äänestä
  • taitaa ulosteet jäädä minne sattuu jos itekseen ulkoilee.

    Äänestä

  • Tämähän on Eläkkeellä oleva Vanhus .Ei aiheuta harmia .

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tämähän on Eläkkeellä oleva Vanhus .Ei aiheuta harmia .

    Kultainen noutaja on hyvä koira.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tämähän on Eläkkeellä oleva Vanhus .Ei aiheuta harmia .

    kakkaa ne eläkeläisetkin

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

vois koiran omistajat kattoon mihin koirat pissii ja kakkoo.ei ole mukava kun kiviranta on sotkettu koiran ulosteilla ja pissalla.pidetään omakoti alue siistinä.jätöksiä on keskellä jalka käytäviä ja tien varsilla.ei ole kiva kun tulee kaukaa sukulaiset kylään näkee nämä paska ja kusi vanat.antaa huonon kuvan torniosta.


T:lenkkeilijät ja kylässä käyvät

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu