Niitä on tullut sallaankin. Saa nähdä miten hulluksi meno muuttuu. Roissa on vain muutama tehohoitopaikka, riittääköhän paikkakuntalaisille.
Tautisia turisteja
Anonyymi
81365
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Huomenna tulee lisätietoa
Sallassa paljon altistuneita, kartoitus päällä. Toivottavasti kunta tiedottaa heti.
Matkailu avartaa sitähän toilotetaan nytten saatiin korona avartamaan sallaan.
Hiljaa, pyhää lehmää eli matkailua ei saa arvostella. Paikkakuntalaiset ikäihmiset pelkäävät kun tauti leviää. Ei tainnut Pukkikaan tuoda apua, ei ainakaan Sallan kunnan oma pukkipalvelu.
Anna perkele leviää mistä helvetistä pukki tietää kellä se korona on ku kukaan ei puhu mitään ,salataan tietoja että matkailu ei kärsi pitää saada rahaa.
Fiksut ihmiset ymmärtävät, että kaikenlaiset kokoontumiset ovat potentiaalisia koronalinkoja ja tartuntapesäkkeitä. Niille tyhmemmille tarvitaan sitten kaikenlaisia ohjeistuksia, rajoituksia, sääntöjä ja lakeja ja sitten vielä joku joka kertoo, miten tulee elää ja olla.
Jospa se tauti on ollut pukilla. Tänään tiedotettiin uusista sairaista, paikkakuntalaisia ja ulkopaikkakuntalaisia. Miksei sitä voi selvästi sanoa että ulkomaalaisia.
Mistä sinä tiedät mitä ne ulkomaalaiset tuovat tullessaan