"Poikkeus" vahvistaa säännön, PAKKOJEN kohdalla, varuillanne kansalaiset

Anonyymi

Kaikkea VALEVASTUSTAMALLA, pakkoja läpiajava, PetosKokPersRkpKrdsinliike-Eilisten, Veroparatiisi-äärioikeisto, on se taktiikka, menetelmä, strategia, jolla korruptio-eduskunta yksipuoluejärjestelmässään, ajaa kaikki pakot läpi, kuten EU:n liittovaltio vaatii ja kansanedustajien pörssiosakkeet verokeitaissa.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16935049/petoskokpersujen-eu-tukipaketin-valevastustaminen-on-quotpoikkeusquot-joka-vahvistaa-eu-tukipaketin

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17244902/aarioikeiston-populistit-valevastustavat-jenkkien-hyokkaysliittoa-ja-koronapakkoja

On todennäköisesti viimeinen mahdollisuus, vastustaa syvästi korruptoituneita, äärioikealle radikalisoituneita korruptiopoliitikkoja, yksipuoluejärjestelmässään ja EU:n liittovaltion sähkötuoli-järjestelmässä, jenkkien hyökkäysliittoineen.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17244810/vereton-vaihtoehto-kaikesta-aanestamisesta-kieltaytyminen

Seuraavaksi listalla on varmasti ÄÄNESTYSPAKKO, jos vielä annatta painostaa, mainostaa, pelotella, uhkailla, valehdella, huijata itseänne. Pysykää vahvona, lopettakaa äänestämällä, valtuuksien PAKKOIHIN antaminen, kun se vielä on mahdollista.

12

1111

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Äärioikeiston Veroparatiisi-PetosKokPersRkpKrdkesinliike-Eiliset, niitä pakkoja todellisuudessa ajavatkin, nyt vain korruptiovaalien aikaan, ovat VALEVASTUSTAVINAAN, korruptiovaali-ääniä huijatakseen. Kyllä teidän pitäisi niiden valheet jo tietää.

      Ja sellaiset äärioikealle radikalisoituneet, väkivaltaiset hoitajat, joita äärioikeistohörhöt nyt kosiskelevat, tulee erottaa sotesta.

      https://yle.fi/uutiset/3-12175567

    • Anonyymi

      Rasismikortin nöyristeleminen on vihoviimeistä itsepetosta.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16906097/petosperskok-aikovat-lisata-30-000-ulkomaisen-halpatyovoiman-tuontia-joka-vuosi

    • Anonyymi

      Jokainen täysijärkinen käsittää, että jos äärioikeistopopulisti-veroparatiisiporvari-hilloahot saisivat päättää, olisi kaikki kansalaiset jo PAKKOROKOTETTU.

      Valevastustamalla koronapakkoja, yrittävät huijata teiltä korruptiovaali-ääniä.

      Älkää menkö enää ansaan, yhdestä kerrasta piti oppia.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Korruptio-eduskunnan YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄ, vie kaikki Veroparatiisi-sota-sote-ym pörssikeinottelijoiden hankkeet, käytännössä yksimielisesti läpi, kaiken VALEVASTUSTAMIS-oppositio strategialla.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17283733/jenkkiryssien-hyokkaysliitto-estetaan-lopettamalla-korruptiovaali-aanestaminen

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17280553/suomella-oli-etaiset-eli-asialliset-valit-idan-suuntaan-ennen-aarioikeistorikollisia#comment-112333985

      Sama meininki Veroparatiisipopulisteilla, kuin EU-tukipaketin VALEVASTUSTAMISESSA, jolla kansaa hämäämällä, se "tukipaketti, vietiin yksimielisyydessä, korruptio-eduskunnan YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄSSÄ läpi.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      63
      6773
    2. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      68
      6762
    3. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      146
      5424
    4. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      50
      4473
    5. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      20
      4089
    6. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      5
      3640
    7. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      37
      3218
    8. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      28
      3143
    9. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      70
      2752
    10. Köysi alkaa kiristyä putinin kaulalla....

      Putin pelkää eniten juuri omaa porukkaansa, ja siihen on varmasti syytä kun sota ei ole mennyt hyvin, tappiot ovat valta
      Maailman menoa
      39
      2250
    Aihe