On turha uhota sotilaspassien polttamisella, jos Suomen korruptiopoliitikot-ym vallankäyttäjät, pakottavat Suomen, jenkkien hyökkäysliittoon. Mitä sellaisella draamalla aikaan saadaan, ei yhtään mitään.
On viisaampaa lopettaa korruptiopoliitikkojen äänestäminen, lopettaa kaikki äänestäminen, kunnes puheetkin jenkkien hyökkäysliitosta ja koronapakoista loppuvat.
Veretön vaihtoehto: kaikesta äänestämisestä kieltäytyminen
43
600
Vastaukset
- Anonyymi
Tässä on se ongelma että tietty porukka äänestää varmasti eikä se vaikuta mitään vaikka äänestysprosentti olisi 25.
- Anonyymi
Eikä enää ole sitä "tiettyä porukkaa", moni varakaskin on kyllästynyt, köyhyyteen pakotettujen zombien kiduttamiseen ja ymmärtää ihmisoikeuksia rikottavan Suomessa, eivät halua olla mukana, toteuttamassa kansanmurhaa.
- Anonyymi
Kyllä se vaikuttaa, mitä alemmaksi äänestysprosentti laskee, sitä vähemmän korruptiopoliitikoilla, on valtuuksia. Jo kansainvälinen oikeus, edellyttää parempia äänestysprosentteja, legalisaatio kriteerien täyttymiseen, eli laillisuuden ja päätösvaltaisuuden oikeuksiin.
- Anonyymi
On itsepetosta äänestää ja samaan aikaan, muka vastustaa jenkkien hyökkäysliittoa, kun se ei ole mahdollista. Korruptiopoliitikot vievät Suomen, jenkkien hyökkäysliiton, se näyttää olevan jo selvä asia, joten äänestämällä annat heille luvan siihen.
Jokainen, joka aidosti vastustaa, Suomen pakottamista, jenkkien hyökkäysliittoon, on jo lopettanut äänestämisen. - Anonyymi
Samoin on koronapakkojen, hengenvaaran isolle määrälle, mm. autoimmuuni-reuma-tulehdus-kipusairaita aiheuttavien, pakkorokotus-suunnitelmien kanssa. Äänestäminen on luvan antamista pakkorokotuksille, niitä VALEVASTUSTAVIEN äärioikeiston PetosKokPersRkpKrdKesinliike-Eilisten, äänestäminen, on itsetuhoista ja itsepetosta, sillä ne niitä pakkoja, valevastustamisellaan, todellisuudessa ajavat.
- Anonyymi
Kannatan äänestämättä jättämistä, mutta järkevistä syistä.
Tuo puhinasi tuo mieleen lähinnä venäläispropagandan rokote- ja NATO-vastaisuudellaan.- Anonyymi
Venäläiset ja Viron äärioikeisto, Suomen sinne jenkkien hyökkäysliittoon juuri haluavatkin.
Suomen kansalaiset eivät halua, jenkkien hyökkäysliittoon.
Siksi emme enää ota sitä riskiä, että antaisimme korruptiopoliitikoille valtaa.
Jälkeen päin äänestämisen katuminen, ei auta yhtään mitään.
On suoraselkäisesti lopetettava äänestäminen. - Anonyymi
Itsehän siinä "puhiset". Tämä kirjoittaa asiaa.
- Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17226854/petoskokpersrkpkrdyms--valevastustavat-koronapassia
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16935049/petoskokpersujen-eu-tukipaketin-valevastustaminen-on-quotpoikkeusquot-joka-vahvistaa-eu-tukipaketin
Oppikaa ihmiset erottamaan, kaikkea VALEVASTUSTAVA äärioikeisto, aidosti jenkkien hyökkäysliittoa ja koronapakkoja vastustavista, riippumattomista kansalaisista. Se on tärkeää. - Anonyymi
Populistiporvarit, jotka VALEVASTUSTAVAT kaikkea, koronapakoista, EU-tukipakettien kautta, jenkkien hyökkäysliittoon, pelkäävät eniten sitä, että Suomen kansalaiset lopettavat äänestämisen, niin kuin lopettavatkin.
- Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17173130/elakerahastojen-biljoonat-varastettu-veroparatiisi-porssiquoteliitinquot-ahneuden-alttarille
Se iljettävä fakta, että nykyinenkään hallitus, ei edes yrittänyt, toteuttaa Suomeen, Pohjoismaisia 1 500€/kk minimieläkkeitä, vaikka suuresti lupasivat, sairaus-kansaneläkeläisille äänestäjille: "sairaus-kansaneläkeläisten köyhyys, tullaan siirtämään historiaan", tulee vaikuttamaan siten, että eläkeläisköyhyyteen jätetyt, puoli miljoonaa ihmistä, jättää äänestämättä.
Tähän kun lisätään, kaikki Suomen kansalaiset, jotka aidosti vastustavat, jenkkien hyökkäysliiton orjuuteen ja sotiin pakottamista, on äänestämisen lopettaminen, enemmän kuin todennäköistä, reilusti yli puolella väestöstä. Se riittää korruptiopoliitikoilta vallan ottamiseen, ei ole laillista päätösvaltaa sen jälkeen. - Anonyymi
Oppikaa kansalaiset erottamaan, kaikkea VALEVASTUSTAVAT, äärioikeiston PetosKokPersRkpKrdKesinliike-Eilisen, veroparatiisiporvarit, aidosti mm. jenkkien hyökkäysliittoa ja koronapakkoja vastustavista, riippumattomista kansalaisista.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16935049/petoskokpersujen-eu-tukipaketin-valevastustaminen-on-quotpoikkeusquot-joka-vahvistaa-eu-tukipaketin
Sama menetelmä populistiporvareille, meneillään jenkkien hyökkäysliiton ja koronapakkojen kanssa, eli VALEVASTUSTAMALLA, äänten keräämisyritys, uusi kansanpettäminen, törkeillä valheilla, uskottelemalla kansalaisille, että muka vastustaisivat mitään, kun todellisuudessa, kannattavat koronapakkoja ja jenkkien hyökkäysliiton sotiin, Suomen pakottamista.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17244902/aarioikeiston-populistit-valevastustavat-jenkkien-hyokkaysliittoa-ja-koronapakkoja - Anonyymi
Eivätkö ihmiset oppineet, siitä yhdestä kurjistamiskerrasta mitään, vaan vielä lisää haluavat, populistiporvareiden pahoinpitelevän itseään ja puolustuskyvyttömiä köyhyyteen pakotettuja.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17168811/elakelaiskoyhyys-on-koko-koyhyysongelman-ydinta--ikarasismia-nais-vammais-sairausvihaa
Jos nykyinen hallitus, ei pian kykene, tekemään konkreettisia tulojensiirtoja,
800€/kk orjuuttamiseläkkeisiin, että ihmisillä olisi, millä vastata, jyrkästi kohonneisiin energia-ym elinkustannusten nousuihin - jätämme varmasti äänestämättä. - Anonyymi
Korruptiovaaleissa äänestäminen, on jo kauan, ollut itsepetosta- ja tuhoista, nyt se on jo hengenvaarallista, kaikille muillekin Suomen kansalaisille, ei enää "vain" köyhyyteen pahoinpideltyjen, 800€/kk orjuuttamis-ihmiskauppa-eläkeläisköyhyyteen pakotettujen kohdalla.
https://yle.fi/uutiset/3-12175567 - Anonyymi
Kannatetaan.
- Anonyymi
Kiitos.
- Anonyymi
On syytä huomata ja osata erottaa, myös kaikkea VALEVASTUSTAVAN äärioikeisto-opposition PetosKokPersRkpKrdsinliike-Eilisten, kieron valevastustamis-menetelmän käyttäminen, kaikkien eduskunnan yksipuoluejärjestelmän / EU:n liittovaltion, korona-ym pakkojen läpiviemiseksi. Ne kalastelevat vain teidän ääniänne, joilla nykyistä vielä paljon kovemmat pakot, tulisivat käytäntöön.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16935049/petoskokpersujen-eu-tukipaketin-valevastustaminen-on-quotpoikkeusquot-joka-vahvistaa-eu-tukipaketin
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17188839/koronarokotepakot-eivat-poista-vakavia-sairauksia-joissa-koronarokotteet-ovat-hengenvaarallisia
Ainut todellinen mahdollisuus, estää kaikki pakot ja vastustaa Suomen pakottamista, jenkkien hyökkäysliittoon, on lopettaa heti kaikissa korruptiovaaleissa äänestäminen. Ne toteuttavat, teidän äänillänne, pian ÄÄNESTYSPAKON, jos vielä annatte huijata itseänne, luulemaan äärioikeiston veroparatiisiporvareita, minkään vastustajiksi, mitä ne eivät ole, vaan juurikin pakkojen ajajia. - Anonyymi
Sehän on vaan hyvä, jos typerin kansanosa ei äänestä.:D
- Anonyymi
Veroparatiisi-äärioikeisto pitää Suomen kansaa tyhmänä - siinäpähän pitävät, meidän äänillämme ette enää sitäkään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Veroparatiisi-äärioikeisto pitää Suomen kansaa tyhmänä - siinäpähän pitävät, meidän äänillämme ette enää sitäkään.
No jos kourallinen hörhöjä ei äänestä niin sillä ei lopputuloksen kanalta ole minkäänlaista merkitystä.
- Anonyymi
Kysy itseltäsi haluatko ajaa Cadilläcillä vai Ladalla. Valitse sitten puolesi.
Easy.- Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17239959/ajo-oikeudet-otetaan-pois-alle-satatonnia-vuodessa-tienaavilta
Enemmistö Suomen kansalaisista, käyttää julkista liikennettä ja tulevaisuudessa vielä enemmän. - Anonyymi
Siis vastaus on, en ottaisi, kumpaakaan romua vaivoikseni, vaikka maksettaisiin.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/15814032/koyhyyteen-pakotettujen-kerattava-joukkokanne-eduskunnan-korruptiota-vastaan
- Anonyymi
Kun köyhyys ja eriarvoistaminen, vain pahenevat, eläkeläisköyhien hyväksikäyttö, veroparatiisi-sote-ihmiskaupan välineinä, eli moderni orjuuttaminen, on tullut perustuslaillisten oikeuksien tilalle, on syytä lopettaa, hengenvaaralliseksi käynyt, äänestäminen korruptiovaaleissa.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17246359/korruptio-vaalikirjeiden-julkinen-polttamistilaisuus-kuka-jarjestaa- - Anonyymi
Siinä vaiheessa, kun korruptio-vallankäyttäjät, syyttelevät tavallisia, koronapakkoja vastustavia kansalaisia "salaliittoteorioista", demokratia horjuu jo pahasti.
https://www.dw.com/en/germany-anti-covid-measures-protest-of-5000-turns-violent/a-60234148
Toimittajien koulutuksella, luulisi noin naiivin syyttelyn, pystyvän edes vähän paremmin verhoamaan, mutta ei, kun suoraa diktatuuriotteiden esittelyä, äärioikeistolaisen poliisivaltio-taktiikan mainontaa.
https://www.theguardian.com/commentisfree/2021/apr/25/us-policing-is-far-less-about-fighting-crime-than-controlling-the-poor
https://www.aljazeera.com/opinions/2021/12/13/mandatory-vaccines-are-not-the-solution
EU:n, Saksan, Suomen korruptiopoliitikot, lähteneet väärälle, epädemokraattiselle, koronapakkojen linjalle. Vastaus tulee olemaan, kaikesta äänestämisestä kieltäytyminen. - Anonyymi
ÄärioikeistoViro oli osa sosialisista NL:a, vielä vuonna 1983. Niiden äärioikeisto-sotahullujen kostohankkeet, Venäjän suuntaan, täälläkin palstalla uhoamisineen, pitäisi kieltää, Suomen turvallisuusuhkana.
- Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17237544/aanestamisen-lopettaminen-estaa-natoon-pakottamisen-
Suomi on saanut elää rauhassa, vain liittoutumattomuuden ja puolueettomuuden ansiosta ja saa elää jatkossakin. Joten lopettakaa, äärioikeiston veroparatiisi-sotabisnes-pörssikeinottelijoiden / jenkkien hyökkäysliiton, Suomelle vahingollisten sotahankkeiden uhoaminen. - Anonyymi
https://www.dw.com/en/germany-thousands-protest-against-covid-measures/a-60270076
Koronapakot osa, tuota korruptio-vallankäyttäjien sotahulluutta, jenkkien hyökkäysliiton kanssa. - Anonyymi
Koronapakkojen VALEVASTUSTAJA-äärioikeiston PetosKokPersRkpKrdjne, on se taktiikka, jolla korruptio-yksipuoluejärjestelmän korruptiopoliitikot, vievät kaikki, koko ajan kovenevat korona- ym pakot lävitse, kansalaisten oikeuksista piittaamatta.
https://www.dw.com/en/germany-covid-protests-put-police-under-huge-strain/a-60283318
Ei voi viedä Venäjälle, Kiinaan ym demokratiaa, joka ei enää toteudu Suomessakaan.
Köyhyysongelma pahentunut, mm. jyrkästi kohonneiden, energia-ym elinkustannusten, eriarvoistamis-pakkomaksujen, ex-äärioikeistohallituksen kipeiden leikkausten ym takia, aitoja korotuksia, täysin riittämättömiin, 800€/kk orjuuttamiseläkkeisiin, ei myöskään ole tehty.
Äänestämisestä kieltäytyminen, on ainut jäljellä oleva keino, yrittää herätellä, äärioikealle radikalisoituneita korruptiopoliitikko-pörssikeinottelijoita. - Anonyymi
Varokaa erityisesti, koronapakkoja VALEVASTUSTAVIA äärioikeisto-populisteja, jotka ovat pelkästään, teidän korruptiovaali-äänten perässä.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17251106/koronarajoituksissa-on-kyse-koyhyyteen-pakotettujen-kontrolloimisesta - Anonyymi
Epäinhimilliset korruptio-vallankäyttäjät, tekevät kansanmurhia.
https://www.aljazeera.com/indepth/opinion/surveillance-skin-alarm-200527135135268.html
https://www.theguardian.com/world/2020/jul/24/surveillance-tech-facial-recognition-terror-capitalism
Lopettakaa niiden äänestäminen. - Anonyymi
Sodat käyneet sukupolvet, takasivat Suomelle turvallisuuden ja rauhan, vahvalla liittoutumattomuudella, puolueettomuudella, jonka nykyiset ahneet ja vallanhimoiset korruptipoliitikot-ym vallankäyttäjät, ovat Venäjän ym idän diktaattorien suuntaan liehittelemällä / jenkkien hyökkäysliiton sotabisneksillä pilanneet.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16964416/kok-veroparatiisi-niiniston-feikki-demokratia-kasitys-aiheutti-ison-koyhyysongelman-suomessa#comment-108252761 - Anonyymi
Siitä vaan. Maailmasta tulee parempi kun vain fiksumpi kansanosa äänestää.:D
- Anonyymi
Fiksut eivät pahoinpitele kansalaisia, vain idän diktatuurien kaltaiset, korruptio-vallankäyttäjät tekevät niin:
https://www.mtvuutiset.fi/video/prog1534078#gs.kpg3a7
Jos et halua natoon - Et äänestä.
Niin yksinkertaista se on. Kun äänestysprosentti, jää riittävän alhaalle, loppuvat korruptiopoliitikkojen päätöksiltä lainvoimaisuudet, eli legimiteetti. - Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17261422/veroparatiisiniinisto-valehteli-teille-naton-vastustajat-vielako-noyristelette-
Ei ääniä korruptiovaaleissa - Ei jenkkien sotaliittoon pakottamista. - Anonyymi
Äänestä sitten vasemmistoa, joka on julkisten palveluiden turvaaja.
- Anonyymi
Ei ole enää mitään "julkisia palveluja", kaikki on käytännössä yksityistetty.
Emme sitä paitsi, tarvitse mitään Veroparatiisi-soteen pakottamista, ihmiskauppaa ja orjuuttamista, jota tekevät köyhyyteen pakottamalla. Tarvitsemme sellaiset, aidot ja kunnolliset sairaus-kansaneläkkeet, joilla voimme ENSIN itse hoitaa itseämme, torjua ja ennaltaehkäistä, vielä vakavemmin sairastumisia.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17229745/rikkaan-valtion-vastuu-1-500ekk-minimielakkeet-eriarvoisuuden-korjaaminen
Tarvitsemme Pohjoismaiset 1 500€/kk MINIMIELÄKKEET, aidot ihmis-kansalais-potilaiden-itsemääräämisoikeudet, kuten ovat kaikissa muissakin Pohjoismaissa. - Anonyymi
Vasemmisto on ihan yhtä äärioikeistolainen, kuin muutkin korruptiopuolueet.
Lupaukset "sairaus-kansaneläkeläisten köyhyyden siirtämisestä historiaan", olivat täyttä puppua ja valhetta.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17090634/nalkaiset-ja-itkuiset-elakelaiskoyhat-suorittamassa-veroparatiisi-sote-ihmiskauppaa
Miksi sinä jankutat samaa juttua loputtomasti?
- Anonyymi
http://pelisuomi.puheenvuoro.uusisuomi.fi/255564-tiedotusvalineet-rikkovat-sananvapautta-jattaessaan-julkaisematta-uutisia
Sanan- ja mielipiteidenvapauksia pitää käyttää - muuten ne viedään pois, kuten tuo äärioikeiston edellinen kommentoija haluaisi. - Anonyymi
Aika monta syytä, korjaamattoman eläkeläisköyhyyden lisäksi, kertynyt jo, korruptiovaaleihin osallistumisesta kieltäytymisen varmistumiseksi.
https://www.dw.com/en/over-70000-attend-german-protests-against-covid-measures/a-60455484
Emme ole Suomessakaan, köyhyyteen pakotetut ja pahoinpidellyt yksin, meitä on paljon enemmän, kuin jokainen itseksekseen ja äärioikeisto-medioita lukiessa, voisi päätellä. Kun puoli miljoonaa eläkeläisköyhää, kieltäytyy kiittämästä tyhjästä ja luovuttamasta ääniään korruptiopoliitikoille, jotka hymy huulilla valehtelevat, päin näköä, sillä on jo iso vaikutus, päätösten lainvoimaisuuteen eduskunnan yksipuoluejärjestelmässä ja kunnissa. - Anonyymi
Saksankin nukkehallitusta / veroparatiisi-korruptio-yksipuoluejärjestelmää, vastustetaan laajoina kansanjoukkoina, suurmielenosoituksissa eilenkin 70 000 ihmistä.
https://www.dw.com/en/over-70000-attend-german-protests-against-covid-measures/a-60455484
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hei sinä nainen
Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa762271Kelan perkeleellinen käytäntö
Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei2631875Putin ei suostu tulitaukoon nyt kun Kurskin taistelut ovat kesken
ja venäjä on viimein päässyt niskan päälle, suuren ylivoiman turvin. Ukraina ilmeisesti suorittaakin taktista vetäytymi59864- 70818
Voi kulta rakas
Kyllä minäkin olen sinuun rakastunut. Oisit avautunut tunteistasi aiemmin niin ei tarvitsisi kiertoteitä kuulla tästä. �48817- 68769
- 54764
- 65747
- 71745
IL - Tulitauko Ukrainassa - Hyvä Trump!!
Ukraina hyväksyy välittömän tulitauon Ukraina hyväksyi välittömän tulitauon Ukraina on hyväksynyt Yhdysvaltojen kanss177723