Listataan kaikki PAKOT, joita Suomessa tähän mennessä on

Anonyymi

Aloitetaan:

ElintenluovutusPAKKO. Koronapassi-rokotus-ym PAKKOJA. Pääsymaksu PAKKO välttämättömiin reseptilääkkeisiin. Yle-vero PAKKO.

Aidoissa demokratioissa ja oikeusvaltioissa, joissa ovat aidot ihmis-kansalais-potilaiden-itsemääräämisoikeudet, aito oikeusturva - ei ole pakkoja käytössä.

Suomesta on tehty, äärioikealle radikalisoituneiden korruptio-pörssikeinottelija-poliitikkojen / veroparatiisimonopolien / yrityksien PAKKOJEN valtio.

Tuleeko mieleen muita PAKKOMAKSUJA ym ?

62

1269

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Puhelin/liittymäPAKKO. Internet/tietokone/älylaitePAKKO.

      • Anonyymi

        veropakko (sis. alv, tulovero, Yle-vero, ajoneuvo-, ympäristö- ja tuoteverot etc.)
        byrokratiapakko
        EU-pakko
        indoktrinaatiopakko
        suvaitsevaisuuspakko
        orjuuspakko
        vainopakko


      • Anonyymi

        Maataloustuki vero pakko

        Vaikka en lstaiskaan maataloustukiloiste ukrinalisaintuoteita joudun maksamaan maataloustukeq liiketoimi vuodessa noin


    • Anonyymi

      Nähtävästi myös PAKKO oksentaa aivotonta hevonsontaa Suomi24:lle.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Suomen kansa vaatikaa suomen hallitus on PAKKO rokotettava HETI!!

      • Anonyymi

        Kiinteistövero pakko 1ooo e vuosi
        Ei saa lääkettä kohtiin kuin lääkärin kahta pakko
        Kreikasta saa apteekista puolen hintaan

        Yöksi pakko

        Autovero pakko ja bensaveeomapkkao


    • Anonyymi

      PankkitiliPAKKO, köyhyyteen pakotetuillekin.

      Käytännössä jo ÄÄNESTYSPAKKO.

    • Anonyymi

      Pakko maksaa lomalennot jos haluaa lentää.
      Pakko avata viinipullo jos haluaa sitä nauttia..........

    • Anonyymi

      Ei ole kaikkia noita pakkoja olemassa.

    • Anonyymi

      Pakko noudattaa lakeja.

      • Anonyymi

    • Jutuistasi päätellen tänne pitäisi saada kirjautumisPAKKO.

    • Anonyymi

      Jos haluaa olla vähänkään yhteiskunnan jäsen, niin kyllähän niitä pakkoja on paljonkin. Mutta voi niitä vältellä, jos vetäytyy korpeen. Pitäisi vain osata silloin elää yhteiskunnan ulkopuolella täysin, ja joutuisi kuitenkin välttelemään viranomaisia. Sillä ruoan hankkiminenkin on mahdotonta, kun mikään ei ole oikeasti ilmaista, edes luonnossa.

    • Anonyymi

      Vain kaksi pakkoa oikeasti on, syntyä ja kuolla, kaikki muu on enemmän tai vähemmän vapaaehtoista eli itsensä määrättävissä olevia asioita.
      Noiden kahden oikean pakon lisäksi en hyväksy muita pakkoja kun lomPAKON. Sanktioita voi tulla mutta tulkoon.

      • Anonyymi

        Sinullahan on suuret luulot, et taida ihan tavallinen kaduntallaaja ollakaan, kun rahalla selviät "sanktioista", jotka pieni- ja keskituloisille, voivat kaataa koko elämän.

        Kyllä nämä ovat vakavia asioita, joista nyt keskustellaan, kun korruptiopoliitikkojen-ym vallankäyttäjien, käsitykset omista oikeuksistaan, ovat pahasti vääristyneet ja etääntyneet oikeusvaltio-demokratia-periaatteesta.


      • Anonyymi

        Pakko syödä ja juoda

        Poliisi on pakko ja verottaja


      • Anonyymi

        lepakko.


    • Anonyymi

      "Aidoissa demokratioissa ja oikeusvaltioissa, joissa ovat aidot ihmis-kansalais-potilaiden-itsemääräämisoikeudet, aito oikeusturva - ei ole pakkoja käytössä."

      Mainitsepa vaikkapa vain yksi esikemerkki tuollaisesta "aidosta demokratiasta".

      • Anonyymi

        Siinähän se juuri mainittiin. Lue joskus mitä kirjoitetaan, äläkä aina odota valmista.


    • Anonyymi

      Pakko ajaa oikeaa kaistaa. Se on ihan perseestä.
      Kolmannen polven vasemmistolaisena en voi tätä hyväksyä. MIKSI SAATANASSA IHMISTEN EI ANNETA ITSE PÄÄTTÄÄ!?!
      Samanlaista propagandaa on se, että juuri PUNAISELLA valolla pitää pysähtyä. Minä haluan saatana päättää itse koska pysähdyn ja koska en.

      Ihme natsismia!

      • Anonyymi

      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Pieni- ja keskituloiset, eivät kohta Suomessakaan, aja mitään kaistaa, kun äärioikeisto on tehnyt aloitteen, ajo-oikeuksien poistamisesta, köyhiltä ja pieni- ja keskituloisilta.

        https://keskustelu.suomi24.fi/t/17239959/ajo-oikeudet-otetaan-pois-alle-satatonnia-vuodessa-tienaavilta

        Mene hoitoon.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mene hoitoon.

        Mene itse hoitoon ja lopeta tuo perässä roikkuminen ja räksyttäminen.


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Väiaikainen auton käyttömaksu on pakollinen yhä.

      • Anonyymi

        Ai sellainenkin on, pakollinen auton käyttömaksu. Justiinsa.


    • Anonyymi

      Pakko-sanan tilalle velvollisuus-sana. Se on aikuisen tapa käyttäytyä ja ymmärtää asiat aikuismaisesti. Naiivi uhmaa pakkoa kakaramaisesti.

      • Anonyymi

      • Anonyymi

      • Anonyymi

        Velvollisuus sanaa voi käyttää silloin, jos joku sitoutuu vapaaehtoisesti suorittamaan jonkin asian.
        Muuten se on pakko.


    • Anonyymi

      Mutta Maskipakkoa, ei saada millään Suomeen.

    • Anonyymi

      Eihän Verojenmaksuvelvollisuuskaan, koske vakuutuskuoririkollisia, veroparatiisi-pörssikeinottelijoita, ökyrikkaita perintö- ja verosuunnittelijoita.

      Kyllä täällä mennään, niin KAKSOISTANDARDEILLA, ettei mistään aidosta demokratiasta, saati sillä "diivailusta", voi kyllä puhua mitään.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Ja oppikaa erottamaan, koronarokote-ym pakkoja, aidosti vastustavat, äärioikeiston VALEVASTUSTAJISTA.

    • Onko maailmassa jokin valtio, jonka kansalaisuuteen ei liity mitään velvollisuuksia? Mikähän se on?

    • Anonyymi

      Voiko älyttömämmäksi mennä. Ilmaiset palvelut eivät kuulu missään ihmisoikeuksiin. Elinluovutuksen voi kieltää.

    • Anonyymi

      Ilmaiset julkiset palvelut, kuuluvat kyllä aitoihin demokratioihin ja oikeusvaltioihin, joissa ovat perustuslailliset ihmis-kansalais-potilaiden-itsemääräämisoikeudet voimassa, mutta tässä keskustellaankin nyt, köyhyyteen oikeusturvattomiksi pakottamalla, tehtävästä ihmiskaupasta, modernista orjuuttamisesta ja elintenryöstöstä ns. virallista tietä, köyhyyteen taloudellisesti pahoinpitelemällä, kuten korruptio-vallankäyttäjät, eduskunnan yksipuoluejärjestelmässä, Suomessa nykyisin, veroparatiisi-sotemonopolien kanssa tekevät, ihmiskauppaa, ja elintenryöstöä ns.virallista tietä.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17197793/koyhyystutkijat-viekaa-elakelais-oikeusturvattomuus-kansainvaliseen-oikeuteen

    • Anonyymi

      Kaikesta omaisuudestaan, ystävistään ja jopa omasta
      kehostaan on PAKKO joskus luopua.
      Ei koske pelkästään Suomalaisia vaan kaikkia muitakin.

    • Anonyymi

      Lompakko

      • Anonyymi

        Kolpakko.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kolpakko.

        Rapakko.


    • Anonyymi

      "Ei ole muuta pakkoa kuin kuolla ja maksaa verot."

      😊

      Hyvää uutta vuotta!

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Oppivelvollisuus-pakko taitaa olla ensimmäinen pakko suomalaisen elämässä.

    • Anonyymi

      Mikä elinluovutuspakko?
      Ryöstääkö punikit vielä kuolleen ihmisenkin?

      Minä olen kieltänyt elinluovutuksen, enkä myöskään itse huoli toisen ihmisen elimiä. Pärjään omillani sen minkä pärjään. Jos minuun on leikkauksissa istutettu tai viety elimiä, se on tehty vastoin lupaani.

      Jos tuollainen pakko on, niin kannattaa kuolla yksin, kotonaan. Kun naapurit kuukauden päästä alkavat tuntea hajua rapussa, ei elimistä ole enää varkaille hyötyä.

      • Anonyymi

        Vain totaaliset luuserit kuolevat yksin.


    • Anonyymi

      Kaikki verot on PAKKOmaksuja. Verotus on lopetettava!

    • Anonyymi

      Avaaja, sinun ei ole PAKKO
      - Hengittää
      -Syödä
      - Käydä töissäIKakalla

      Voit pissiä alas parvekkeelta autojen päälle, kun ei ole pakko todella
      lakia jota Raamattusi EI kiellä. Audin päälle kusemista ei kielletä siellä
      tarkistin.

      - Olla laulamatta NumaNuma-kappaletta yöllä kello 3:13
      kerrostaloasunossa

    • Anonyymi

      AjoneuWovero

    • Anonyymi

      ELISAN talokuitupakko,,hinta nousee ,nopeus pysyy samana näin nokialla kankaantaankadun vaivaistalossa. Poliisille tutkinuspyyntö.

    • Anonyymi

      Sosialismidemokratiaa ja viherrysahdistusta täysillä joka tuutista
      PAKKOSYÖTTÖNÄ.
      Tähän on tultu pakolla.

    • Anonyymi

      Mitkä velvollisuuksistasi tekisit ilolla? Sano muutama

    • Anonyymi

      Rikkailla ei ole pakkoa, verotkin voi kiertää mutta tavis jos yrittää tehdä niin, olet tuolloin murhamiestäkin pahempi rikollinen.

    • Anonyymi

      Turvavyöpakko.

    • Anonyymi

      Lompakko, siinä kannattaa pitää rahaa tai ainakin maksukortteja :-D

    • Anonyymi

      lisää lakimuutokseen pakko.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      24
      2635
    2. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      40
      2302
    3. Ei tule uni

      Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.
      Ikävä
      62
      1298
    4. Miksi juuri Venezuela?

      Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp
      Maailman menoa
      299
      1221
    5. Toivon sulle silti hyvää

      Väärinkäsityksiä tapahtuu, mutta nyt on uusi vuosi ja uudet kujeet.
      Ikävä
      41
      976
    6. Tiedän, että olet luonnevikainen

      Haluaisin vain todeta olleeni väärässä tässä asiassa.
      Ikävä
      42
      957
    7. Pitäisikö meidän

      Sitten nähdä ilman että siitä tehdään ongelmaa?
      Ikävä
      75
      852
    8. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      71
      818
    9. Nautitko riidan haastamisesta?

      Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin
      Sinkut
      175
      783
    10. Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin

      "-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup
      Maailman menoa
      92
      761
    Aihe