Kelkkaliike

Anonyymi

Onko kempassa enään kelkkaliikkeitä? Olen yrittänyt soitella tuovirengas, mutta ei siellä kukaan vastaa?

27

1578

    Vastaukset 27

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Aika pöljä, kun et osaa Roihin soittaa, sieltä löytyy.

      • Anonyymi

        Voiko Rovaniemeltä oikeasti joku osta BRP kelkkoja? En ole vielä Rovaniemen BRP kauppiaan kanssa päässyt minkäänlaisiin kauppoihin ikinä. Jos on pari tonnia ylimääräistä maksaa per kauppa niin voi kait Rovaniemeltäkin ostaa. Tämä oma kokemus.
        Toki kannattaisi Kemijärvellä nykyään panostaa asiakaspalveluun ja vastata puhelimeen sekä soittaa takaisin jos ei kerkeä just vastaamaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Voiko Rovaniemeltä oikeasti joku osta BRP kelkkoja? En ole vielä Rovaniemen BRP kauppiaan kanssa päässyt minkäänlaisiin kauppoihin ikinä. Jos on pari tonnia ylimääräistä maksaa per kauppa niin voi kait Rovaniemeltäkin ostaa. Tämä oma kokemus.
        Toki kannattaisi Kemijärvellä nykyään panostaa asiakaspalveluun ja vastata puhelimeen sekä soittaa takaisin jos ei kerkeä just vastaamaan.

        Juuri näin,,,se on tuo asiakaspalvelu ja jälkimarkkinointi iso osa kaupankäyntiä!
        Kyllä kauppiaan pitäisi osata ja palvella siten että asiakas tulee toisenkin kerran... Se on että hyvä kello kauas kuuluu ja huono vielä kauemmas. Typerä lähtökohta, että kun on ainoa liike jonkin tuotteen edustajana pitää itsestään selvyytenä, että kyllä paikkakuntalainen hankkii sen tuotteen häneltä... Se ei toimi tänäpäivänä enään...


    • Anonyymi

      Potkukelkkoja saa bingomummoilta.

      • Anonyymi

        Huh huh niin saa ja jotain muutakin ilman tekareita. Ai-jai-jaaaaih ja oi-joi-jooiih! Onnen Kemijärvi o=8


    • Anonyymi

      höh, muistitko laittaa puhelinumeron eteen 358 ????

    • Anonyymi

      sama juttu oli nettimotossa oli ihan ok kampe , josta halusin vähän tietoa ja yritin soitella ilmoitruksen numeroon,,,ei vaan vastaa.... Rovaniemltä onnisti

    • Anonyymi

      Reki ryskyy kiivaasti kyydissä pukki rento sojottaa joulukuusi uljaasti kohta tulee tähdenlento. 🎅

    • Anonyymi

      On siellä kyltti ja uusi myymälä, mutta myymisestä ja kaupanteostahan ei tieretä mittään....jatkoo matkaa vaan

    • Anonyymi

      VK Motors Ruovesi ja puheluihin vastataan ja palvelu pelaa!

    • Anonyymi

      Korteniemi roissa!

    • Anonyymi

      Tökeröa palvelua tuovilan liikkeessä,ylimielistä ja ylihintaista, kannattaa ajella rovaniemelle.

      • Anonyymi

        taitaa pillerit olla parempaa kuin asiakaspalvelu


    • Anonyymi

      Aivan hyvää palvelua ja puhelimeen vastataan, jos on oikea numero ei pidä väärään numeroon soittaa

    • Anonyymi

      Siellä on yksi myyjä ollut jo pitempään "lomalla"...

    • Anonyymi

      Sekö muumio siellä nurkassa

    • Anonyymi

      Kallis,kallis on

    • Anonyymi

      Kyllä ainaki mulle on vastattu ja joskus soitettu takasin jos sillä hetkellä ei ole voitu vastata puhelimeen, sinnehän näkyy olevan useampi numero. Aika törkeää haukkua vanhaa omistajaa muumioksi. Muutamia viestejä en ymmärtänyt joissa puhuttiin jonkun lomasta ym. Kyllä kait siellä kauppa käy päätellen auto määristä pihalla kun ohi ajaa, sekä isosta määrästä vaihtokelkkoja, kuitenkin pikkukylän firma ja myynyt mkelkkoja vuosikymmeniä. Se omistaja siellä nurkassa on muuten moninkertainen suomenmestari moottorikelkkailussa ja kaikkihan meistä vanhenee. Tulihan tänne kylälle yks muu liike kovan rytinän ja itsekehun kans, mutta ei kauaa viihtynyt kun huollot ym tökki ja moni merkkiä vaihtanut vaihtoi takaisin äkkiä, kun huollot ja remppa-ajat venyi kuukausien mittaisiksi. Itse saanut kyllä hyvää ja asiallista palvelua 80-luvulta asti kun nuita kamppeita on ollut sekä myös rengaspuolella. Saattaa olla että kannattaa katsoa peiliin ja miettiä miksi ei saa mistään hyvää palvelua.

    • Anonyymi

      Vai oliko potkukelkkailusta kyse?

    • Anonyymi00025

      Joko myyjä on palannut lomilta vai vieläkö on matkoilla.

      • Anonyymi00026

        Onko puheaika loppunut?


    • Anonyymi00027

      Sodankylä, Kuusamo, Tornio...siellä tehdään kelkkakauppaa.....Kemijärvellä ei ole kuin ylimielisiä myyjiä....kuvittelevat,että monopoliasemassa voi miten vaan toimia

    • Anonyymi00028

      Mikä on hyvä tai paras kelkka reissailu ja työkäyttöön?

      • Anonyymi00029

        vesikelkka


    • Anonyymi00030

      Mikä kelkanhuoltoliike on suositeltava Kemijärvellä.

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on suurin syy

      Ettet halunnut minua?
      Ikävä
      133
      931
    2. Poliisin potkija

      Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.
      Haapavesi
      27
      906
    3. Sinä mies olisit

      ollut se kenet haluan. Edelleen pidän sinua kaikkein ihanimpana ja tärkeimpänä. Kukaan muu ei ole niinkuin sinä. Mutta s
      Ikävä
      42
      793
    4. Mikä on ollut

      Ihanin kohtaamisemme?
      Ikävä
      39
      715
    5. Miksi jätit minut

      Epätietoisuuteen? Tiedän että pelkäsit mitä siitä seuraa jos asiat tulevat mutta silti. Miksen merkinnyt tarpeeksi?
      Ikävä
      48
      674
    6. Kun et ota yhteyttä, tarkoittaako se

      Että olet menny elämässä eteenpäin ja et myös toivo minulta naiselta viestiä enää?
      Ikävä
      67
      578
    7. Onko kaivattusi älykäs

      vai onko helposti vedätettävissä
      Ikävä
      56
      576
    8. kehtaisitko esitellä kaivattusi

      läheisillesi? 🤔
      Ikävä
      36
      568
    9. Kaipaatko vielä exää?

      Jos olet ihan rehellinen
      Ikävä
      76
      567
    10. Tykkäisitköhän todellisuudessa jutella

      Minun kanssa kahdestaan, vai onko tämä palstailu enemmän sinun juttu minun suhteen?
      Ikävä
      57
      565
    Aihe