Korruptio-vaalikirjeiden julkinen polttamistilaisuus, kuka järjestää ?

Anonyymi

Toivomme tilaisuutta, jossa kaikki yhdessä, voimme polttaa, korruptio-vallankäyttäjien, lähettämät "ilmoitus äänioikeudesta" -korruptiovaali-kirjeet.

12

461

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jo viime eduskuntavaaleissa, tuntui pahalta äänestää, oli sellainen huijatuksi tulemisen tunne, mutta liikaa kiltteyttämme, silti vielä äänestimme, ja osin kovan painostuksen, mainostuksen ja uhkailun, pelottelun takia.

      Nyt on kyse jo hengenvaarasta äänestämisen suhteen, joten kieltäytyminen kaikissa korruptiovaaleissa äänestämisestä, on alkanut.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17236706/ei-vaalilupausten-pitamista---ei-vaaliaania-korruptiovaaleissa#comment-111680543

      Erityisesti eläkeläisköyhyyteen pahoinpideltyjen, on lopetettava, valtuuksien kurjistamiseen ja oikeusturvan viemiseen, antaminen korruptiopoliitikoille.

    • Anonyymi

      Aloittaja järjestäköön haluamansa juhlan.
      Huraahuudot kaikuvat yleisön molempien jäsenten suista.

    • Anonyymi

      Järjestäjäksi toivotaan puolueetonta, riippumatonta tahoa, vahvempien on aika nousta puolustamaan heitä, jotka eivät itse siihen iän, vammaisuuden ja vakavien sairauksien takia kykene.

      Esim. kuntien, kaupunkien, kylien toreilla ym keskustoissa, olisi hyvä paikka yhteistilaisuudelle.

    • Anonyymi
      • Entä jos itse lähtisit politiikkaan mukaan?


    • Mikset itse järjestä sitä?

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Hoitajien koronarokote-pakot, vietiin tutuksi käyneellä taktiikalla, opposition äärioikeistoporvareiden VALEVASTUSTAMIS-taktiikalla, eduskunnan korruptio-yksipuoluejärjestelmässä lävitse, kuten EU-tukipaketit ym kansalaisten oikeuksista piittaamatta.

      Totuus on, että jos populistiäärioikeisto-veroparatiisiporvarit, olisivat olleet hallituksessa, ne pakot olisi viety läpi, jo pandemian alussa.

      Koronarokotetut levittävät koronaviruksia, koronarokotteet eivät mitenkään edes estä, koronavirusten levittämistä.

    • Anonyymi

      Tiedottakaa laajasti lehdissä ja televisiossa niin saatte paikalle kolme osallistujaa

    • Anonyymi

      Hiljainen enemmistö Suomen kansalaisista, alkaa olla valmis, lopettamaan korruptiopoliitikkojen veroparatiiseihin ylläpitämisen.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/15814032/koyhyyteen-pakotettujen-kerattava-joukkokanne-eduskunnan-korruptiota-vastaan

      Äänestämisen lopettaminen, on varmasti tulossa, kun tarpeeksi moni jättää äänestämästä, äänestysprosentti putoaa riittävän alhaalle, loppuu korruptiopoliitikko-pörssikeinottelijoilta, päätösten lainvoimaisuus, eli legimiteetti.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17171872/korruptio-eduskunta-hyvaksyi-laittoman-sahkonhinnan-nousun

    • Anonyymi

      Eikä Suomen kansa, halua maksaa jenkkien hyökkäysliiton / korruptiopoliitikko-pörssikeinottelijoiden sotahävittäjiä ym sotabisneksiä, eikä muita jenkkien hyökkäysliiton, Suomelle tuhoisia hankkeita.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17237544/aanestamisen-lopettaminen-estaa-natoon-pakottamisen-

      Sodat käyneet sukupolvet, antoivat meille turvallisen Suomen, vahvalla liittoutumattomuudella, puolueettomuudella ja etäisten, eli hyvien välien pitämisellä Venäjän suuntaan, toisin kuin historiaa vääristelevät, äärioikealle korruptoituneet antavat ymmärtää. Emme tunnista Venäjän nöyristelyä, jota ne nyt väittävät Suomessa olleen, historian muuntelu populistiporvareiden keino, yrittää vääntää kansalaisia, pörssikeinottelijoiden sotabisneksien maksajiksi.

      http://yle.fi/uutiset/3-9385580

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17237544/aanestamisen-lopettaminen-estaa-natoon-pakottamisen-

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      42
      2880
    2. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      62
      2804
    3. Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?

      Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle
      Ikävä
      49
      2262
    4. Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta

      Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas
      Maailman menoa
      340
      1956
    5. Mitä tapahtuu

      Syksyllä?
      Ikävä
      140
      1729
    6. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1545
    7. Ikävöin sua

      Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan
      Ikävä
      7
      1358
    8. Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?

      Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?
      Suomussalmi
      10
      1217
    9. Olet huippunainen

      Ja onneksi tiedät sen itsekin.
      Ikävä
      42
      1136
    10. Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!

      Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii
      Kotimaiset julkkisjuorut
      66
      1096
    Aihe