Korruptio-vaalikirjeiden julkinen polttamistilaisuus, kuka järjestää ?

Anonyymi

Toivomme tilaisuutta, jossa kaikki yhdessä, voimme polttaa, korruptio-vallankäyttäjien, lähettämät "ilmoitus äänioikeudesta" -korruptiovaali-kirjeet.

12

544

    Vastaukset 12

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jo viime eduskuntavaaleissa, tuntui pahalta äänestää, oli sellainen huijatuksi tulemisen tunne, mutta liikaa kiltteyttämme, silti vielä äänestimme, ja osin kovan painostuksen, mainostuksen ja uhkailun, pelottelun takia.

      Nyt on kyse jo hengenvaarasta äänestämisen suhteen, joten kieltäytyminen kaikissa korruptiovaaleissa äänestämisestä, on alkanut.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17236706/ei-vaalilupausten-pitamista---ei-vaaliaania-korruptiovaaleissa#comment-111680543

      Erityisesti eläkeläisköyhyyteen pahoinpideltyjen, on lopetettava, valtuuksien kurjistamiseen ja oikeusturvan viemiseen, antaminen korruptiopoliitikoille.

    • Anonyymi

      Aloittaja järjestäköön haluamansa juhlan.
      Huraahuudot kaikuvat yleisön molempien jäsenten suista.

    • Anonyymi

      Järjestäjäksi toivotaan puolueetonta, riippumatonta tahoa, vahvempien on aika nousta puolustamaan heitä, jotka eivät itse siihen iän, vammaisuuden ja vakavien sairauksien takia kykene.

      Esim. kuntien, kaupunkien, kylien toreilla ym keskustoissa, olisi hyvä paikka yhteistilaisuudelle.

    • Anonyymi
      • Entä jos itse lähtisit politiikkaan mukaan?


    • Mikset itse järjestä sitä?

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Hoitajien koronarokote-pakot, vietiin tutuksi käyneellä taktiikalla, opposition äärioikeistoporvareiden VALEVASTUSTAMIS-taktiikalla, eduskunnan korruptio-yksipuoluejärjestelmässä lävitse, kuten EU-tukipaketit ym kansalaisten oikeuksista piittaamatta.

      Totuus on, että jos populistiäärioikeisto-veroparatiisiporvarit, olisivat olleet hallituksessa, ne pakot olisi viety läpi, jo pandemian alussa.

      Koronarokotetut levittävät koronaviruksia, koronarokotteet eivät mitenkään edes estä, koronavirusten levittämistä.

    • Anonyymi

      Tiedottakaa laajasti lehdissä ja televisiossa niin saatte paikalle kolme osallistujaa

    • Anonyymi

      Hiljainen enemmistö Suomen kansalaisista, alkaa olla valmis, lopettamaan korruptiopoliitikkojen veroparatiiseihin ylläpitämisen.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/15814032/koyhyyteen-pakotettujen-kerattava-joukkokanne-eduskunnan-korruptiota-vastaan

      Äänestämisen lopettaminen, on varmasti tulossa, kun tarpeeksi moni jättää äänestämästä, äänestysprosentti putoaa riittävän alhaalle, loppuu korruptiopoliitikko-pörssikeinottelijoilta, päätösten lainvoimaisuus, eli legimiteetti.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17171872/korruptio-eduskunta-hyvaksyi-laittoman-sahkonhinnan-nousun

    • Anonyymi

      Eikä Suomen kansa, halua maksaa jenkkien hyökkäysliiton / korruptiopoliitikko-pörssikeinottelijoiden sotahävittäjiä ym sotabisneksiä, eikä muita jenkkien hyökkäysliiton, Suomelle tuhoisia hankkeita.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17237544/aanestamisen-lopettaminen-estaa-natoon-pakottamisen-

      Sodat käyneet sukupolvet, antoivat meille turvallisen Suomen, vahvalla liittoutumattomuudella, puolueettomuudella ja etäisten, eli hyvien välien pitämisellä Venäjän suuntaan, toisin kuin historiaa vääristelevät, äärioikealle korruptoituneet antavat ymmärtää. Emme tunnista Venäjän nöyristelyä, jota ne nyt väittävät Suomessa olleen, historian muuntelu populistiporvareiden keino, yrittää vääntää kansalaisia, pörssikeinottelijoiden sotabisneksien maksajiksi.

      http://yle.fi/uutiset/3-9385580

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17237544/aanestamisen-lopettaminen-estaa-natoon-pakottamisen-

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on totta mikä ei?

      Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?
      Kuhmo
      25
      1925
    2. Lopetetaanko tämä

      Juttu ja mennään eteenpäin? Pystytkö?
      Ikävä
      128
      875
    3. Just saying

      Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.
      Ikävä
      126
      665
    4. Voisin antaa sulle nyt

      Halin❤️
      Ikävä
      54
      598
    5. Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa

      Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv
      Kotimaiset julkkisjuorut
      90
      565
    6. Tosi kiva on

      Joo. Mitä olisit menettänyt jos olisit paljastanut itsesi?
      Ikävä
      65
      541
    7. Jos selviäisi että kaivattusi

      Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan
      Ikävä
      88
      540
    8. Tehdään yhdessä itsestämme

      Parhaat versiot❤️ Se vaatii molemmilta hyvää itsetuntoa!
      Ikävä
      42
      525
    9. Päivän aivopieru Trumpilta

      Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko
      Maailman menoa
      64
      513
    10. Jokin ei täsmää

      Joskus yksi vuosiluku saa katsomaan koko tarinaa uudestaan. Löysin gradun. Matematiikka ei oikein täsmää siihen, mitä mi
      Ikävä
      295
      509
    11. Janpen Thai lopettanut, miksiköhän

      Hyvää apetta teki.
      Suomussalmi
      12
      497
    12. Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?

      Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas
      Tanssii tähtien kanssa
      26
      474
    13. Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?

      Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v
      Tanssii tähtien kanssa
      9
      473
    14. Toivotko vielä viestiä

      Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.
      Ikävä
      36
      472
    15. Kuka kaipaa T m?

      Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota
      Ikävä
      32
      451
    16. Miksi jotku naiset on niin tyhmiä

      Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä
      Ikävä
      51
      425
    17. Vaikea on tämän

      Jälkeen suhtautua sinuun ilman ettei muista kirjoituksiasi.
      Ikävä
      58
      422
    18. Kerro muuten miksi

      Estit somessa?
      Ikävä
      41
      416
    19. S-ryhmän vastuullisuuden kaksoisstandardi

      Vastuullisuuspuhe on helppoa. Vaikeampaa on selittää, miksi S-ryhmän omien merkkien tuotteita ja raaka-aineita hankitaan
      Maailman menoa
      9
      407
    20. Jätä jo se puolisosi, mun kanssa kilpa-asetelma on tuhoisa.

      Eikä hän tule sitä voittamaan. Myöskään missään vanhassa ei kannata roikkua, koska ei uskalla kohdata muutosta, hyvät as
      Ikävä
      27
      406
    Aihe